2019-03-04

Duże wsparcie dla małych firm – laptopy z rodziny Vostro

Na każdym etapie funkcjonowania przedsiębiorstwa, odpowiedniej klasy sprzęt komputerowy jest kluczowy dla płynności pracy i stymulowania rozwoju. Od wielu lat to właśnie komputery z charakterystycznym logo, zawierającym przewróconą literę „E” cieszą się opinią szczególnie wartościowych w biznesie. Przyczyną tego stanu rzeczy jest właściwa analiza potrzeb różnych grup odbiorców i dopasowywanie całych rodzin produktów do specyfiki ich pracy. Doskonałym przykładem na ilustrację tej tezy może być linia Vostro, dedykowana potrzebom małych i średnich przedsiębiorstw.

Dell słynie z bardzo szerokiego portfolio produktowego. Orientacja w ofercie giganta z Round Rock byłaby o wiele trudniejsza, gdyby nie czytelny podział produktów na rodziny, sugerujący środowisko ich wykorzystania.

Dopasowanie do stylu pracy

Rodzina Vostro w segmentacji oferty Dell plasuje się w okolicach środka, tak w wymiarze cenowym, jak i innowacyjno-jakościowym. Wbrew pozorom, nie należy odbierać tego jako krytyki tych produktów. Vostro stawia na promocję określonego stylu pracy; częścią tej filozofii jest zapewnianie jakości, pozwalającej na bezawaryjną, płynną pracę, za przystępną cenę. To oznacza konieczność rezygnacji z efektownych, ale często zbędnych, rozwiązań.

Laptopy z rodziny Vostro są wykonywane w niewielkiej liczbie kolorów obudowy. Tworzywo, z którego jest ona wykonana, też zazwyczaj nie sprawia wrażenia prestiżowego. Natomiast do jakości podzespołów ciężko mieć zastrzeżenia. Laptopy te mają relatywnie szybkie procesory, matowe anty-refleksyjne ekrany, czytniki linii papilarnych i klawiaturę numeryczną. Ich czas pracy na baterii jest z reguły relatywnie długi. Ten zestaw cech jest bardzo atrakcyjny dla pracowników firm młodych i/lub małych. Z pewnością docenią oni także cenę – wydajne i nieźle wyposażone laptopy Dell Vostro można nabyć już za niewiele więcej niż 2 tysiące złotych.

Biznes na wyższym szczeblu

Ci, dla których rodzina Dell Vostro wydaje się niewystarczająca jakościowo, powinni zainteresować się serią Latitude. Składa się ona z bardzo wydajnych, lekkich i bezpiecznych laptopów, dostosowanych do realiów pracy na samodzielnych stanowiskach kierowniczych. Zaawansowane funkcje multimedialne, złożone systemy zabezpieczeń i identyfikacji użytkownika oraz bardzo długi czas pracy na baterii czynią z tych komputerów sprzęt idealnie dopasowany do charakterystyki ich pracy: częste podróże, prezentacje, pełna ochrona danych.

Do zastosowań profesjonalnych

Dla tych, którzy potrzebują potężnej mocy obliczeniowej i wsparcia w przetwarzaniu olbrzymich zbiorów danych lub skomplikowanej grafiki, Dell stworzył elitarną rodzinę Precision. Tworzą je stacje robocze o ogromnej wydajności i zgrabne ultrabooki, często posiadające hardware’owe wsparcie do przeliczania grafiki 3D. To doskonały wybór dla projektantów, animatorów, architektów czy designerów.

Niezawodność jest kluczem

Na styku rynku komputerów dla użytkowników prywatnych i biznesowych można umieścić rodzinę XPS. Tworzą je bardzo szybkie, wręcz „wyczynowe” jednostki, które są w stanie podołać wymaganiom najnowszych gier, jak i profesjonalnego oprogramowania projektowego. Mocne podzespoły są zamknięte w lekkich i bardzo efektownych obudowach. Niezawodność i wszechstronność oraz niektóre z zastosowanych rozwiązań mogą wywoływać skojarzenia z droższymi modelami MacBooków firmy Apple.

Dobry start

Najbardziej rozbudowaną i popularną rodziną wśród laptopów Dell jest Inspiron. Jest uważana za najbardziej przystępną cenowo, przez co poniekąd przypisuje się ją do rynku konsumenckiego. Rodzina tak bogata w zróżnicowane jakościowo i wydajnościowo modele wymyka się jednak jednoznacznym klasyfikacjom; poszczególne produkty z serii 7000 uchodzą za dobre komputery gamingowe, inne – za ciekawe propozycje, mogące konkurować z wybranymi modelami z linii Vostro czy XPS.

Na pewno za cechę dystynktywną Inspironów uchodzi ich koncentracja na multimediach i mnogość potencjalnych zastosowań. Tam, gdzie nie zachodzi potrzeba kupna komputera mocniej wyspecjalizowanego w pracy określonego typu, Inspiron będzie bardzo dobrym wyborem. Tę linię szczególnie upodobali sobie wolni strzelcy, pracownicy start-upów i firm z branży kreatywnej.

Dell jest mistrzem w dopasowywaniu swojej oferty produktowej do wymagań określonych grup odbiorców – tak prywatnych, jak i instytucjonalnych. Posiada w portfolio całe rodziny laptopów – tak dla prezesa korporacji, jak i inżyniera budownictwa, zawodowego gracza czy copywritera, piszącego swoje teksty w kawiarni. Biorąc pod uwagę specyfikę potrzeb (niezawodność, wszechstronność) i możliwości (niewielki budżet na zakup czy serwisowanie) małych firm, produkty z rodziny Vostro wydają się być dla nich optymalnym wyborem.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *