2021-01-22

Łóżka piętrowe dla dzieci – oszczędność miejsca i funkcjonalność

Łóżko piętrowe jest fantastycznym rozwiązaniem, gdy pokój ma niewielki metraż, a zamieszkuje go dwoje dzieci. Może też być pojedyncze, ale za to wielofunkcyjne. Dzieci zwykle chętnie z niego korzystają nie tylko do spania – ich kreatywność jest nieograniczona. Jakie modele łóżek piętrowych są dostępne? Co decyduje o ich praktycznym wymiarze?

Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci?

Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby każde dziecko miało swój pokój. Na dodatek przestrzeń często jest mocno ograniczona i wstawienie dwóch łóżek uniemożliwiłoby wyposażenie pomieszczenia w inne niezbędne meble. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi łóżko piętrowe. Taki wariant łóżka zajmuje identyczny metraż co zwykłe łóżko. Jedynym problemem może być konflikt między dziećmi, kto śpi na górze, a kto na dole. Zawsze można jednak wprowadzić kompromis, aby spały na zmianę. Spanie na górze to dla wielu dzieci niesamowita przygoda, a dla rodziców praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Dzięki temu bez problemu można wstawić szafę i biurko.

Łóżka piętrowe o charakterze wielofunkcyjnym

Producenci oferują łóżka piętrowe w różnych wariantach. Nie wszystkie składają się z dwóch materacy ułożonych nad sobą. Dostępne są również wersje dla jednego dziecka, ale o specyficznej konstrukcji. Tego typu łóżka składają się z materaca znajdującego się na piętrze, czyli powyżej reszty konstrukcji, która obejmuje regał, szafkę oraz biurko. Również wielofunkcyjne łóżka piętrowe dla dzieci pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Szafka i regał znajdują się pod nim, więc nie zajmują dodatkowo przestrzeni, a biurko tworzy blat połączony bezpośrednio z łóżkiem, co również jest mile widziane w przypadku niewielkiego metrażu pokoju. Właśnie taki wariant znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/kolekcja/lozka-pietrowe/. Modele piętrowych łóżek wielofunkcyjnych różnią się swoją konstrukcją w zależności od pomysłu danego producenta.

Jakość wykonania i bezpieczeństwo

Przy zakupie łóżka piętrowego, jak i innych mebli dla dzieci, należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich są wykonane oraz jakość wykończenia. Największą popularnością cieszą się łóżka piętrowe drewniane, ponieważ drewno jest naturalnym materiałem, co oznacza, że nie zawiera substancji szkodliwych dla dzieci. Małym alergikom sprzyjają przede wszystkim meble wykonane z drewna sosnowego ze względu na jego właściwości antystatyczne. Nie przyciąga kurzu, a to właśnie w nim bytują roztocza powodujące objawy alergiczne. Łóżka piętrowe muszą mieć odpowiednie atesty zgodne z polskimi i europejskimi normami. Powinny być pokryte nietoksycznymi farbami. Coraz więcej producentów stosuje ekologiczne farby wodne.

Jaka kolorystyka łóżka sprawdzi się w pokoju dziecięcym?

Niezależnie od płci dziecka lub dzieci warto zdecydować się na łóżeczko piętrowe w jasnych kolorach. Odcienie bieli, kremu lub jasnego drewna są idealne, ponieważ wprowadzają do pokoju lekkość oraz harmonię, a przy tym świetnie współgrają z wszystkimi innymi barwami. Poza tym są optymistyczne i nie rozpraszają uwagi dziecka.

Porównywarka cen sprzętu RTV

1 komentarz - Łóżka piętrowe dla dzieci – oszczędność miejsca i funkcjonalność

  1. Paweł pisze:

    Przy zakupie łóżka należy zwrócić uwagę na materiały. Po zakupie należy takie łóżko dokładnie i fachowo zmontować. W Warszawie polecam firmę Karol Kujawa Meble. Ma dobre opinie, wysoką kulturę osobistą i dokładnie składa meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *