2022-05-04

Internet dla graczy — czym kierować się przy jego wyborze?

Szybkie i stabilne łącze internetowe jest niezwykle istotne, aby móc uczestniczyć w zawodach organizowanych w sieci. Obecnie rozgrywki komputerowe nie są już tylko domeną nastolatków, lecz stanowią poważny biznes, a rynek e-sportów warty jest miliardy dolarów. Z tego powodu każda osoba, która chce rozpocząć swoje działania w tej dziedzinie, powinna zadbać o odpowiedni dla graczy internet. Czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy. 

Szybkość internetu

Współczesne gry nie są już rozpowszechniane za pośrednictwem tradycyjnych płyt DVD czy BluRay, tylko specjalnych platform, dlatego wymagają pobrania ogromnej ilości danych, które często przekraczają nawet kilkaset gigabajtów. Wszystko to sprawia, że internet dla gracza nie może mieć żadnych limitów przesyłania czy pobierania, a dodatkowo musi gwarantować dużą prędkość. 

Osoby, które profesjonalnie chcą uczestniczyć w rozgrywkach w sieci, powinny postawić na wartość 300 Mb/s. Ważna jest również szybkość wysyłania. Ma ona znaczenie wtedy, kiedy chcemy komunikować się z pozostałymi członkami drużyny, przesyłając im dobrej jakości obraz i dźwięk. 

Najbardziej stabilnym internetem polecanym dla graczy jest światłowód, który oparty jest o łącze symetryczne. Dzięki temu problemy takie jak brak sieci, czy zakłócenia go nie dotyczą. Jego stabilność wynika z kilku aspektów. Przede wszystkim nie jest on narażony na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wiatr czy deszcz. Dlatego też pogoda nie ma wpływu na jego szybkość. Dodatkowo w przypadku łącza symetrycznego prędkość pobierania i wysyłania danych zazwyczaj utrzymuje się na stałym poziomie. Wszystko to sprawia, że jest on najlepszym rozwiązaniem dla graczy. 

Internet streaming 

W dzisiejszych czasach profesjonalni gracze często wykorzystują streaming internetowy po to, aby zbudować swoją markę, ale także dzielić się swoimi przemyśleniami z rozgrywek ze znajomymi. Stawia to kolejne wyzwanie przed internetem, z którym tradycyjne łącze może sobie nie poradzić. 

Stream wymaga wysyłania dużej ilości danych, co w przypadku obrazu 4K może przekładać się nawet na 7 GB przesyłanego do sieci transferu w ciągu godziny. W takim przypadku łącza asymetryczne, w których prędkość wysyłania jest mniejsza od pobierania, są zbyt słabe. Dlatego warto skorzystać z sieci światłowodowej symetrycznej, która oferuje wysyłanie danych tak samo szybko jak ich pobieranie. Znajdziemy go na: https://www.s-net.pl/internet-dla-graczy. Takie rozwiązanie jednak zazwyczaj dostępne jest tylko w dużych miastach. 

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *