2022-06-29

Mała kuchnia – jak dobrać sprzęt AGD?

Mocno ograniczony metraż pomieszczenia znacznie utrudnia przeprowadzenie aranżacji. Doskonale wiedzą o tym właściciele małych kuchni, którzy z jednej strony muszą zadbać, by znalazły się w niej potrzebne urządzenia, a z drugiej nie mogą jej zbytnio zagracić. Co w takiej sytuacji warto zrobić?

Przede wszystkim nie wpadać w panikę. Mała ilość wolnego miejsca wcale nie oznacza, że przygotowanie ciekawej, wygodnej aranżacji jest niemożliwe. Trzeba jedynie pomyśleć nad optymalnymi rozwiązaniami, które sprawią, że kuchnia stanie się funkcjonalna, a przebywanie w niej okaże się bardzo wygodne.

Jaka lodówka do małej kuchni?

Spore problemy w takim przypadku może sprawiać dobór lodówek. Sprzęty tego typu zajmują bowiem dość dużo miejsca – zwłaszcza gdy zależy Ci na przyzwoitej pojemności. W tym przypadku warto rozważyć dwie możliwości. Lodówki Samsung na przykład są oferowane na rynku w dwóch odmianach  – wolnostojącej i do zabudowy.

W pierwszym przypadku zyskujesz pełną swobodę podczas montażu. Ogranicza Cię wyłącznie odległości od gniazdka elektrycznego, dlatego jesteś w stanie postawić lodówkę w miejscu, w którym będzie ona najmniej przeszkadzać podczas wędrowania po kuchni.

Jeśli zaś chodzi o lodówki do zabudowy, cenione są one za to, że można je schować, co ma pozytywny wpływ nie tylko na wystrój wnętrza, ale też na wygodę korzystania z niego. Jeśli bowiem ukryjesz lodówkę w zabudowie, na pewno nie będzie stanowiła ona problemu podczas gotowania. Pamiętaj jednocześnie o tym, że zastosowanie zabudowy z pewnością pozbawi Cię przynajmniej jednego blatu. Właśnie przez zbyt małą ilość miejsca. Co równie istotne, późniejsze przestawienie lodówki nie będzie tak łatwe, jak ma to miejsce w przypadku modeli wolnostojących.

Najlepsze lodówki do małej kuchni – ważne parametry techniczne

Poza wskazaniem optymalnej kategorii urządzeń, musisz pamiętać również o przeanalizowaniu ich specyfikacji technicznych. To w końcu od konkretnych parametrów zależy, czy lodówka sprawdzi się w małej kuchni.

Na co więc zwrócić uwagę? Oczywiście na wymiary sprzętu, które są zależne od jego pojemności. Ważne jest tu to, ile dokładnie osób zamierza korzystać z lodówki. Na rynku znaleźć można bowiem wiele modeli jednodrzwiowych, które doskonale pasują do małych pomieszczeń. Z drugiej jednak strony są one w stanie spełnić zapotrzebowanie wyłącznie jednej, góra dwóch osób.

Jeśli to za mało, zwróć uwagę na kompaktowe lodówki bez zamrażalników lub odpowiednio pomniejszonych.

To oczywiście nie wszystko. Urządzenia oferowane na rynku są zróżnicowane również pod względem ułożenia półek i szuflad, a także obsługiwanych technologii, na które też warto zwrócić uwagę. Głównie dlatego, że zapewniają one szereg korzyści – od lepszej ochrony produktów spożywczych, po równomierny obieg powietrza, czy wygodne sterowanie elektroniczne.

Wszystko to sprawia, że przed zakupem warto dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych sklepów internetowych. Znajdziesz je na tej stroniehttps://www.skapiec.pl/cat/308-lodowki.html.

Pozostałe urządzenia AGD do małej kuchni

Niewielkie metraż tworzy również inne problemy. W małej kuchni nie da się pomieścić zbyt wielu blatów, dlatego dostępna powierzchnia robocza jest mocno ograniczona. Utrudnia to, rzecz jasna, przygotowywanie posiłków, ale też rozmieszczenie potrzebnych sprzętów dodatkowych. A tych, jak wiadomo, może być naprawdę sporo.

Dobrym na to przykładem są chociażby blendery kielichowektóre bywają naprawdę przydatne. Ze względu na sposób ich przygotowania, a także obsługiwane systemy oraz funkcje, pozwolą między innymi na rozdrobnienie warzyw i owoców, ziół, orzechów, a nawet kostek lodu. Dzięki temu umożliwiają przygotowanie zdrowych koktajli, musów, zup czy sosów.

Problem polega jednak na tym, że zajmują one nieco miejsca, którego nie ma wiele. W przypadku małej kuchni warto więc celować w blendery kompaktowe albo stosunkowo lekkie – łatwo je można bowiem schować do szafy i wyjąć wówczas, gdy okażą się potrzebne. W ten sposób nie musisz z nich rezygnować, oszczędzasz też dużą ilość miejsca.

Takie rozwiązanie nie sprawdzi się natomiast w przypadku ekspresów do kawy. Ze względu na swoją specyfikę, zazwyczaj obsługuje się je codziennie. Doskonale wiedzą o tym kawosze i wszystkie osoby, które bez filiżanki kawy nie mogą normalnie funkcjonować.

Jednak nic straconego. Na rynku da się bowiem znaleźć urządzenia, które do małej kuchni pasują wręcz idealnie. Z jednej strony wyróżniają się kompaktowymi wymiarami, a z drugiej zapewniają pełną funkcjonalność. Kryteria te spełniają między innymi:

  • kawiarki,
  • ekspresy przelewowe,
  • ekspresy na kapsułki.

Do tej listy można dodać też ekspresy kolbowe, jednak w ich przypadku koniecznie trzeba dokładniej przeanalizować poszczególne modele. Zwłaszcza pod kątem ilości miejsca potrzebnego do ich montażu. Jeżeli więc interesują Cię ekspresy do kawy, które sprawdzą się w małej kuchni, koniecznie porównaj oferty różnych sklepów na stroniehttps://www.skapiec.pl/cat/307-ekspresy-do-kawy.html.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *