2019-09-18

Czym jest i jak działa multiroom?

Telewizja cyfrowa to wciąż dość popularne medium, z którego chętnie korzystamy do obejrzenia wiadomości czy ciekawego filmu. W sytuacji, gdy mamy w domu więcej niż jeden telewizor sytuacja może się skomplikować – w końcu nikt nie chce mieć całej ściany w antenach i odbiornikach sygnału. System multiroom nie tylko pozwala nam na uporządkowanie zewnętrznych urządzeń wychwytujących sygnał, ale także daje dużą dowolność domownikom w kwestii tego, co i kiedy oglądają. Jak działa multiroom i czy naprawdę warto wziąć go pod rozwagę? Na co zwrócić uwagę podczas montażu anten?

Co to jest multiroom?

Pod tym hasłem kryje się bardzo pożyteczny mechanizm – mianem multiroomu określamy sytuację, w której instalacja do odbioru telewizji umożliwia nam oglądania programów na różnych odbiornikach w domu. W ramach takiego systemu wykorzystujemy jedną antenę, która obsługuje wszystkie odbiorniki, jakie posiadamy i pozwala jednocześnie śledzić różne transmisje na naszych urządzeniach. Dzięki temu nie trzeba już wybierać jednego programu na raz, a każdy domownik może wybrać sobie taki content, jaki akurat ma ochotę obejrzeć.

Jak działa multiroom?

Podłączenie multiroom wymaga zainstalowania anteny, która umożliwi odbiór telewizji cyfrowej. Sygnał odbierany przez antenę jest następnie rozdzielany pomiędzy dostępne w domu odbiorniki, dzięki czemu na każdym z nich może lecieć inny program. Takie rozwiązanie umożliwia nam uniknięcie montażu wielu anten na fasadzie budynku, a także minimalizuje ilość kabli w domu. Poprawnie wykonana instalacja systemu umożliwia nam nie tylko swobodę wyboru tego, co chcemy oglądać, ale zwykle pozwala także na odbieranie sygnału lepszej jakości.

Czy warto zainstalować go w domu?

Jeżeli na co dzień aktywnie używamy więcej niż jednego urządzenia do odbierania telewizji, multiroom bardzo ułatwi nam życie. Ważne jest jedynie przypilnowanie, aby montaż anteny przebiegł prawidłowo, ponieważ od tego będzie zależeć jakość odbieranego przez nas sygnału. Taka instalacja jest również prosta w konserwacji – serwis anten nie zabierze nam wiele czasu w przypadku, gdy mamy ją tylko jedną.

Choć coraz częściej korzystamy z internetu, to jednak dobrze jest mieć dobry odbiornik telewizyjny, jeżeli wciąż mamy na nią abonament. W ramach usługi multiroom jesteśmy w stanie połączyć wiele urządzeń z jedną anteną, a dodatkowo oglądać programy niezależnie od siebie, dzięki czemu każdy domownik ma w danym momencie to, co chce oglądać.

Materiał zewnętrzny

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *