2020-12-16

Gdzie kupić Bitcoina za złotówki?

Większość z was, choć raz w życiu, słyszała słowo Bitcoin i chyba nie trzeba nikomu szczególnie tłumaczyć czym on jest. Jednak dla przypomnienia – Bitcoin to pierwsza szyfrowana waluta elektroniczna czyli po prostu kryptowaluta. Najczęściej wymieniany on jest jako dobry instrument do inwestowania. Często porównywany bywa do cyfrowego złota. W ostatnich tygodniach to się potwierdza poprzez wzrost ceny na giełdach. Jego wartość stale rośnie i niedawno zbliżyła się do historycznych maksimów. Jeśli jesteście zainteresowani, gdzie kupić Bitcoina za złotówki to dziś postaramy się wam to przybliżyć.

Krótka historia Bitcoina

Bitcoin powstał w 2009 zaraz po poprzednim poważnym kryzysie finansowym. Twórca w swoim manifeście wskazał, że głównym celem funkcjonowania szyfrowanego, zdecentralizowanego Bitcoina, ma być szansa uniezależnienia się ludzkości od klasycznych pieniędzy. Stworzenie pierwszej waluty elektronicznej Bitcoin (BTC) pozwoliło na wykonywanie globalnych, anonimowych, jednorazowych transakcji wśród uczestników sieci na całym świecie. W ten sposób można, pomijając instytucje finansowe, przekazywać wartość jaką w danym momencie posiada Bitcoin innej osobie posiadającej konto do przechowywania tej kryptowaluty. Dziś Bitcoin jest wart o wiele więcej niż na samym początku, a jego wartość nabywcza w ostatnich tygodniach stale rośnie. Obecnie kupno Bitcoin (BTC) możliwe jest za ponad 70000 zł za jedna sztukę czyli około 19300 dolarów. Oznacza to, że Bitcoin obecnie posiada wartość nowego, dobrego samochodu kupionego w salonie. Oczywiście na samym początku ta wartość była znacznie mniejsza i za Bitcoina kupowano pizzę lub inne stosunkowo tanie produkty. Samo kupno Bitcoina było bardzo trudno dostępne ponieważ wtedy nie funkcjonowały żadne giełdy bitcoin czy kryptowalut.

bitcoin za złotówki

Czy i gdzie można kupić Bitcoina (BTC) za złotówki i inne waluty tradycyjne?

Myśląc o inwestycji w “cyfrowe złoto” na pewno zastanawiacie się gdzie można kupić Bitcoin za złotówki lub inne waluty tradycyjne (FIAT) takie jak np. Euro, funty GBP czy dolary. W końcu wielu z nas Polaków, pracuje za granicą i swoje oszczędności ma w tych walutach, a niekoniecznie w złotówkach. Dlatego też to pytanie pojawia się dość często. Niestety nie każda popularna giełda kryptowalut posiada takie możliwości. Oczywiście istnieje wiele miejsc umożliwiających taką wymianę. Dość znanymi i popularnymi są bitomaty oraz kantory Bitcoin. Te pierwsze to odpowiednik klasycznych bankomatów/wpłatomatów umożliwiających transakcje kupna/sprzedaży Bitcoina za gotówkę. Kantory są również coraz bardziej popularną formą. Jednak największe możliwości posiadają giełdy kryptowalut. Dla użytkowników z polski właściwym wyborem mogą być polskie giełdy kryptowalut. Dobrym przykładem może tu być najstarsza i obecnie najbardziej popularna polska giełda kryptowalut BitBay, która od kilku lat stale rozwija możliwości dokonywania płatności walutami tradycyjnymi. Obecnie dostępne są zarówno złotówki, dolary jak i Euro i funty GBP. Stopniowo wprowadzają również panel i obsługę w kolejnych językach, które są dziś jednymi z najbardziej popularnych na świecie np. język chiński czy hiszpański.

Gdzie kupić Bitcoina (BTC)?

O ile na początku istnienia Bitcoina nie można było kupić, a można było jedynie wydobywać, tak dziś jego kupno umożliwiają setki różnych platform na całym świecie. Oczywiście jeśli szukamy miejsca gdzie można kupić Bitcoina za złotówki to sprawa niestety zaczyna się nieco komplikować. Wiele z platform do handlu i wymiany kryptowalutami nie oferuje możliwości ich zakupu za waluty klasyczne. Jednym z bardziej znanych przykładów jest giełda Binance, która pozwala jedynie na wymienianie jednych kryptowalut na inne. Dla przykładu można handlować u nich nie tylko wymieniając Bitcoina ale również Ethereum, Binance Coin czy USD Tether.

Tym samym aby zakupić za pośrednictwem tej giełdy jakieś kryptowaluty, najpierw musisz być w posiadaniu tych najstarszych i najbardziej popularnych jak Bitcoin. Gdzie można go kupić? Skorzystaj z licznych bitomatów lub kantorów bitcoin albo zarejestruj się i zweryfikuj konto na jakiejś popularnej i bezpiecznej giełdzie kryptowalut. W ten sposób będziesz mieć łatwy dostęp do swoich środków. Z poziomu giełdy i wielu portfeli jest łatwiej zarządzać tym co posiadamy.

Tak również wam polecamy gdyż jest to rozwiązanie zdecydowanie najwygodniejsze i najbardziej efektywne. Chociaż wielu klientów nie lubi wydłużonego procesu weryfikacji konta to docelowo na pewno warto je założyć.

bitcoin pln

Podsumowanie – gdzie kupić Bitcoin za złotówki?

Odpowiedź na to pytanie daje wiele wariantów. Do najpopularniejszych należą zakup w bitomacie, kantorze oraz na profesjonalnej platformie do handlu oraz wymiany kryptowalut (giełda kryptowalut). Kupowanie poprzez dwie pierwsze metody będzie wymagało od was posiadania portfela elektronicznego do przechowywania swoich Bitcoinów. W przypadku gdy zdecydujesz się skorzystać z giełdy kryptowalut wówczas adresy masz automatycznie wygenerowane na platformie i możesz z nich swobodnie korzystać i przelewać swoje kryptowaluty. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie giełdy kryptowalut pozwalają na przekazywanie sobie walut cyfrowych wewnątrz giełdy w obawie o oszustwa.

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na wasze pytanie “gdzie kupić Bitcoina za złotówki?”. Pamiętajcie jednak, że inwestowanie w Bitcoin oraz inne kryptowaluty niesie ze sobą bardzo duże ryzyko utraty części lub całości kapitału. Kryptowaluty w swej istocie (podobnie jest z Bitcoinem) nie posiadają tzw. Fundamentów jak to ma się w przypadku spółek giełdowych. Dlatego tego artykułu nie należy traktować jako porady inwestycyjnej w rozumieniu obecnie obowiązujących przepisów prawa.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *