2017-11-24

Dobry telewizor dla seniora. Co kupić?

Chcesz kupić telewizor, który będzie dobry dla starszej osoby? W sklepach czeka mnóstwo modeli różniących się pomiędzy sobą parametrami technicznymi. Co wybrać dla seniora, aby był zadowolony? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika.

Telewizor dla seniora zasadniczo nie musi być tak nowoczesny jak dla młodej osoby, której zależy na korzystaniu z niego nie tylko do oglądania programów, ale też korzystania z internetu czy grania na konsoli. Naturalnie, nie oznacza to, że telewizor dla starszej osoby musi być przestarzały. Dzisiaj w sprzedaży dostępne są świetne modele, na przykład tanie telewizory 4K, które możemy mieć już w cenie poniżej 2 000 złotych. Oczywiście, decyzja w dużej mierze zależy od posiadanych finansów.

Jaki powinien być dobry telewizor dla seniora?

  • powinien być prosty w obsłudze, ponieważ seniorzy zwykle korzystają tylko z kilku funkcji
  • powinien posiadać tradycyjny pilot do sterowania, najlepiej z dużymi i czytelnymi przyciskami
  • powinien zapewniać dobry stosunek jakości do ceny
  • przekątna ekranu nie musi być bardzo duża – seniorzy najczęściej kupują telewizory w przekątnej od 32 do 55 cali
  • najlepiej wybrać telewizory LED zapewniające żywe i jasne kolory
  • jakość obrazu powinna wynosić Full HD – to obecny standard, pozwalający na komfortowe oglądanie filmów, seriali i programów w dobrej jakości

Większość seniorów nie korzysta z funkcji Smart na swoich telewizorach, dlatego taki model wcale nie jest niezbędny. W ten sposób możemy obniżyć cenę urządzenia o kilkaset złotych. Również większego znaczenia dla starszych osób nie mają funkcje 3D, wyjście słuchawkowe.

Gdzie kupić tani telewizor dla seniora?

Jeśli senior nie może pozwolić sobie na zakupienie droższego telewizora, w takim przypadku warto szukać modeli kosztujących mniej niż 2 000 złotych. Bez problemu zakupimy świetne urządzenia. Gdy pułap to 1 000 złotych, wówczas do dyspozycji mamy głównie mniejsze telewizory z rozdzielczością HD Ready, czyli 1366 x 768 pikseli.

Szeroki wybór telewizorów nie tylko dla seniorów znajdziemy w internecie. Wystarczy porównać oferty, by wybrać najtańszą!

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *