2018-06-20

Odkurzacz parowy Carmen Plus Inox od Tecnovap – Opinia i recenzja

Technologie nowoczesnego czyszczenia wciąż się rozwijają, doskonaląc siłę sprzątania, poprawę warunków higienicznych i wygodę oraz tempo pracy. W ostatnich latach, coraz bardziej popularne stają się odkurzacze parowe, które znacznie górują nad swoimi standardowymi konkurentami. Urządzenia te wykraczają poza standardową pracę odkurzacza, bazując na technologii czyszczenia suchą parą znacznie zawyżają standard sprzątania. Odkurzacz parowy Carmen Plus Inox od Tecnovap to propozycja zarówno dla osób prywatnych, którzy cenią najwyższe standardy higieniczne, jak i dla firm.

Kilka słów o producencie Tecnovap

Tecnovap to włoska firma, która powstała w ulokowanym w pobliżu Werony miasteczku Negrar. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od 1985 r. Od ponad trzydziestu lat firma Tecnovap zajmuje się produkcją maszyn czyszczących o podwyższonym standardzie.

Ciągłe prace nad udoskonalaniem i wprowadzaniem nowych technologii sprzątania, sprawiły, że Tecnovap stał się liderem rynku i dostarcza swoje produkty do siedemdziesięciu państw ulokowanych na pięciu kontynentach. Główną wizytówką firmy jest wykorzystywanie siły suchej pary w procesie sprzątania.

Odkurzacze parowe Tecnovap cieszą się olbrzymią popularnością i uznaniem na całym świecie. Jednym z najczęściej wybieranych produktów firmy jest Carmen Plus Inox.

Do czego służy Carmen Plus Inox?

czyszczenie siłowni verona carmen plus inoxCarmen Plus Inox to urządzenie, które wykorzystywane jest do wysokiej jakości czyszczenia różnych powierzchni przy wykorzystaniu mocy suchej pary. To największa zaleta tego typu urządzeń. Para cechuje się bowiem bardzo wysoką mocą czyszczenia, a poza skutecznym sprzątaniem, przyczynia się także do dezynfekcji powierzchni, na której pracuje.

Jej działanie przyczynia się do emulgowania cząsteczek brudu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń, rozbijania ich struktury i skutecznego usuwania. Dodatkowo, para dezynfekuje powierzchnię poprzez zabijanie drobnoustrojów i wszystkich mikroorganizmów, które wywołują negatywny wpływ na organizm człowieka.

Jest to możliwe dzięki wysokiej temperaturze pary czyszczącej. Większość drobnoustrojów ginie już w warunkach 85 stopni Celsjusza, podczas gdy para wydostająca się z odkurzacza może sięgnąć wartość nawet 165 stopni Celsjusza.

To właśnie sprawia, że Carmen Plus Inox jest nie tylko wysoce skuteczną maszyną czyszczącą, ale także zapewnia idealne warunki higieniczne, które z pewnością doceni każdy alergik. Kolejną zaletą czyszczenia parą przy pomocy Carmen Plus Inox jest fakt swobodnego jej przepływu. Dzięki temu, para może dotrzeć praktycznie w każde, nawet trudno dostępne miejsce.

Zastosowanie Carmen Plus Inox

Zastosowanie tego odkurzacza parowego jest naprawdę szerokie.

Idealnie sprawdza się on w prywatnych mieszkaniach, jak i różnego rodzaju instytucjach, firmach czy galeriach handlowych.

Szczególnie chętnie korzystają z tego urządzenia przedsiębiorstwa zajmujące się profesjonalnym sprzątaniem.

Jest to związane z jego wszechstronnością, wysoką skutecznością, a także charakterystycznymi niewielkimi kształtami, które sprawiają, że odkurzacz jest zarówno mobilny i łatwy do przeniesienia, jak i wygodny w obsłudze.

Urządzenie idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których panuje gęsty ruch pieszy, jak np. galerie handlowe.

Wynika to z faktu, że jest on łatwy w operowaniu, a praca nim jest naprawdę szybka. Piesi nie stanowią zatem utrudnienia dla operatora, który może swobodnie ich wymijać.

Carmen Plus Inox ma bardzo szerokie zastosowanie. Może on być wykorzystywany do czyszczenia niemal każdej powierzchni.

Sprawdzi się przy sprzątaniu materiałów, szkła, ceramiki, drewna, betonu, plastiku i wielu innych.

mycie szyb verona carmen plus inox

Dodatkowo, para, którą odkurzacz wykorzystuje jest sucha. Jej wilgotność nie przekracza pięciu procent.

Sprawia to, że odkurzacz może być wykorzystywany w miejscach niewyposażonych w system odprowadzania ścieków, a także na powierzchniach wrażliwych na wilgoć, jak np. silniki czy tablice sterujące.

Budowa i parametry techniczne

Głównym elementem technologicznym odkurzacza jest bojler i zbiornik na wodę. Bojler służy do podgrzewania wody, co następuje zaraz po włączeniu urządzenia. Następnie, pracę wykonuje moduł parowy, który przyczynia się do nastąpienia zjawiska wrzenia i przekształcenia wody w parę.

Kolejnym ważnym elementem jest dysza. Jej zadaniem jest wyrzucenie pary pod ciśnieniem na powierzchnię poddaną czyszczeniu. Wysoką sprawność czyszczenia zapewniają urządzeniu jego parametry. To przede wszystkim moc bojlera 3,65kW, moc odkurzacza 1,2kW oraz siła ciśnienia roboczego sięgająca wartości sześciu barów.

Odkurzacz został wykonany ze stali nierdzewnej, co zapewnia wytrzymałość, trwałość i wieloletnie używanie.

Ile kosztuje odkurzacz Carmen Plus Inox? Cena i jakość!

Przeglądając strony dystrybutorów odkurzacza, nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej ceny urządzenia. W większości przypadków jest ona ustalana indywidualnie. Jedno jest pewne. Cena będzie adekwatna do jakości, jaką zapewnia ten niezwykle sprawny i wygodny w obsłudze odkurzacz parowy.

Przed zakupem polecam zapoznać się z moim znajomym – Panem Robertem Szacherskim z Multi-Matic.pl, który pomoże przy wyborze odkurzacza piorącego Carmen Plus Inox lub innego urządzenia sprzątającego, które idealnie sprawdzi się do czyszczenia w pomieszczeniu, które zaprezentujesz podczas rozmowy z Robertem. Dane do kontaktu poniżej 🙂

urządzenia czyszczące multi-matic.pl

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *