2021-08-21

Chipy w kartridżach – co warto wiedzieć?

Drukarki to jedne z najbardziej potrzebnych rodzajów urządzeń w każdym domu oraz firmie. Pomimo postępującej cyfryzacji nadal istnieje potrzeba posiadania papierowej wersji dokumentu, zdjęcia lub innego dokumentu. Często podczas zakupu drukarki nie zwraca się uwagi na koszty związane z przyszłą eksploatacją urządzenia. Takie wydatki mogą okazać się większymi sumami niż niejeden, początkujący użytkownik tego rodzaju urządzenia mógłby przypuszczać. Powstaje coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu obniżenie kosztów związanych ze zużywaniem tuszów do drukarek. Jednym z nich są chipy w kartridżach. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Chipy w kartridżach – podstawowe informacje

Producenci drukarek często rekompensują sobie okazyjne i korzystne ceny drukarek, dużymi kosztami związanymi z materiałami eksploatacyjnymi OEM. Tusze do drukarek, które używa się w urządzeniach, wpływają na jakość wydruków oraz na prawidłowe funkcjonowanie sprzętu. Dlatego powinno zwracać się szczególną uwagę na jakość używanych materiałów eksploatacyjnych. Dobre produkty tego typu nie muszą jednak pochodzić tylko od producentów drukarek i kosztować fortuny. Na rynku dostępne są alternatywne materiały eksploatacyjne od różnych producentów, które w niektórych przypadkach są nawet lepszej jakości niż produkty OEM.

Innowacyjnym rozwiązaniem są wieczne kartridże, które są wyposażone w specjalnego rodzaju chip. Jest to jeden ze sposobów na skuteczne obniżenie kosztów związanych z eksploatacją drukarki. Dodatkowo, dzięki użyciu wiecznych kartridżów, nie ma potrzeby częstej wymiany pojemników z tuszem do drukarki. W związku z tym jest to nie tylko oszczędność kosztów związanych z drukowaniem, ale również czasu, który należy poświęcić na wymianę materiałów eksploatacyjnych.

Czym w praktyce są wieczne kartridże? W największym skrócie można powiedzieć, że są to specjalne wkłady do drukarek, które mogą być wielokrotnie napełniane. Są one przeznaczone do urządzeń atramentowych, również wielofunkcyjnych. Rozwiązanie zaprezentowane w 2000 roku przez Lyson Digital Inks zyskało popularność, w związku z tym, że używanie chipu w drukarce nie powoduje w żadnym stopniu spadku jakości drukowanych materiałów. Uzyskiwane dokumenty nadal mają intensywne kolory, wysoką rozdzielczość i są bogate w szczegóły. Jednocześnie koszty związane z eksploatacją drukarki atramentowej znacząco maleją.

Zalety stosowania wiecznych kartridżów

Największą i najczęściej wymienianą zaletą korzystania z tuszy do drukarek wyposażonych w chipy, są oszczędności związane z bieżącym użytkowaniem urządzenia. Jak sama nazwa wskazuje, to rozwiązanie można używać wiecznie, ponieważ podczas ponownego napełniania pojemnika, chip automatycznie się resetuje. Wieczne kartridże są również rozwiązaniem bardziej ekologicznym od tradycyjnych materiałów. W momencie, gdy zużyje się tusz w pojemniku, nie ma potrzeby wyrzucania plastiku. Uzupełniasz jedynie substancję, a opakowanie pozostaje to samo. Ekologia to z pewnością aspekt, na który zwraca uwagę coraz większa część społeczeństwa. Korzystanie z wiecznych kartridżów zmniejsza zużycie plastiku użytkowników drukarek atramentowych.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *