2021-03-16

Na czym polega projektowanie CAD?

Wraz z początkiem lat 80 dwudziestego wieku człowiek jest świadkiem wzmożonego rozwoju technologii prawie w każdej dziedzinie życia. Przemysł nie został obojętny na wprowadzane zmiany, więc w procesie produkcji też korzysta się ze wsparcia informatycznego. Specjalistyczne programy komputerowe stosuje się już w fazie projektowania produktów. Przykładem takiego narzędzia jest CAD. Dzięki temu można wykonywać skomplikowane rysunki techniczne maszyn i urządzeń charakteryzujące się złożoną funkcjonalnością. Natomiast zaawansowane wersje oprogramowania oferują wiele rozwiązań, które dokonują samodzielnych wyliczeń potrzebnych parametrów. Dowiedz się, czym dokładnie jest projektowanie w systemach CAD i czym powinno wyróżniać się specjalistyczne biuro konstrukcyjne.

Czym jest projektowanie w systemach CAD?

Po rozwinięciu skrótu CAD otrzymuje się wyrażenie Computer Aided Design. Jest to inaczej projektowanie maszyn i urządzeń, które odbywa się z wykorzystaniem wsparcia informatycznego. W rezultacie można tworzyć fantastyczne i niezwykle realistyczne wizualizacje projektów. Dzięki możliwościom, jakie oferuje ma on przede wszystkim zastosowanie w inżynierii mechanicznej, budowlanej, a także elektrycznej. W systemach CAD w zależności od stopnia zaawansowania oprogramowania można przygotowywać dokumentację techniczną, kreślić geometrię 2D lub modelować w 3D. Pozwalają one także przeprowadzać obliczenia wytrzymałościowe, bądź też dokonywać symulacji funkcjonowania konstrukcji i ich podatności na działanie różnych czynników zewnętrznych.

Czym powinno wyróżniać się specjalistyczne biuro konstrukcyjne oferujące usługi z zakresu projektowania CAD?

Wdrażanie nowego projektu zaczyna się od pomysłu. Jednakże trzeba dysponować odpowiednimi narzędziami i wiedzą, aby konkretne rozwiązanie wprowadzić w życie. Dlatego też marząc o sukcesie w tej dziedzinie, warto nawiązać kontakt ze specjalistyczną firmą projektową, która pomoże urzeczywistnić określoną ideę. Taką organizacją jest bez wątpienia CERTYFI-CAD.

Biuro konstrukcyjne działa na rynku od 2012 roku. Ma zatem duże doświadczenie i w pełni wykwalifikowaną kadrę inżynierską. Tworzy zaawansowane projekty odpowiadające na ogromne wymagania współczesnych klientów. Świadczy kompleksowe usługi takie jak projektowanie maszyn i urządzeń. Przeprowadza też obliczenia wytrzymałościowe i oferuje projektowanie form wtryskowych i linii produkcyjnych. Co więcej, firma przygotowuje dokumentację techniczną oraz tworzy fotorealistyczne wizualizacje. W celu realizacji zleceń na najwyższym możliwym poziomie wykorzystuje nowoczesne osiągnięcia i specjalistyczne programy. Dzięki temu gwarantuje wysoką precyzję wykonania, niskie koszty, krótki czas oczekiwania, opiekę konstrukcyjną, miłą obsługę i należytą staranność. Oferta skierowana jest do organizacji działających w różnych branżach przemysłowych, które pragną wprowadzić na rynek nowy produkt w postaci specjalistycznej maszyny lub urządzenia i urealnić pomysł, który pojawił się dużo wcześniej.

Jakie są największe osiągnięcia firmy?

Biuro konstrukcyjne CERTYFI-CAD z Rzeszowa ma na swoim koncie wiele wspaniałych projektów. Firma podejmując współpracę z różnymi klientami, wprowadziła ciekawe i innowacyjne rozwiązania. Największym sukcesem przedsiębiorstwa był projekt mieszałki realizowany dla REVIC z Siemianowic Śląskich. Jest to jeden z krajowych liderów, jeśli chodzi o produkcję maszyn do przetwórstwa mięsa. Urządzenia, które znajdują się w ofercie tej organizacji docierają do klientów działających na terenie całego świata.

Firma CERTYFI-CAD dzięki temu, że wykorzystuje projektowanie wspomagane komputerowo CAD, jest w stanie zrealizować pojedyncze części, jak i kompletne zespoły. Ponadto to nie tylko modelowanie, ale także obliczenia wytrzymałościowe i termiczne. Dzięki temu pracownicy mają szeroki dostęp do bibliotek, wiedzy konstrukcyjnej, czy też know-how. W rezultacie klienci zyskują pełnowartościowy i profesjonalny projekt niezależnie od stopnia skomplikowania!

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *