2019-05-16

Gry dla dziewczyn są dostępne online w różnych wersjach

Gry dla dziewczyn są dostępne online w różnych wersjach. Popularne są gry o nazwach Stardoll i Moviestarplanet.

Stardoll

Gra Stardoll powstała w 2006 roku. To internetowa rozrywka polegająca na ubieraniu wirtualnych lalek i kontakcie z innymi graczami – rozmowy na czacie, tworzenie klubów, omawianie ciekawych tematów, czytanie czasopism młodzieżowych. Stardoll jest przeznaczona głównie dla dziewczyn w wieku od 9 do 17 lat – założenie konta jest całkowicie bezpieczne. Elementami gry są stardolary i starmonety, czyli wirtualne pieniądze, które można zarabiać.

Zarabianie opiera się na ocenianiu zdjęć, projektów i albumów, oraz udziale w głosowaniu na CoverGirl. Gracz ma do dyspozycji 7 luksusowych pomieszczeń; Penthouse, Beach Villa, Millionaire Mansion, The Loft, Alpine Chalet, Panorama Room oraz Yacht.

Wykupując pakiet Superstar, można projektować własne ciuchy i sprzedawać je na StarBazaarze (można tu też kupić ubrania). Starplaz jest natomiast wirtualny centrum handlowym, gdzie znajdziemy ekskluzywne ciuchy z limitowanych kolekcji. To doskonała rozrywka dla każdej modnej dziewczyny, która lubi przebieranki i projektowania oryginalnych ciuchów. Rozwija kreatywność i pozwala poznać nowe osoby.

Dziewczynki w wieku poniżej 13 lat mogą założyć odpowiednie konto z dodatkowymi zabezpieczeniami.

Moviestarplanet

Moviestarplanet jest grą edukacyjną, którą stworzył duński projektant Clause Jensen (w 2009 roku). Gra jest odpowiednia dla dzieci w wieku 8 – 15 lat, korzysta się z niej za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzeń z systemem Android i iOS.

Gracze tworzą swoje gwiazdy filmowe, które uczestniczą także w produkcji niedługich filmów. Można rozmawiać z innymi graczami, uczestniczyć w minigrach – np. projektowanie ubrań, a nawet umeblować swoje mieszkanie. Moviestarplanet opiera się na mikropłatnościach, gdzie za drobne opłaty gracz może otrzymać luksusowe ubrania. Pozwala nawiązać nowe znajomości i wymieniać się stworzonymi filmikami.

Gra jest bardzo popularna na całym świecie, korzystają z niej miliony użytkowników. Dzięki temu sukcesowi doszło do otwarcia w Danii markowych sieci sklepów z koszulkami i wydania nowego czasopisma przez Egmont.

Wymienione gry są jednymi z najbardziej znanych wśród dziewczyn. Pozwalają nie tylko nawiązać długoletnie przyjaźnie, ale także rozwijać swoje umiejętności i talenty. Gry są darmowe, ale można też wykupić dodatkowe przedmioty. Są całkowicie bezpieczne, dlatego rodzice graczy mogą spać spokojnie. Gry dla dziewczyn są nowoczesne, a producenci wciąż wprowadzają szereg nowych udogodnień. To doskonała rozrywka dla dziewczynek, które lubią modę.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *