kuchenka elektroniczna do zabudowy

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy

W dzisiejszych czasach kuchenki mikrofalowe stały się standardowym elementem wyposażenia kuchni. Ich pierwsze modele pojawiły się już pod koniec lat czterdziestych minionego wieku, jednak powszechne w gospodarstwach domowych zaczęły być w latach siedemdziesiątych.

Mianowane wtedy urządzeniami podwyższającymi komfort życia domowników, pozostały takimi do dziś.

Jest to bowiem praktyczny sprzęt kuchenny, który posiada wiele funkcji usprawniających codzienne gotowanie. Nie mniej jednak mają swoją wadę – gabaryty. Zajmują sporo przestrzeni, co bywa uciążliwe szczególnie w niewielkich kuchniach. Ponadto większość z nich nie pasuje do eleganckich i stylowych wnętrz. Producenci wyszli zatem naprzeciw oczekiwaniom klientów i dopasowali kuchenki mikrofalowe do potrzeb współczesnego społeczeństwa. Decydując się więc na jej zakup, możemy wybrać wersję do zabudowy, która idealnie wkomponuje się w naszą wizję kuchni.

Szereg udogodnień

Znaczenie kuchenek mikrofalowych w gospodarstwach domowych jest nieocenione. Najczęściej służą one do ogrzewania posiłków znajdujących się w jej wnętrzu, poprzez poddanie ich działaniu mikrofal. Mikrofale wprawiają cząsteczki wody, które znajdują się w nagrzewanym ciele w drgania rotacyjne. Dzięki temu energia wynikająca z drgań, poprzez silne tłumienie, rozprasza się i jest przekazywana cząsteczkom podgrzewanego ciała. Wtedy też rośnie jego energia termiczna, a zarazem temperatura. Odgrzewanie potraw jest bardzo szybkie, co jest niebywałym atutem we współczesnych czasach, kiedy wszyscy gdzieś się śpieszymy.

Obecnie w ofercie znajdziemy kuchenki mikrofalowe, które dodatkowo mają funkcje rozmrażania, czy grillowania. Doskonałym przykładem jest mikrofala do zabudowy Whirlpool AMW 735 IX. To sprzęt sterowany elektronicznie z grillem kwarcowym, minutnikiem oraz z zabezpieczeniem przed dziećmi. Ma funkcję Jet Defrost, która zapewnia rozmrażanie żywności siedmiokrotnie szybciej niż w tradycyjnej kuchence mikrofalowej. Dzięki temu w ekspresowym tempie możemy rozmrozić, a następnie ugrillować mięso, by przyjąć niespodziewanych gości.

Dobór parametrów

Istnieje kilka wariantów kuchenek mikrofalowych do zabudowy. Różnią się nie tylko wyglądem, marką, czy ceną, ale przede wszystkim specyfikacją. Przed dokonaniem wyboru należy zwrócić uwagę na wnętrze urządzenia. Może być ono ceramiczne, emaliowane lub stalowe. Te pierwsze są odporne na zarysowania i łatwe w czyszczeniu, emaliowane natomiast ładnie się prezentują, są łatwe w utrzymaniu porządku, jednak niezbyt odporne na uszkodzenia. Najwyższą klasę stanowią wykończenia ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest najbardziej odporny na wszelkie zarysowania, czy uszczerbki, a ponadto nie zmienia swoich właściwości przy uszkodzeniach.

Warto także zwrócić uwagę na klasę energetyczności kuchenki mikrofalowej. Wyrażane w wartościach A-G, cechują się tym, jak bardzo są energochłonne. Im wyższa klasa (A) tym mniejsze zużycie prądu, im niższa (G) tym większe jego zużycie.

Wybierając kuchenkę musimy również pamiętać, że meble kuchenne, w których ją ulokujemy muszą spełniać pewne wymogi. Po pierwsze wykazywać odporność okleiny i klejów na działanie wysokich temperatur, a po drugie by odpowiedni był przepływ powietrza wokół mikrofalówki. Montaż powinniśmy wykonać zgodnie z zaleceniami producenta i właściwie wypoziomować urządzenie.

Kuchnia po Twojemu

Tradycyjne kuchenki mikrofalowe możemy ulokować w dowolnym miejscu i przestawiać tak często, jak tylko chcemy. Współcześnie jednak, coraz częściej decydujemy się na meble z możliwością zabudowy sprzętów kuchennych. To innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia dobrą organizację przestrzeni, a także elegancką prezencję wystroju. Kuchenki mikrofalowe do zabudowy umożliwiają montaż sprzętu w wybranym miejscu. Mogą mieć one pojemność, czyli wielkość komory mikrofali, od 15 do 45 litrów. Rozmiar dopasowujemy do wymiarów punktu w kuchni, w którym chcemy ją umiejscowić, a także naszego zapotrzebowania. Im więcej domowników, tym na większy wariant powinniśmy się zdecydować.

Ponadto wielu producentów sprzętów AGD, oferuje tę samą linię stylistyczną dla wszystkich urządzeń kuchennych do zabudowy. Dzięki temu możemy skompletować całe wyposażenie w jednym stylu, tak by nasza kuchnia wyglądała na spójną i estetyczną. Taka zabudowa kuchenki mikrofalowej nadaje nowoczesny design, ale przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo miejsca na kuchennych blatach.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy
5 (100%) 2 votes

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *