2018-05-28

Maszyny czyszczące bateryjne – wybieramy najlepsze modele!

Posadzka bez względu na rodzaj materiału, z którego została wykonana, wymaga stałego czyszczenia i dbania o nią. Jest to szczególnie istotne w przypadku lokali o charakterze usługowym. Konieczność bieżącego czyszczenia podłogi wynika zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i estetyki. Zapewnieniu stałego porządku na posadzce służą specjalistyczne maszyny czyszczące bateryjne, które łączą w sobie skuteczność, dzięki wysokiej sile sprzątania oraz elastyczność i wygodę użytkowania dzięki napędowi bateryjnemu, pozbawionemu konieczności kablowego podłączenia do sieci.

Czym są maszyny czyszczące bateryjne?

Głównym zdaniem maszyn czyszczących jest regularne utrzymywanie porządku na posadzkach. Działają one w sposób, który łączy w sobie jednoczesne czyszczenie oraz osuszanie. Dzięki temu, posadzka, po której poruszają się klienci i inni użytkownicy obiektu zachowuje estetykę i jednocześnie bezpieczeństwo podczas korzystania z niej.

Maszyny bateryjne nie wymagają podłączenia kablowego. Napęd zasilany jest mocą baterii. Przekłada się to na pewne cechy takich maszyn. Zapewniają one o wiele większą wygodę pracy, potrafią dotrzeć do praktycznie każdego miejsca, bez ograniczenia długości przewodu podłączającego.

Są one także o wiele cięższe od kablowych odpowiedników, co ma pozytywny wpływ na sposób ich pracy. Dzięki znacznie większej wadze wytwarzają mocniejszy nacisk na posadzkę, co z kolei przekłada się na znacznie lepsze efekty czyszczące. Użytkownicy do wyboru mają kilka różnych modeli, które zapewniają odmienne parametry pracy.

Najczęstsze zastosowanie

maszyna bateryjna zastosowanie praktyczne

Maszyny czyszczące bateryjne znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Zapewnią zadowalający efekt sprzątania i jednoczesnego osuszania praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Idealnym środowiskiem, w którym okażą się wyjątkowo praktyczne są powierzchnie posadzkowe znajdujące się w obiektach o średnich gabarytach, w których panuje duży ruch przechodniów.

Elastyczność i ergonomiczność maszyny pozwala na łatwe prowadzenie i swobodne jej przemieszczanie między przechodniami, co w żadnym stopniu nie zakłóca ruchu i nie zmusza klientów do zmiany kierunku.

Najczęściej maszyny czyszczące bateryjne wykorzystywane są w szkołach, hotelach, placówkach szpitalnych, restauracjach, galeriach handlowych oraz urzędach i innych placówkach publicznych.

Modele maszyn bateryjnych czyszczących – TOP 4

Przygotowaliśmy ranking na bazie katalogu produktów polskiego dystrybutora Multi-Matic.pl, który dostępny jest tutaj: https://multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/maszyny-czyszczace/maszyny-bateryjne/

Maszyna bateryjna Viper AS5160

maszyna do czyszczenia podłóg viper as5160

Model odznacza się dużym stopniem ergonomiczności, zapewnia idealne trzymanie i dużą kontrolę nad maszyną. Wymiary urządzenia to 1370x600x1220 mm. Stosunkowo niewielki gabaryt zapewnia dużą swobodę prowadzenia maszyny przez operatora.

Urządzenie waży 85 kg, co zapewnia zadowalającą siłę docisku części czyszczącej, która szacowana jest na 27 kg. Viper AS5160 jest wysoce skuteczny. Moc tego urządzenia to 450 W, które napędzają pracę szczotki.

Umożliwia to uzyskanie aż stu pięćdziesięciu obrotów elementu czyszczącego na minutę. Powierzchnia czyszczenia posiada szerokość 51 cm.

Urządzenie zostało wyposażone w dwie wydajne baterie o mocy 12 V oraz pojemny zbiornik na wodę, który pomieści aż 61 litrów płynu. To zdecydowanie najbardziej pojemna wersja maszyny czyszczącej bateryjnej produkcji Viper.

Dzięki temu, możliwa jest długotrwała praca bez konieczności doładowywania lub dopełniania zasobnika. Decyduje to o fakcie, że jest to najlepszy wybór do pomieszczeń z powierzchniami długimi, o dużej ilości metrów kwadratowych.

Zobacz wideo poradnik

Maszyna bateryjna Viper AS510B

maszyna czyszcząca bateryjna viper as510bTen model został zaprojektowany ze szczególnym przeznaczeniem do wykorzystywania w pomieszczeniach, które cechują się dużym natężeniem ruchu, dzięki zwiększonej możliwości manewrowania czyszczarką.

Wymiary urządzenia to 1200x610x1170 mm, a ciężar 128 kg. Są to większe gabaryty niż w przypadku modelu AS5160. Przekłada się to na znacznie większy nacisk szczotki, który kształtuje się na poziomie 35 kg.

Jednocześnie konstrukcja urządzenia, mimo znacznie większej wagi niż modelu AS5160, zapewnia swobodę prowadzenia i nie wymaga od operatora dysponowania dużymi zapasami siły. Jest to możliwe dzięki zmniejszeniu zbiornika na wodę.

W tym modelu jest to pojemność 41 litrów, która pozwoliła zwiększyć elastyczność urządzenia, nie tracąc jednocześnie możliwości wielogodzinnej pracy, choć krótszej niż w przypadku AS5160.

Wpływa to na znacznie poprawiony parametr skuteczności czyszczenia. Średnica szczotki wynosi 51 cm, co zapewnia wysoki obszar czyszczenia. Maszyna jest łatwa w prowadzeniu, a dzięki systemowi specjalnych kółek obrotowych, zapewnia dużą swobodę w manewrowaniu i zmianie kierunku pracy.

Model posiada zabezpieczenia, które chronią najważniejsze elementy urządzenia takie jak silnik, szczotki i zbiornik wody przed jej rozpryskiem.

Zobacz wideo poradnik

Maszyna bateryjna Viper AS430B

maszyna do czyszczenia podłóg viper as430bTo model, który stanowi wersję pośrednią między AS5160, a AS510B. Waga tego urządzenia to 112 kg, co zapewnia maksymalny nacisk aparatu czyszczącego na poziomie trzydziestu kilogramów.

Przekłada się to na dużą skuteczność czyszczenia, która zapewnia szybkie wykonanie pracy.

Ten model mimo zwiększonej siły również jest łatwy w prowadzeniu, dzięki zredukowaniu pojemności zbiornika na wodę do czterdziestu jeden litrów.

Wydajność akumulatora zapewnia konstrukcja napędowa złożona z dwóch pojemnych baterii 12V.

Nieco mniejsza waga, która zwiększa mobilność urządzenia w stosunku do modelu AS510B, sprawia, że maszyna ta sprawdzi się na jeszcze częściej uczęszczanych powierzchniach.

Zobacz wideo poradnik

Maszyna bateryjna Viper AS380/15B

Maszyna czyszcząca bateryjna Viper AS380/15BModel jest ten tzw. mikroautomatem. Jego najważniejszą cechą jest niewielki rozmiar. Wymiary urządzenia to zaledwie 780x415x590 mm. Ta cecha sprawia, że AS380/15B idealnie nada się do pracy w wąskim miejscach, w których szersze modele okazałyby się zbyt mało ruchliwe.

Największą cechą maszyny jest wyjątkowo łatwe manewrowanie i elastyczność. Rączka urządzenia jest składana, co przekłada się na łatwy transport i jeszcze większe zmniejszenie gabarytu, co ułatwia także przechowywanie urządzenia w składziku.

Uchwyt podlega także możliwości dopasowania do wysokości operatora. Maszyna waży zaledwie 40 kg, co sprawia, że jest wyjątkowo wygodna, ale także nieco mniej wydajna. Nie jest przeznaczona do pracy na dużych powierzchniach, ze względu na fakt, że mimo wysokiej sprawności czyszczenia, praca trwałaby znacznie dłużej.

Jest to idealny wybór do pracy na mniejszych powierzchniach.

Zobacz wideo poradnik

multi-matic.pl

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *