2020-12-28

Jak kupić dobry powerbank – sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Zastanawiasz się, jak kupić dobry powerbank? Dowiedz się, jakie parametry tego urządzenia są najważniejsze, byś mógł wybrać odpowiedni model!

Jak kupić dobry powerbank – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Współcześnie wielu osobom trudno jest rozstać się z telefonem. Nowoczesne smartfony mają już co prawda baterie o większej pojemności, ale nie zawsze pamięta się o ich ładowaniu. Częste kłopoty z brakiem możliwości podłączenia sprzętu do prądu mają też np. fotografowie. Jeśli często przebywa się poza domem i korzysta się z elektroniki, dobrze jest rozważyć zakup przenośnego urządzenia do ładowania. Podpowiadamy, jak kupić dobry powerbank!

Jak kupić dobry powerbank – które parametry są najważniejsze?

Jako że powerbank jest przenośnym magazynem energii, najistotniejszą jego cechą jest pojemność. Mierzy się ją w mili amperogodzinach. Jak można się domyślić, im jest większa, tym lepiej. Przeciętnie najczęściej wybiera się wartości ok. 5000-6000 mAh. W Platinet dostępne są modele w przedziale 2600-20000 mAh.

Ważną kwestią jest też rodzaj akumulatora. Dawniej popularne były litowo-jonowe, ale niestety sprawiały, że urządzenia były dość spore. Jeśli chce się mieć bardziej poręczny gadżet, dobrą alternatywą są nowoczesne modele z wkładem litowo-polimerowym. Jeśli chcesz wiedzieć, jak kupić dobry powerbank, koniecznie sprawdź także jego natężenie prądu (mierzone w amperach), ponieważ ma wpływ na szybkość ładowania.

Każdy sprzęt tego typu ma minimum dwa złącza – microUSB oraz USB. Jedno jest przeznaczone do podłączenia powerbanku do prądu, a drugie do innego urządzenia. Ponieważ wejścia te są standardowe, w ten sposób można naładować też m.in. smartwatcha, nawigację samochodową, przenośną konsolę do gier czy czytnik e-booków. Coraz większą popularnością cieszy się także sprzęt z funkcją ładowania indukcyjnego. To dobre udogodnienie dla osób, które na co dzień korzystają z wielu kabli i chcą ograniczyć ich liczbę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Gdy zna już się podstawy, warto wspomnieć o tym, na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku. Dla wielu osób ważny jest oczywiście wygląd urządzenia. Jeśli będzie się z niego korzystać na co dzień, w szczególności w pracy, estetyczny design będzie dużym plusem. W ofercie Platinet można znaleźć wiele różnych propozycji, w tym np. eleganckie modele obłożone materiałem.

Ważną kwestią są także dodatkowe funkcje, ułatwiające korzystanie ze sprzętu. Powerbank może mieć rozmaite udogodnienia. Do najczęściej spotykanych zalicza się: lampkę LED, ładowarkę solarną, uchwyt/pasek/brelok czy wyświetlacz LCD. Warto zastanowić się, który z nich faktycznie może się przydać.

Zakup powerbanku – czy powinno kierować się ceną?

Wiele czynników ma wpływ na to, ile kosztuje powerbank. Z tego względu przy wyborze nie powinno kierować się tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami, designem oraz ogólną funkcjonalnością urządzenia. W Platinet można wybierać spośród wielu różnych modeli, w cenie od kilkunastu do kilkuset złotych. Zakup powerbanku powinien być przemyślany, tak by akcesorium faktycznie dobrze sprawdzało się w praktyce. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie: https://sklep.platinet.pl/pl/c/Power-Banki/187.

Wiedząc już, jak kupić dobry powerbank, uważnie przeanalizuj dostępne opcje. W ten sposób na pewno znajdziesz idealne akcesorium. Przekonaj się, jakim świetnym udogodnieniem jest to urządzenie!

 

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *