2020-10-05

Dezynfekcja dywanów w przedszkolu – jak robić to dobrze?

Efektywna dezynfekcja dywanów w przedszkolu jest ważna ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa przebywającym w nim dzieciom, i to nie tylko w obliczu zagrożenia koronawirusem. Ważne też, aby dokładnie czyścić podłogi twarde czy zabawki. Idealnie do tego zadania nadają się profesjonalne parownice Tecnovap – solidne, wydajne i skuteczne.

Dywany czyste i bez zarazków – bezpieczeństwo dzieci

Układ odpornościowy dziecka nie funkcjonuje tak dobrze jak u osoby dorosłej. Dlatego maluchy okazują się szczególnie wrażliwe na działanie bakterii, wirusów czy chorobotwórczych grzybów, a tym samym często zapadają na różnego typu infekcje. W ostatnim czasie doszło nowe zagrożenie w postaci koronawirusa, który również atakuje najmłodszych. W takiej sytuacji kluczowe staje się precyzyjne czyszczenie dywanów w przedszkolu, na którym maluchy przebywają przez kilka godzin w ciągu dnia.

Nie wystarczy jednak samo usunięcie zabrudzeń, ale konieczna jest dezynfekcja dywanu. Problem w tym, że środki chemiczne niezbyt się nadają – są za mocne dla delikatnej skóry dzieci, a poza tym często uczulają. Dlatego za najlepsze rozwiązanie należy uznać wykorzystanie profesjonalnych myjek parowych, które nie tylko dobrze oczyszczą powierzchnię z brudu, ale także ją zdezynfekują gorącą parą – https://multi-matic.pl/dezynfekcja-dywanow-w-przedszkolu/.

Warto przy tym podkreślić, że czyszczenie parowe jest uważane przez WHO za jedną ze skutecznych metod w walce z wirusem COVID-19 oraz z innymi patogenami. Ich aktywność maleje przy wzroście temperatury, a wartość 80-90 stopni Celsjusza, jaką osiąga para u wylotu dyszy parownicy, całkowicie dezaktywuje koronawirusa.

dezynfekcja w przedszkolu

Profesjonalne parownice do dezynfekcji dywanów w przedszkolu

Parownice Tecnovap mają odpowiednie parametry, aby zapewnić szybkie i porządne czyszczenie dywanów wraz z dezynfekcją. Można zdecydować się na model kompaktowy oferujący pracę stałą przy ciśnieniu roboczym 6 bar oraz temperaturze pary 165 stopni Celsjusza, co pozwala na wydatek pary na poziomie 62 g/min. Jeszcze lepsze parametry ma myjka parowa Evo 304 24/7 8 bar, ponieważ temperatura pary wynosi 170 stopni Celsjusza, a wydatek pary 64 g/min.

myjka parowa evo 304 24/7 tecnovap

Evo 304 – idealna parownica do dezynfekcji przedszkola

To właśnie dzięki tym parametrom parownice mają taką skuteczność czyszczenia i dezynfekcji. Wysoka wartość temperatury w bojlerze, w którym para zostaje wytworzona, a także odpowiedni poziom ciśnienia roboczego to dwa kluczowe czynniki, które decydują o efektywności działania, ponieważ mają bezpośrednie przełożenie na wydatek pary.
Co więcej, mocne przegrzanie pary powoduje wyraźny spadek jej wilgotności, które nie przekracza 5%. W ten sposób unika się przemoczenia dywanów czy wykładzin. To ważne, gdyż wysoka wilgotność i ciepło przyczyniają się do rozwoju niebezpiecznych patogenów. Dzięki zastosowaniu parownicy unika się tego zagrożenia. Sucha i gorąca para pod ciśnieniem nie daje żadnych szans wirusom, bakteriom, pleśniom czy grzybom.

Solidne parownice z dodatkowym wyposażeniem

Efektywna dezynfekcja dywanów w przedszkolu za pomocą profesjonalnych urządzeń parowych nie sprawia żadnych problemów. Parownice Tecnovap łatwo się obsługuje, – są wyposażone w czytelny panel sterowania i nie wymagają użycia dużej siły. Pracują w systemie pracy ciągłej, a więc bez wystudzania. Niektóre modele mają funkcję uzupełniania bojlera wodą w trakcie pracy. Charakteryzują się solidną obudową ze stali nierdzewnej, która jest w stanie podołać wysokim obciążeniom, a zarazem nie ulegnie zniszczeniu w wyniku przypadkowego uderzenia w twardą powierzchnię. Przede wszystkim wyróżnia je bardzo bogaty zestaw standardowych części, które usprawniają pracę jak szczotki z mikrofibrą do mycia podłóg twardych, specjalne szczotki do mycia szyb i fug czy też lanca do dezynfekcji. Model Carmen Mini jest nawet wzbogacony o odkurzacz parowy.

To wszystko sprawia, że czyszczenie i dezynfekcja dywanów w przedszkolu przebiega szybko. Jednocześnie można usunąć zanieczyszczenia z innych powierzchni, a ponadto doprowadzić do porządku wszystkie pomieszczenia, w tym jadalnię i łazienkę. Maluchy mogą się więc bezpiecznie bawić, a ich rodzice być spokojni o zdrowie swoich pociech.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *