2019-08-08

Drukarka czy kserokopiarka – co wybrać?

Przygotowujesz biuro i potrzebujesz sprzętu, aby móc drukować dokumenty, ale nie wiesz jaki sprzęt wybrać, drukarkę w kolorze, czy czarno białą? Może prowadzisz własną firmę i potrzebujesz sprzętu w domu? A może zastanawiasz się czy warto zainwestować w kserokopiarkę, ale wtedy, którą wybrać? Czarno białą, czy w kolorze?

Firma maxcopiers, która mieści się w Trzęsówce koło Kolbuszowej zajmuje się sprzedażą, a także serwisem drukarek i kserokopiarek. Firma ma w swojej ofercie wiele sprzętów do drukowania renomowanych marek jak Ricoh, Kyocera, Canon, czy Toshiba, a także jedną z najpopularniejszych marek wśród drukarek i kserokopiarek jaką jest firma Hewlett – Packard.

Przede wszystkim drukarka, to urządzenie za pomocą którego wykonamy sam wydruk dokumentu. Jeśli szukamy małego sprzętu do domu, aby wydrukować od czasu do czasu jakiś dokument, wybierzmy drukarkę czarno-białą. Jednak w przypadkach, gdy często sporządzamy dokumenty z wykresami lub materiały potrzebne np. do szkoły, warto wybrać drukarkę laserową z kolorem. Mamy wtedy możliwość druku zarówno czarno białego jak i kolorowego.

Jeśli szukamy większego sprzętu do naszego biura czy firmy, warto zastanowić się nad kserokopiarką. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, za pomocą którego wykonamy nie tylko wydruki dokumentów, ale też zrobimy ksero materiałów, czy wyślemy fax. Jest to na pewno sprzęt, który raczej będzie z pewnością odpowiedni dla firmy czy biura, ponieważ wszystkie potrzebne dokumenty będziemy mogli wykonać na miejscu, bez zbędnego chodzenia do punktów ksero.

Kolejne pytanie, czy wybrać kserokopiarkę drukującą na czarno – biało, czy może jednak w kolorze. Podobnie jak w przypadku drukarek, wszystko zależy od rodzaju dokumentów, które sporządzamy. Na pewno dla projektantów, osób, które wykonują dużo dokumentów z wykresami przyda się druk w kolorze, ponieważ dokumenty będą bardziej czytelne i zrozumiałe.

Urządzenie wielofunkcyjne pozwala też na drukowanie wszelkiego rodzaju ulotek czy plakatów. Jeśli najczęściej nasze dokumenty są czarno białe, jak np, faktury i jesteśmy przekonani, że nie będziemy korzystać z funkcji koloru – lepiej wybrać kserokopiarkę drukującą na czarno – biało.

Różnica w cenie drukarki i kserokopiarki

Wiele osób decydując się na zakup sprzętu do biura bierze pod uwagę przede wszystkim cenę sprzętu. Pamiętajmy, że cena jest zależna od usług, jakie oferuje nam sprzęt, cena drukarek jest zazwyczaj niższa, niż cena kserokopiarki, ze względu na to, że urządzenia wielofunkcyjne oprócz funkcji drukowania mają jeszcze funkcję ksera i faxu. Znaczenie w cenie ma także firma sprzętu, urządzenia renomowanych marek będą miały wyższą cenę, ale także zagwarantują nam najlepszą jakość wydruku przez kilka lat.

Urządzenia wielofunkcyjne poleasingowe

Firma maxcopiers.pl ma w swojej ofercie także sprzedaż urządzeń poleasingowych. Są to urządzenia używane, które przeszły wszelkiego rodzaju testy, a wszystkie ewentualne usterki części zostały naprawione lub wymienione na nowe.

Zakup takiego sprzętu poleasingowego to idealnie rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą kupić urządzenie renomowanej marki jak Ricoh, Konica Minolta czy Kyocera, ale nie mogą sobie pozwolić na tak duży wydatek związany z zakupem nowego urządzenia.

Kserokopiarka poleasingowa to urządzenie, które posłuży przez kilka lat i gwarantuje wydruki najwyższej jakości. Wiele modeli na rynku jest wyposażonych w ekran, a także są kompatybilne z urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu praca z takim urządzeniem jest szybsza i o wiele prostsza.

Porównywarka cen sprzętu RTV

1 komentarz - Drukarka czy kserokopiarka – co wybrać?

  1. Krystian M. pisze:

    Ja osobiście polecam kserokopiarki od http://smartcopy.eu/. Możliwość wynajęcia lub zakupu sprzętu. Wysoka jakość, mam od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony, działa sprawnie, nic się nie zacina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *