2022-08-26

Drukowanie SMS-ów z telefonu w kilku prostych krokach

Na pierwszy rzut oka nie ma nic prostszego, niż wydrukowanie treści SMS-a na drukarce. Opinia ta wynika przede wszystkim z tego, że – przynajmniej dla większości osób – obsługa aplikacji SMS i drukowania (zwykle bezprzewodowego) nie stanowi dużego problemu. Z drugiej strony rzadko jesteśmy zmuszani do tego, aby drukować czyjeś lub własne wiadomości tekstowe. W praktyce oznacza to, że przeniesienie na kartkę papieru wiadomości SMS nie jest takie proste.

Zapis SMS-a a kwestia prawna

Oczywiście można pójść na skróty i wydrukować treść SMS-a przepisując go do np. mobilnego edytora tekstu. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak zrobić, tyle że… czasem jest to niedopuszczalne pod względem prawnym. Zdarza się na przykład, że treść danej wiadomości ma być dowodem w postępowaniu sądowym. Oznacza to, że nie można jej przepisywać, przeredagowywać, kopiować itd. Co więcej, w niektórych przypadkach zabronione jest też wykonywanie popularnego screena, czyli przechwycenia obrazu z ekranu smartfonu do pliku .jpg. Okazuje się więc, że problem dotyczący tego, jak wydrukować SMS z telefonu może być w pewnym stopniu nie do rozwiązania.

Po co jeszcze archiwizować SMS-y?

Nie da się zaprzeczyć, że drukowanie SMS-ów z telefonu (a przynajmniej ich archiwizacja) to umiejętność, którą wiele osób chciałoby posiąść. Chęć utrwalenia treści wiadomości tekstowych wynika z wielu powodów. Dla niektórych jest to jedyny sposób, aby zapisać (w bezpieczny sposób) treść wiadomości od ukochanej osoby. Z kolei dla innych wydrukowanie treści SMS-a jest konieczne ze względu na znajdujące się w nim informacje techniczne lub biznesowe. Dlatego niezależnie od oczekiwań i preferencji użytkownika urządzenia mobilnego, funkcja ta powinna spełniać kilka podstawowych kryteriów takich jak:

– szybkość, gdyż funkcja drukowania powinna być dostępna już po kilku kliknięciach w ekran urządzenia mobilnego,
– niezawodność, gdyż za pomocą tejże funkcji powinny być archiwizowane tylko te dane, które są użytkownikowi potrzebne,
– łatwość obsługi, ponieważ wydrukowanie SMS-a po raz pierwszy, nie powinno zajmować zbyt dużo czasu.

Eksport i wydruk pliku z SMS-em – jak to zrobić?

Czy zatem istnieje prosty i sprawdzony sposób na to, by wydrukować SMS z telefonu. Tak, jest nim aplikacja SMS EasyReader&Printer, dzięki której użytkownik może archiwizować swoje wiadomości na kilka różnych sposobów (i to nie tylko poprzez ich drukowanie).

Jak wydrukować SMS z telefonu za pomocą tego narzędzia? Sam proces wyeksportowania danych i ich późniejszej archiwizacji jest bardzo prosty. Po zainstalowaniu oprogramowania na urządzeniu mobilnym (zarządzanym systemem Android), użytkownik może od razu przejść do eksportu danych. W tym celu należy:

1. Nadać uprawnienia dostępowe aplikacji SMS EasyReader&Printer względem wiadomości SMS, gdyż tylko w taki sposób użytkownik może rozpocząć eksportowanie danych do komputera.

2. Podpiąć urządzenie mobilne do jednostki centralnej za pomocą kabla USB (w ostatnich modelach smartfonów jest to zwykle przewód USB-C) lub połączyć za pomocą innego interfejsu, dzięki czemu użytkownik zyska możliwość przesłania plików do wybranej lokalizacji na dysku.

3. Zapisać za pomocą narzędzia SMS EasyReader&Printer wybrane wiadomości SMS do pliku z rozszerzeniem .vmsg. Co ważne, aplikacja pozwala na zapisanie zarówno pojedynczego tekstu, jak i całej konwersacji pomiędzy użytkownikami.

Uwaga! Plik .vmsg można wyeksportować na stronę producenta oprogramowania. W tym celu należy wejść z poziomu przeglądarki komputerowej na stronę https://sms-vmsg.org/sms-reader-app/one-app/index.php.

Eksport lub wydruk plików

Cechą nadrzędną aplikacji SMS EasyReader&Printer jest jej dwufunkcyjność. Oprogramowanie to zapewnia możliwość zapisu wiadomości SMS do pliku z rozszerzeniem .vmsg, a także jego wydruk.

1. Eksport plików – wskazówki

Wyeksportowanie plików do formatu .vmsg i zapisanie ich na komputerze oznacza, że treść wiadomości będzie całkowicie nieczytelna dla użytkownika. Jedynym programem, który umożliwia odczyt zapisanych w ten sposób treści, jest oczywiście wspomniany wcześniej SMS EasyReader&Printer. Dzięki temu dane są szyfrowane przez co nie ma możliwości ich przypadkowego odczytania przez osoby trzecie. Pliki najlepiej eksportować do komputera za pomocą Eksploratora Windows. Wystarczy – po podłączeniu urządzenia kablem USB – wybrać jego katalog główny i ścieżkę /storage/emulated/0/. Dzięki temu można je zapisać w dowolnej lokacji, umieszczając (np. w pliku tekstowym) swoją własną, autorską instrukcję odczytania i odszyfrowania danych. Co ważne, transfer danych za pomocą kabla nie jest jedynym rozwiązaniem. Użytkownik może np. przetransferować dane za pomocą interfejsu Bluetooth lub udostępniając je przez komunikator albo przez pocztę e-mail. Zaletą wyeksportowanych do .vmsg plików jest ich niewielki rozmiar, dzięki czemu ładowanie i transfer danych będzie trwało zaledwie kilka chwil.

2. Drukowanie plików – wskazówki

Aplikacja umożliwia również bezpośrednie drukowanie zawartości SMS-ów. W tym celu należy podłączyć urządzenie mobilne do komputera, a następnie otworzyć na nim stronę https://sms-vmsg.org/sms-reader-app/one-app/index.php. Można to zrobić na dwa sposoby. W przypadku starszych jednostek centralnych wystarczy podłączyć smartfon za pomocą kabla. Z kolei w nowszych urządzeniach warto skorzystać z połączenia bezprzewodowego. Ta druga metoda jest dużo szybsza, gdyż odnalezienie pliku w interfejsie urządzenia mobilnego trwa bardzo krótko. Samo wydrukowanie pliku z wiadomością tekstową jest bardzo proste i ogranicza się jedynie do naciśnięcia zaledwie kilku przycisków. Co ważne, przycisk odpowiedzialny za drukowanie, jest – tak samo jak w przypadku przycisku eksportującego – łatwo dostępny. Po przesłaniu pliku na stronę, można przystąpić do jego drukowania.

Podsumowując, obsługa narzędzia jest bardzo prosta, gdyż jego interfejs został stworzony w sposób maksymalnie intuicyjny. Na korzyść programu SMS EasyReader&Printer przemawia również to, że jest on pozbawiony męczących i spowalniających jego pracę reklam.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *