2020-12-28

Jak kupić dobry powerbank – sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Zastanawiasz się, jak kupić dobry powerbank? Dowiedz się, jakie parametry tego urządzenia są najważniejsze, byś mógł wybrać odpowiedni model!

Jak kupić dobry powerbank – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Współcześnie wielu osobom trudno jest rozstać się z telefonem. Nowoczesne smartfony mają już co prawda baterie o większej pojemności, ale nie zawsze pamięta się o ich ładowaniu. Częste kłopoty z brakiem możliwości podłączenia sprzętu do prądu mają też np. fotografowie. Jeśli często przebywa się poza domem i korzysta się z elektroniki, dobrze jest rozważyć zakup przenośnego urządzenia do ładowania. Podpowiadamy, jak kupić dobry powerbank!

Jak kupić dobry powerbank – które parametry są najważniejsze?

Jako że powerbank jest przenośnym magazynem energii, najistotniejszą jego cechą jest pojemność. Mierzy się ją w mili amperogodzinach. Jak można się domyślić, im jest większa, tym lepiej. Przeciętnie najczęściej wybiera się wartości ok. 5000-6000 mAh. W Platinet dostępne są modele w przedziale 2600-20000 mAh.

Ważną kwestią jest też rodzaj akumulatora. Dawniej popularne były litowo-jonowe, ale niestety sprawiały, że urządzenia były dość spore. Jeśli chce się mieć bardziej poręczny gadżet, dobrą alternatywą są nowoczesne modele z wkładem litowo-polimerowym. Jeśli chcesz wiedzieć, jak kupić dobry powerbank, koniecznie sprawdź także jego natężenie prądu (mierzone w amperach), ponieważ ma wpływ na szybkość ładowania.

Każdy sprzęt tego typu ma minimum dwa złącza – microUSB oraz USB. Jedno jest przeznaczone do podłączenia powerbanku do prądu, a drugie do innego urządzenia. Ponieważ wejścia te są standardowe, w ten sposób można naładować też m.in. smartwatcha, nawigację samochodową, przenośną konsolę do gier czy czytnik e-booków. Coraz większą popularnością cieszy się także sprzęt z funkcją ładowania indukcyjnego. To dobre udogodnienie dla osób, które na co dzień korzystają z wielu kabli i chcą ograniczyć ich liczbę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Gdy zna już się podstawy, warto wspomnieć o tym, na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku. Dla wielu osób ważny jest oczywiście wygląd urządzenia. Jeśli będzie się z niego korzystać na co dzień, w szczególności w pracy, estetyczny design będzie dużym plusem. W ofercie Platinet można znaleźć wiele różnych propozycji, w tym np. eleganckie modele obłożone materiałem.

Ważną kwestią są także dodatkowe funkcje, ułatwiające korzystanie ze sprzętu. Powerbank może mieć rozmaite udogodnienia. Do najczęściej spotykanych zalicza się: lampkę LED, ładowarkę solarną, uchwyt/pasek/brelok czy wyświetlacz LCD. Warto zastanowić się, który z nich faktycznie może się przydać.

Zakup powerbanku – czy powinno kierować się ceną?

Wiele czynników ma wpływ na to, ile kosztuje powerbank. Z tego względu przy wyborze nie powinno kierować się tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami, designem oraz ogólną funkcjonalnością urządzenia. W Platinet można wybierać spośród wielu różnych modeli, w cenie od kilkunastu do kilkuset złotych. Zakup powerbanku powinien być przemyślany, tak by akcesorium faktycznie dobrze sprawdzało się w praktyce. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie: https://sklep.platinet.pl/pl/c/Power-Banki/187.

Wiedząc już, jak kupić dobry powerbank, uważnie przeanalizuj dostępne opcje. W ten sposób na pewno znajdziesz idealne akcesorium. Przekonaj się, jakim świetnym udogodnieniem jest to urządzenie!

 

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *