2019-05-16

Gry dla dziewczyn są dostępne online w różnych wersjach

Gry dla dziewczyn są dostępne online w różnych wersjach. Popularne są gry o nazwach Stardoll i Moviestarplanet.

Stardoll

Gra Stardoll powstała w 2006 roku. To internetowa rozrywka polegająca na ubieraniu wirtualnych lalek i kontakcie z innymi graczami – rozmowy na czacie, tworzenie klubów, omawianie ciekawych tematów, czytanie czasopism młodzieżowych. Stardoll jest przeznaczona głównie dla dziewczyn w wieku od 9 do 17 lat – założenie konta jest całkowicie bezpieczne. Elementami gry są stardolary i starmonety, czyli wirtualne pieniądze, które można zarabiać.

Zarabianie opiera się na ocenianiu zdjęć, projektów i albumów, oraz udziale w głosowaniu na CoverGirl. Gracz ma do dyspozycji 7 luksusowych pomieszczeń; Penthouse, Beach Villa, Millionaire Mansion, The Loft, Alpine Chalet, Panorama Room oraz Yacht.

Wykupując pakiet Superstar, można projektować własne ciuchy i sprzedawać je na StarBazaarze (można tu też kupić ubrania). Starplaz jest natomiast wirtualny centrum handlowym, gdzie znajdziemy ekskluzywne ciuchy z limitowanych kolekcji. To doskonała rozrywka dla każdej modnej dziewczyny, która lubi przebieranki i projektowania oryginalnych ciuchów. Rozwija kreatywność i pozwala poznać nowe osoby.

Dziewczynki w wieku poniżej 13 lat mogą założyć odpowiednie konto z dodatkowymi zabezpieczeniami.

Moviestarplanet

Moviestarplanet jest grą edukacyjną, którą stworzył duński projektant Clause Jensen (w 2009 roku). Gra jest odpowiednia dla dzieci w wieku 8 – 15 lat, korzysta się z niej za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzeń z systemem Android i iOS.

Gracze tworzą swoje gwiazdy filmowe, które uczestniczą także w produkcji niedługich filmów. Można rozmawiać z innymi graczami, uczestniczyć w minigrach – np. projektowanie ubrań, a nawet umeblować swoje mieszkanie. Moviestarplanet opiera się na mikropłatnościach, gdzie za drobne opłaty gracz może otrzymać luksusowe ubrania. Pozwala nawiązać nowe znajomości i wymieniać się stworzonymi filmikami.

Gra jest bardzo popularna na całym świecie, korzystają z niej miliony użytkowników. Dzięki temu sukcesowi doszło do otwarcia w Danii markowych sieci sklepów z koszulkami i wydania nowego czasopisma przez Egmont.

Wymienione gry są jednymi z najbardziej znanych wśród dziewczyn. Pozwalają nie tylko nawiązać długoletnie przyjaźnie, ale także rozwijać swoje umiejętności i talenty. Gry są darmowe, ale można też wykupić dodatkowe przedmioty. Są całkowicie bezpieczne, dlatego rodzice graczy mogą spać spokojnie. Gry dla dziewczyn są nowoczesne, a producenci wciąż wprowadzają szereg nowych udogodnień. To doskonała rozrywka dla dziewczynek, które lubią modę.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *