2019-10-29

Jak uniknąć błędów przy podłączaniu płyty indukcyjnej?

Zakup nowej płyty indukcyjnej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby można było w 100% wykorzystać jej olbrzymi potencjał pamiętać należy również o prawidłowym podłączeniu, co nie zawsze jest prostym zadaniem. Źle podłączona płyta indukcyjna może odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie i narobić wiele szkód, dlatego też warto dowiedzieć się jak ją odpowiednio podłączyć.

O czym należy pamiętać?

Płyta indykcyjna źle podłączona jest niestety bardzo częstą przyczyną awarii i uszkodzenia urządzenia. We współczesnych instalacjach elektrycznych korzysta się ze standardów kolorów izolacji, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Niestety niektórzy producenci odbiegają wyraźnie od ogólnie przyjętych norm, dlatego też mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy. Aby ich uniknąć, przed montażem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi podaną przez producenta nowej płyty indukcyjnej.

Warto wspomnieć również i o tym, że gwarancja będzie akceptowana jedynie wtedy, gdy urządzenie zostanie podłączone przez stosownego fachowca z odpowiednimi uprawnieniami. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że samodzielny montaż może równać się niestety ze stratą gwarancji.

serwis agd katowice

Przykre konsekwencje

Przy źle podłączonej płycie indukcyjnej awarii bardzo często ulegają moduły, których wymiana wiążę się z dość znacznymi kosztami. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele profesjonalnych firm, które są w stanie naprawić uszkodzone elementy, dzięki czemu nie trzeba inwestować w nowe moduły. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście zatrudnienie odpowiednich fachowców, którzy zamontują płytę indukcyjną.

Moc przyłączeniowa ma znaczenie

Przed podłączeniem nowej płyty indukcyjnej warto dokładnie sprawdzić, jaka jest wymagana moc przyłączeniowa. Niestety o tym zadaniu zapomina bardzo wiele osób. Przy jednofazowej instalacji nowa płyta indukcyjna może po prostu wywalać bezpieczniki.

Do takiej sytuacji dojdzie wtedy, gdy w tym samym momencie włączy się oprócz płyty indukcyjnej kilka innych urządzeń pobierających energię elektryczną.

Jak prawidłowo podłączyć płytę indukcyjną?

Płyty indukcyjne opisane są przez producentów w taki sposób, aby każdy mógł podłączyć je w wybranej przez siebie konfiguracji. Warto zwracać uwagę na specjalne nalepki, które przyklejone są do poszczególnych przewodów zasilających. Po zakupie nowej płyty indukcyjnej warto dokładnie zapoznać się nie tylko z instrukcją, ale również gwarancją, gdzie można znaleźć wiele cennych informacji.

Jak wspomniano powyżej przy niektórych urządzeniach wyraźnie zastrzeżone jest, że sprzęt może podłączyć jedynie fachowiec z uprawnieniami – https://fixagd.pl/naprawa-sprzetu-agd/serwis-plyt-indukcyjnych/. W instrukcji obsługi jest bardzo dokładnie opisane krok po kroku, jak podłączyć nową płytę indukcyjną. Wielu renomowanych producentów umieszcza na swoich stronach firmowych przydatne filmiki instruktażowe, dzięki którym szybko dowiemy się w jaki sposób można podłączyć nowy sprzęt, aby nie doszło do awarii. Szczególną uwagę należy zachować przy montażu płyt indukcyjnych od mało znanego producenta.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *