2022-04-28

Ekspres automatyczny ciśnieniowy czy przelewowy?

Podczas wyboru ekspresu do kawy, każdy zastanawia się, który będzie najlepszy, który będzie najbardziej funkcjonalny, a równocześnie atrakcyjny cenowo oraz który będzie parzył naprawdę pyszną kawę. Spełnienie wszystkich wymagań jest dużym wyzwaniem. Natomiast każdy z nas wie, jakie są jego preferencje, a modeli ekspresów do kawy jest mnóstwo. Z pewnością uda się wybrać ten jedyny spośród ekspresów automatycznych przelewowych, automatycznych ciśnieniowych czy kolbowych.

Właściwości ekspresu automatycznego ciśnieniowego

Ekspres automatyczny ciśnieniowy samodzielnie parzy wybrany rodzaj kawy. Zazwyczaj posiada wbudowany młynek, który mieli ziarna kawy, a także mechanizm do spieniania mleka, dzięki czemu możemy je tylko podgrzać bądź napić się aromatycznej caffe latte. Sprzęt ten jednak zazwyczaj kosztuje od 1 200 zł w górę. Natomiast zaletami ekspresu automatycznego ciśnieniowego są przede wszystkim takie elementy jak:

  • możliwość zaparzenia różnych rodzajów kaw,
  • możliwość zaparzenia dwóch kaw naraz,
  • duże wyświetlacze umieszczone w sprzęcie,
  • możliwość regulacji mocy, temperatury oraz ilości zaparzanej kawy,
  • dostosowanie wielkości jednostki zaparzającej,

Dodatkową funkcją dla osób, które uwielbiają wykorzystywać nowe technologie, jest również możliwość sterowania ekspresem z poziomu telefonu oraz tabletu.

Właściwości ekspresu automatycznego przelewowego

Ekspres automatyczny przelewowy to klasyczny model ekspresu do kawy. Charakteryzuje się prostą budową o dużej wielkości. Posiada w zestawie dzbanek, do którego przelewana jest przygotowana kawa. Jednak ten rodzaj sprzętu ma możliwość parzenia tylko kawy mielonej. Z drugiej strony jest to idealne rozwiązanie dla smakoszy porządnej, mocnej, czarnej kawy. Głównymi zaletami ekspresu automatycznego przelewowego są przede wszystkim takie cechy jak:

  • niska cena,
  • łatwość obsługi,
  • przygotowanie kawy dla większej ilości osób w tym samym czasie za pomocą przelania jej do dzbanka,
  • ponowne podgrzanie zaparzonej już kawy.

Polecane modele ekspresów do kawy

Ekspres automatyczny ciśnieniowy jest zdecydowanie wygodniejszym i nowoczesnyn sprzętem. Polecane modele tego ekspresu do kawy to: JURA E8 Moonlight Silver (EB)JURA Z10 Aluminium BlackQuesto K96LNivona CafeRomatica 790 oraz Melitta CI Touch Black. Natomiast ekspres automatyczny przelewowy jest rewelacyjnym urządzeniem dla osób lubiących klasyki oraz prawdziwą czarną kawę. Ten, kto używał wcześniej kawiarki, z pewnością zachwyci się tym rodzajem sprzętu. Co więcej, polecani producenci ekspresów automatycznych przelewowych to przede wszystkim: MelittaMPM ora Graef.

Który ekspres wybrać – ciśnieniowy czy przelewowy?

Ekspres do kawy to sprzęt, który umożliwia delektowanie się pyszną, aromatyczną kawą. W zależności od indywidualnych preferencji oraz umiejscowienia urządzenia można wybrać odpowiedni ekspres do kawy. Wartym uwagi jest ekspres automatyczny, który podzielony jest na rodzaj przelewowy oraz ciśnieniowy. Zastanów się, który spełnia Twoje wymagania i korzystaj z możliwości codziennego delektowania się z picia wyśmienitej kawy.

Źródło zdjęć: unsplash.com

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *