2019-09-27

5 sposobów na przedłużenie żywotności baterii w smartfonie

Konieczność częstego ładowania to bolączka większości użytkowników smartfonów. Są jednak sposoby, które pozwalają znacznie wydłużyć czas pracy telefonu na jednym ładowaniu. Jak zatem przedłużyć żywotność baterii w smartfonie? Co zrobić, żeby urządzenie nie rozładowywało się tak szybko jak dotychczas? Poniżej pięć sprawdzonych porad.

1. Jasność ekranu

Im ekran telefonu będzie jaśniejszy, tym bateria zużyje się szybciej. Jak zatem przedłużyć żywotność baterii w smartfonie? Można to zrobić, ustawiając jasność na środku skali. To świetne rozwiązanie, które nie tylko zapewni optymalne działanie telefonu, ale też sprawi, że oczy będą mniej zmęczone, np. w przypadku mniejszego oświetlenia z zewnątrz. Dobrym pomysłem jest również wybranie automatycznych ustawień jasności, wtedy telefon sam dostosuje jasność ekranu do zewnętrznego oświetlenia.

2. Ładowanie

Jak ładować baterię w telefonie, by urządzenie działało dłużej? Nie należy ładować jej do pełna. Napełnianie baterii do 100% sprawdzało się jedynie w przypadku tradycyjnych telefonów z klawiaturą. Ładowanie smartfonów do pełna sprawia, że pojemność ogniwa stopniowo się zmniejsza, przez co skraca się również jego żywotność. Najlepiej utrzymywać poziom naładowania telefonu w granicach 70% i – w miarę potrzeby – podładowywać telefon w ciągu dnia. Częste ładowanie jest zdecydowanie lepsze dla akumulatora niż rozładowywanie go do poziomu kilku procent i ładowanie do pełna.

3. Tryb oszczędzania baterii

Podczas mniej aktywnego używania telefonu warto ustawić tryb samolotowy lub oszczędzanie baterii. Uruchomienie jednej z tych dwóch funkcji nie wpłynie negatywnie na korzystanie ze smartfona, a pozwoli zaoszczędzić sporo energii. W trakcie działania jednego z tych trybów, urządzenie nie będzie na bieżąco wysyłać powiadomień z poszczególnych aplikacji. Tym samym np. o nowej wiadomości e-mail, będzie można się dowiedzieć, sprawdzając skrzynkę. Dobrze jest równieżwyłączyć aplikacje – większość z nich, zwykle nie jest tak bardzo potrzebna.

5. Lokalizacja, Wi-Fi i dane komórkowe

Żywotność baterii można w łatwy sposób poprawić, przełączając się – gdy jest taka możliwość – z danych komórkowych na Wi-Fi. Korzystanie z internetu od operatorów komórkowych jest dużo większym obciążeniem dla telefonu niż sieci domowe. Warto również pamiętać o tym, żeby regularnie wyłączać dostęp do internetu, gdy użytkownik z niego nie korzysta. Kolejna ważna sprawa to lokalizacja, która podobnie jak internet, pobiera dużo energii. Najlepiej korzystać z niej jedynie wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

6. Tryb ciemny

Żywotność baterii można przedłużyć, używając w aplikacjach trybu ciemnego (o ile jest taka możliwość). Tego typu rozwiązanie wprowadził Google – trybu ciemnego można używać już nie tylko w wyszukiwarce, ale też w serwisie YouTube. Według przeprowadzonych przez markę badań, włączając tryb ciemny, można zmniejszyć pobór energii o blisko 60 procent. W ślad za Google idą kolejni giganci: Facebook, Messenger czy Twitter.

Zastosowanie się do powyższych rad z pewnością pozwoli zaoszczędzić baterię w telefonie. Jednak o baterii warto pomyśleć już na etapie zakupu smartfona i wybierać spośród tych, które mogą poszczycić się długim czasem pracy na jednym naładowaniu. Dobrym przykładem jest choćby LG-H-T490 dostępny na stronie https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/lg-x-power2/LG-H-T490.phtml.

Artykuł promocyjny.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *