BLOG O ELEKTRONICE

zlosliwe oprogramowanie

Rodzaje malware (złośliwego oprogramowania)

Wszystkie szkodliwe oprogramowania, które instalują się nieproszone w systemie operacyjnym naszego komputera, nazywamy potocznie wirusami. W rzeczywistości jednak, cała rodzina złośliwych programów nosi nazwę malware, a wirusy, to zaledwie jeden z jego rodzajów.

czytaj dalej

ciekawe aplikacje mobilne

Ciekawe aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne są coraz bardziej rozbudowane i użyteczne. Producenci prześcigają się w coraz to nowych pomysłach – telefony komórkowe to minikomputery, miejsce do przechowywania informacji prywatnych, źródło porad i ogromna pomoc w organizacji. Oto lista kilku przydatnych aplikacji mobilnych, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

czytaj dalej

uniwersalny-adapter-podrozny-przejsciowka-green-cell-z-dwoma-portami-usb-do-gniazdka-elektrycznego-usa-uk-aus-chiny

Rodzaje gniazdek na świecie

Dziś wyjazdy za granicę nie są czymś zarezerwowanym wyłącznie dla najbardziej majętnych. Wraz z otwarciem granic świat niejako się zmniejszył i z każdym rokiem coraz więcej osób podróżuje zarówno w celach zarobkowych jak i turystycznych. Wyjeżdżając za granicę zabiera się ze sobą swój mobilny sprzęt, jednak na miejscu szybko okazuje się, że gniazdko odstaje wyglądem od znajomych rozwiązań znajdujących się w polskich ścianach. Wtedy na szybko stara się kupić przejściówkę. Jadąc do Anglii podróżujący są już przygotowani, w sklepach sieciowych bez problemu można kupić przejściówkę z gniazdka angielskiego na wariant polski. Co jednak w sytuacji, gdy jedzie się dalej?

czytaj dalej

prąd elektryczny

Okresowy przegląd agregatu – Czy konieczny?

Sprawne działanie agregatu prądotwórczego jest ważne nie tylko dla samego urządzenia, ale też każdego podłączonego do niego sprzętu. Dlatego też powinniśmy dbać o niego i poświęcać mu wystarczająco dużo uwagi.

czytaj dalej

Porównywarka cen sprzętu RTV