2020-01-07

Ciekawe aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne są coraz bardziej rozbudowane i użyteczne. Producenci prześcigają się w coraz to nowych pomysłach – telefony komórkowe to minikomputery, miejsce do przechowywania informacji prywatnych, źródło porad i ogromna pomoc w organizacji. Oto lista kilku przydatnych aplikacji mobilnych, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Fitatu

Aplikacja zdrowotna, która licząc kalorie pomaga monitorować dietę. Zawiera ogromną bazę produktów i potraw z sieci restauracji w Polsce i z polskich sieci sklepów. Poprzez skaner kodów kreskowych można szybko dodawać własne produkty i przepisy. Aplikacja automatyczne oblicza cele kaloryczności i proporcji białek, tłuszczów i węglowodanów oraz odpowiednie zapotrzebowanie kaloryczne.

Udostępnia szczegółowe informacje o spożyciu wartości odżywczych (kalorie, białka, tłuszcze, węglowodany) oraz innych witamin i składników m.in. omega 3, witamina K, witamina B7, błonnik, sód, cholesterol. Dostępne są również ćwiczenia sportowe oraz możliwość połączenia aplikacji z Endomondo, Runtastic Free i Nike+ Run Club, których dane wpływają na sugestie dotyczące diety.

Password Generator

Wielokrotnie zdarza się, że musimy wymyślić bardziej skomplikowane hasło, a mamy pustkę w głowie. Password Generator to aplikacja służąca do generowania haseł za pomocą kryptograficznie bezpiecznego generatora liczb pseudolosowych. Istnieje możliwość wyboru znaków, które hasło powinno zawierać lub zestawu niestandardowych symboli. Aplikacja tworzy hasła zawierające 1 – 999 znaków i może wygenerować do 99 haseł jednocześnie. Alternatywą mogą być również internetowy generator haseł, którego nie trzeba ściągać na urządzenie.

Snapseed

Jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji do edycji zdjęć. Umożliwia stworzenie efektu rozmytego tła oraz symulator efektu HDR. Pozwala dostosować kontrast, nasycenie i ostrość fotografii. Zmian można dokonywać ręcznie lub automatycznieAplikacja oferuje również możliwość dodania różnego rodzaju winiety do zdjęć, ramki lub efektu tilt-shift, czyli efektu miniatury.

Kwitki

Aplikacja do kontroli domowych wydatków, która uwolni nas od niekończących się papierowych paragonów w torebce i mieszkaniu. Błyskawicznie skanuje paragony fiskalne i archiwuzuje je w pamięci telefonu. Każdy kwitek można oznaczyć odpowiednią kategorią, a na koniec miesiąca program podlicza wydatki w każdej kategorii i tworzy raport.

TouchPal

TouchPal Keyboard to klawiatura, która umożliwia szybsze pisanie dzięki korzystaniu z szeregu skrótów. Zawiera zautomatyzowany, ulepszony korektor tekstu, który naprawia literówki podczas pisania, można też używać cyfr i innych symboli bez konieczności przełączania klawiatury. Klawiatura zapamiętuje także większość pisanych słów oraz kolejność ich pisania, dzięki czemu im częściej korzystasz z aplikacji, tym lepiej przewiduje i podpowiada słowa. Wygląd klawiatury można dostosować wykorzystując jeden z dostępnych motywów

Pilot Speech Translator

Aplikacja służąca to tłumaczenia głosowego na 15 języków, w tym język polski. Program zapamiętuje historię wyszukiwań i posiada ciekawą funkcję konwersacji dla dwóch użytkowników.

Nightly

Aplikacja ma poprawić jakość snu na trzy sposoby: pomaga zasnąć szybciej, zrelaksować się przed snem oraz ograniczyć złe sny, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo przebudzenia w nocy. Technologia oparta na sztucznej inteligencji aktywnie wykrywa krytyczne momenty w nocy i reaguje kojącym dźwiękiem, aby pomóc w odpoczynku przez całą noc. Sprzyja nadejściu snu, ale także zmniejsza problemy z utrzymaniem snu.

Relaksująca muzyka obniża tętno, pomaga regulować ciśnienie krwi, poziom kortyzolu, niepokój i stres, a stymulacja audiowizualna przed snem poprawia jakość snu. Aplikacja oferuje oś czasu z historią snu, relaksujące tematy, które pomogą się zrelaksować, inteligentny alarm i ciemny, przyjazny interfejs.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *