2020-01-27

Maszyny czyszczące Nilfisk – przegląd rozwiązań

Rynek urządzeń czyszczących nie ogranicza się wyłącznie do odkurzaczy i zamiatarek. Specyfikacja tych maszyn stale się rozszerza, co wymusza na producentach lepszą optymalizację ich pracy i ich ciągłą specjalizację.

Nilfisk – co to za firma?

Nilfisk na chwilę obecną jest jedną z najlepszych producentów zaawansowanego sprzętu czyszczącego. Maszyny sygnowane tą marką należą do ścisłej czołówki, stając się jednocześnie najbardziej pożądanym sprzętem na rynku. W niniejszym artykule zostaną pokrótce opisane trzy podgrupy maszyn tej firmy, wraz z przykładami konkretnych rozwiązań.

Profesjonalne odkurzacze

Odkurzacze Nilfisk znane są na całym świecie. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę doświadczenie tego producenta w kontekście projektowania i produkcji sprzętu do zastosowań profesjonalnych (hotele, hale przemysłowe, szkoły, itd.). Odkurzające maszyny czyszczące Nilfisk znane są z doskonałej jakości wykonania, łatwej dostępności najważniejszych komponentów (np. filtrów HEPA) i doskonałych parametrach pracy. Do grupy tych urządzeń zalicza się m.in.:

 • Nilfisk VP 930,
 • Nilfisk Attix 30-01,
 • Nilfisk VP600,
 • Nilfisk Aero 21.

Szorowarki jednotarczowe

Maszyny czyszczące to nie tylko odkurzacze, ale też profesjonalne szorowarki Nilfisk. Urządzenia tego typu przeznaczone są do dokładnego czyszczenia wybranych i stosunkowo niewielkich powierzchni. Ich funkcjonalność wynika z faktu, że sprawdzają się one zarówno podczas szorowania powierzchni gładkich (płytki, nawierzchnie betonowe itd.), jak również dywanów (zwłaszcza w kontekście samego runa). Do tej grupy urządzeń zaliczamy między innymi:

 • Nilfisk FM 400D,
 • Nilfisk FM 400H,
 • Nilfisk FM 400L

Uwaga! Szorowarki jednotarczowe to urządzenia, których praca ogranicza się wyłącznie do szorowania, a nie do np. zbierania wody!

Zamiatarki

Zamiatarki Nilfisk to profesjonalne urządzenia czyszczące, których praca polega na dokładnym zamiataniu czyszczonej powierzchni, bez rozpylania usuwanych zabrudzeń. Nilfisk specjalizuje się w produkcji maszyn odpornych na trudne warunki zewnętrzne. Co więcej – mogą one pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Oto niektóre z nich:

 • Nilfisk SW8000,
 • Nilfisk SW5500,
 • Viper PS480,
 • Nilfisk SR1101

Podsumowanie

Niezależnie od tego, jaki sprzęt wybierzemy do profesjonalnego czyszczenia powierzchni, możemy być pewni, że wybierając rozwiązania oferowane przez markę Nilfisk, kupujemy najlepsze maszyny na rynku. Urządzenia te sprawdzą się w każdych warunkach, niezależnie od stawianych przed nimi zadań.

Porównywarka cen sprzętu RTV

1 komentarz - Maszyny czyszczące Nilfisk – przegląd rozwiązań

 1. Robert pisze:

  Oprócz maszyn czyszczących producenta Nilfisk warto mieć także na uwadze urządzenia firmy Viper.

  Są podobne jakościowo, natomiast ceny często są różne. Więcej informacji mogę udzielić prywatnie: https://doporzadku.pl/k/maszyny-czyszczace/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *