Naprawa i serwis telewizorów PALLADIUM
PALLADIUM T?819 GRZ
Odbiornik włącza się do stanu czuwania, jednak nie daje się wyzwolić przełącznikiem startowym. Wykonane pomiary wykazały poprawną pracę procesora sterującego, w momencie wyzwolenia przełącznikiem ?standby? na nóżce sterującej pracą układu wykonawczego następowała zmiana stanu z niskiego na wysoki. Dalsze poszukiwania usterki w układzie klucz doprowadziły do zlokalizowania uszkodzonego elementu ? okazał się nim rezystor R624 100k, sprzęgający dwa stopnie układu wykonawczego (rezystor miał przerwę). Po wymianie uszkodzonego R624 odbiornik pracuje prawidłowo.
PALLADIUM 765/325
Przy próbie przełączenia do stanu pracy pojawia się wysokie napięcie, lecz natychmiast znika.
Przyczyną był niepewny styk wtyku cewek odchylania. Po usunięciu usterki obraz pojawił się, ale był za szeroki i posiadał zniekształcenia poduszkowe. Nie działały regulacje w trybie serwisowym. Uszkodzony układ korekcji E/W CI601 TDA8350Q (zwarcie n.7 i n.11.
UWAGA: po wymianie układu należy sprawdzić omomierzem połączenia wszystkich nóżek z resztą układu. Bywa, że w trakcie tej operacji traci kontakt ścieżka z przelotem na płycie bazowej i układ ulega uszkodzeniu, zwarcie n.7 i 9.
Palladium DTV100-702
Ekran świeci na biało.
Pomiary napięć na katodach kineskopu dają wynik +11V na każdej z nich. Napięcie zasilania wzmacniaczy wizyjnych 1C1501/1502/1503 – TDA6111Q wynosi 215Y Widać z tego, że sygnały sterujące tymi wzmacniaczami ?dają” poziom bieli.
Palladium 9.1 PIP
Brak fonii przy odtwarzaniu przez EURO złącze.
Przyczyną braku fonii jest przerwa na dławiku LI904 BLM21A601S. Znajduje się on w torze sygnału fonii ze złącza EURO do wzmacniacza mocy m.cz fonii. Przy naprawie posługiwano się schematem OTV Schneider chassis TV9.1.