2020-05-05

Czy warto kupić etui na smartfona?

Smartfony opanowały rynek urządzeń do telekomunikacji. Od kilku już lat, niemal wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych zaopatrują się niemal wyłącznie właśnie w smartfony. Nie powinno to dziwić – urządzenia te mogą pełnić wiele funkcji, niespotykanych w standardowych telefonach komórkowych. Co ważne, oprócz wykonywania połączeń oraz wysyłania wiadomości, służą dziś przede wszystkim do korzystania z mediów społecznościowych, serwisów informacyjnych oraz licznych innych. Wraz z rozwojem popytu na smartfony pojawiły się także urządzenia komplementarne, stosowane dodatkowo, w celu usprawnienia ich działania lub ochrony przed uszkodzeniami. Do takich należy etui na smartfony.

Etui na smartfony – najważniejsze funkcje

Z etui na smartfony korzystamy z różnych powodów. Do najważniejszych należy ochrona naszego urządzenia przed niechcianymi uszkodzeniami, które zagrażają mu w trakcie codziennego użytkowania. Każdy z nas doświadczył przynajmniej raz sytuacji, gdy smartfon wyślizgnął nam się z ręki i upadł na podłoże. Zazwyczaj, doświadczamy wówczas delikatnego ataku paniki, w obawie o stan naszego telefonu. To właśnie upadki z wysokości ponad metra oraz uderzenia o twardą powierzchnię stanowią główne zagrożenie dla smartfonów.

Ponadto, etui pełni dodatkowe funkcje ochronne. Zabezpiecza nasz telefon przed oddziaływaniem wilgoci, chroni go przed dostaniem się do wnętrza pyłków i drobnych cząsteczek. Dzięki temu możemy swobodnie korzystać z naszego telefonu na plaży lub na wolnym powietrzu, bez względu na panujące obecnie opady atmosferyczne.

banksy

Materiały stosowane w etui

W wyborze etui na telefon warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane. Do wyboru mamy kilka podstawowych rodzajów. Przede wszystkim, znajdziemy etui silikonowe, wybierane obecnie najczęściej. Jego zaletą jest elastyczność, dzięki której szczelnie przylega do powierzchni telefonu. Etui takie stanowi dobrze zabezpieczenie w czasie upadków.

Znajdziemy także etui o bardziej eleganckim wyglądzie. Do takich zaliczają się te wykonane ze skóry lub materiałów imitujących skórę. Chętnie sięgają po nie osoby pracujące w biznesie, właściciele przedsiębiorstw lub ci, którzy lubią na co dzień wyglądać elegancko.

Do rzadziej stosowanych, lecz również praktycznych materiałów, należą szkło hartowane, poliwęglan, guma oraz TPU. Warto pamiętać, że w wyborze etui powinniśmy się także kierować własnymi preferencjami estetycznymi. Wiele etui jest bowiem wykonanych w sposób mający przyciągać wzrok, zwracać uwagę lub wpasowywać się w styl ubioru użytkownika danego telefonu.

insta

Etui estetyczne oraz „designerskie” – gdzie kupować?

Osobom pragnącym dostosować wygląd swojego telefonu do własnego stylu, polecamy zakup etui ozdobnych. Wśród dostępnych znajdziemy niemal wszelkie motywy estetyczne – kolorowe grafiki, motywy przyrody i krajobrazy, delikatne desenie, krzykliwe zestawienia barw, imitacje drewna oraz liczne inne. Etui Funnycase stanowią ofertę skierowaną właśnie do osób pragnących, aby ich telefon był nie tylko praktycznym urządzeniem, ale i estetyczną częścią ich codziennej prezencji.

Etui dedykowane różnym modelom smartfonów znajdziemy na: https://funnycase.pl/produkty/3-samsung. Warto podkreślić, że etui takie są wykonane z różnych materiałów (także tych wspomnianych powyżej), a przez to – w ich wyborze możemy kierować się również przesłankami praktycznymi.

fot. funnycase.pl

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *