Automatyczne otwieranie okna szklarni ogrodowej – prosta automatyka!
Przydomowa szklarnia daje wiele możliwości, o których mogą przekonać się tylko Ci, którzy spróbowali jej funkcjonalności. Świeże warzywa i owoce zebrane z własnej działki? Dają wiele satysfakcji, ale też pewność zdrowych plonów, o które trudno na półkach supermarketów. Trzeba jednak pamiętać, że szklarnia jest konstrukcją hermetycznie zamkniętą, a co za tym idzie, samemu trzeba pamiętać o cyrkulacji powietrza wewnątrz. W jaki sposób można to zrobić?
Automat do wietrzenia szklarni – dlaczego jest ważny?
Automatyczne otwieranie okna szklarni jest ważne. Dlaczego? Konstrukcja pozwala na stworzenie specyficznego mikroklimatu, czyli odpowiedniej wilgotności, ciepła i nasłonecznienia. Z ciepłem nie ma jednak co przesadzać. Rośliny, które nie lubią wysokich temperatur mogą się sparzyć lub wysuszyć. Otwieranie drzwi jest właściwe, ale nie na noc. Wtedy do środka mogą wejść zwierzęta, ślimaki lub robactwo.
Automatyczne otwieranie okna szklarni można uzyskać dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, dedykowanym szklarniom z poliwęglanu lub szkła: https://sklep.arlenteam.pl/automatyczne-otwieranie-okna-szklarni.
Spora inwestycja?
W żadnym wypadku. Remont i przebudowa istniejącej konstrukcji? Nie ma takiej potrzeby.
Sterowanie uchyłu okien w szklarni jest możliwe dzięki nowej technologii, a dokładniej automatom, montowanym do ram okiennych. Jak działa mechanizm? Konstrukcja sprzętu wyposażona jest w specjalne siłowniki. Te z kolei składają się z cylindrów termicznych, wypełnionych cieczą. Płyn rozszerza się pod wpływem temperatury i dochodzi do odchylenia tłoka. Kiedy temperatura w środku zaczyna spadać, mechanizm działa odwrotnie – ciecz kurczy się, chowając tłok, w efekcie czego okno się zamyka.
Automat do otwierania okien – urządzenie, które wyręcza ogrodnika
Przydomowa szklarnia jest dużym ułatwieniem w uprawie świeżych i zdrowych warzyw, ale wymaga też zaangażowania ze strony ogrodnika. Sukces leży w rękach opiekuna, a ten powinien pamiętać, że przepływ powietrza i dopływ tlenu są tak samo ważne jak odpowiednie nawodnienie lub wpadające do wewnątrz światło.
Na szczęście innowacyjny system, jakim jest automatyczne otwieranie okna szklarni, pozwala wyręczyć plantatora w obowiązkach otwierania i zamykania konstrukcji. Urządzenie można zamontować samodzielnie do wybranego okna szklarni i jest ono kompatybilne z każdym rodzajem materiału, który pokrywa zadaszenie, czyli szkła lub poliwęglanu. O ile małe szklarnie nie zmuszają do zastosowania takich rozwiązań, o tyle w większych konstrukcjach warto zamontować wskazany system. Dlaczego? Przepływ powietrza na większej powierzchni jest minimalny, a warto o niego zadbać celem owocnych zbiorów.