2022-02-18

Egzamin GMAT – jak wyglądają dostępne terminy?

GMAT stara się zmierzyć cztery szerokie obszary umiejętności: pisanie analityczne, rozumowanie ilościowe, rozumowanie werbalne i zintegrowane rozumowanie (które obejmuje rozumowanie analityczne, ilościowe i werbalne). Egzamin sprawdza te umiejętności za pomocą czterech komponentów, przedstawionych w kolejności podanej poniżej: 30-minutowa sekcja Analytical Writing Assessment (jedno zadanie pisemne) 30-minutowa sekcja Integrated Reasoning (12 pytań wielokrotnego wyboru, z których większość jest wieloczęściowa) 75-minutowa sekcja Quantitative (37 pytań wielokrotnego wyboru) 75-minutowa sekcja Verbal (41 pytań wielokrotnego wyboru). Dla każdej z czterech sekcji egzaminacyjnych przyznawany jest oddzielny wynik skalowany i stopień procentowy. Łączny wynik Quantitative/Verbal (zwany całkowitym wynikiem) i odpowiadający mu ranking percentylowy są również przyznawane. GMAT nie jest testem zaliczającym, oznacza to, że nie można go nie zdać.

Jakie są fakty o egzaminie GMAT?

1. Od ponad 60 lat egzamin GMAT jest najczęściej stosowanym egzaminem przy rekrutacji na studia MBA.
2. 9 z 10 nowych zapisów na studia MBA odbywa się przy użyciu wyniku GMAT.
3. Każdego roku do egzaminu GMAT przystępuje 200 000 kandydatów z całego świata.
4. 7000 programów MBA i Masters korzysta z egzaminu GMAT.
5. Ponad 2300 szkół korzysta z egzaminu GMAT.
6. Ponad 110 krajów otrzymuje raporty wyników.
7. 650 ośrodków egzaminacyjnych w 114 krajach przeprowadza egzamin GMAT.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat studiów MBA? Tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o teście GMAT!

mba

Dlaczego szkoły biznesu używają GMAT?

Szkoły biznesowe używają wyników GMAT do oceny, czy przyszli studenci MBA mają umiejętności niezbędne do osiągnięcia doskonałych wyników na rygorystycznych kursach. Chcą udowodnić z wyprzedzeniem, że kandydat rzeczywiście przejdzie przez cały program, a więc GMAT pomaga im podjąć tę decyzję z pewnym poziomem pewności. Wynik GMAT jest tylko jednym z wielu ważnych elementów aplikacji MBA. Wynik GMAT i wcześniejsze zajęcia akademickie często idą w parze, aby zapewnić wgląd w potencjał kandydata do odniesienia sukcesu w nauce.

szkoly-biznesu

Jak zarejestrować się na egzamin GMAT?

Większość studentów może zarejestrować się do GMAT online, zakładając konto na mba.com, stronie internetowej prowadzonej przez GMAC, a następnie umawiając się na spotkanie za pośrednictwem internetowego systemu planowania.

Gdzie można zdawać test GMAT?

Na terenie Polski przystąpienie do testu GMAT możliwe jest wyłącznie w Warszawie. Firma bit Polska znajdująca się na ulicy Ostrobramskiej 101A oferuje test GMAT.

Jak długo powinienem się uczyć do GMAT?

Eksperci twierdzą, że ogólnie rzecz biorąc, wyniki kandydata MBA na GMAT są skorelowane z liczbą godzin spędzonych przez niego na przygotowaniach do egzaminu, ale nie ma sztywnej reguły określającej, ile czasu na przygotowanie jest konieczne, ponieważ różnią się w zależności od ucznia. Ilość czasu spędzonego na przygotowaniu do testu zależy od poziomu komfortu kandydata podczas egzaminów logicznych oraz od tego, jak ambitny jest docelowy wynik. Kandydaci MBA często uważają GMAT za trudniejszy niż poprzednie standardowe testy, które zdawali, ze względu na nacisk na umiejętności rozumowania, a nie znajomość określonego przedmiotu akademickiego.

GMAT – terminy

GMAT jest zarządzany przez cały rok w centrach Pearson VUE. Na oficjalnej stronie GMAT.można znaleźć pełną listę ośrodków egzaminacyjnych i dostępność miejsc.
Zdecydowanie zaleca się wcześniejsze zarejestrowanie się na preferowaną datę testu GMAT, aby można było wybrać datę testu, która zapewni GMAT wystarczająco dużo czasu na przetworzenie wyników i wysłanie ich do programów MBA, na które będziesz aplikować. Może to zająć do 20 dni kalendarzowych. W popularnych okresach testów liczba miejsc w centrach testowych Pearson VUE może być ograniczona. Możesz zdać GMAT raz na 16 dni, do pięciu razy w dowolnym ciągłym okresie 12 miesięcy (365 dni).

GMAT - terminy

Kiedy przystąpić do GMAT?

Ponieważ MBA i inne programy biznesowe mają szeroki zakres terminów składania wniosków, należy zbadać programy uczelni z wyprzedzeniem i upewnić się, że wynik GMAT zostanie zgłoszony na czas. Twój wynik GMAT jest aktualny przez pięć lat. Należy pamiętać, że wiele programów MBA przyjmuje wnioski w „rundach”, które mogą kończyć się już we wrześniu jak w przypadku rundy 1 na wysoce konkurencyjnych programach lub mogą trwać do kwietnia, lub maja następnego roku w przypadku rundy 3 i rundy 4.

Jaki jest najlepszy sposób na przygotowanie się do GMAT?

  • Rozpocznij swoją metodę egzaminacyjną GMAT co najmniej 6 miesięcy przed planowanym podejściem do testu.
  • Studiuj i analizuj jedną część testu w danym momencie.
  • Studiuj podstawowe umiejętności matematyczne.
  • Ćwicz tempo, ponieważ kontrola czasu jest niebezpieczna dla ukończenia egzaminu GMAT.
  • Zbadaj rodzaje problemów w sekcjach Analytical Writing Assessment (AWA), Integrated Reasoning (IR), Verbal (V) i Quantitative Reasoning (QR).
  • Wykonaj bezpłatny Graduate Management Admission Test, aby zapoznać się z formatem stosowanym w oryginalnym egzaminie.
  • Przygotuj się z oryginalnymi pytaniami GMAT, rozwiązaniami i przykładami za pomocą GMAT Official Guide.

Na rynku istnieje również wiele kursów do GMAT. Warto wybrać taki, który jest sprawdzony i prowadzony przez doświadczonych instruktorów, którzy sami osiągnęli na egzaminie doskonałe wyniki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Lagunita Education, dzięki któremu uzyskasz wysoki wynik już przy pierwszym podejściu do GMAT.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *