2022-06-18

Oczyszczacze powietrza Vestfrost z lampą UV-C LED – czy taka technologia jest bezpieczna?

Oczyszczacze powietrza Vestfrost z lampą UV-C LED - czy taka technologia jest bezpieczna?Zastosowanie lampy ultrafioletowej jest szerokie, zaczynając od medycyny, kosmetologii, kończąc na oczyszczaczach powietrza. Ta znana od wielu lat metoda, jest skuteczna w eliminacji różnego rodzaju patogenów. Pojawia się jednak pytanie o kwestie bezpieczeństwa, ponieważ samo działanie światła ultrafioletowego może być groźne. Czy warto zatem inwestować w urządzenie do filtracji powietrza z lampą UV, jak VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza? Przekonajcie się sami.

Lampa UV w oczyszczaczu powietrza czy to bezpieczne?

Zacząć należy od tego, że wiązki promieniowania ultrafioletowego różnią się między sobą. Promieniowanie ultrafioletowe można podzielić ze względu na długość fali:

  • UV-A – długość fali: 315–380 nm,
  • UV-B – długość fali: 280–315 nm,
  • UV-C – długość fali: 100–280 nm.

Nie jest tajemnicą, że długotrwałe oddziaływanie promieniowania ultrafioletowego jest szkodliwe dla ludzi, najbardziej szkodliwa jest długość UV-C, ponieważ jest w stanie uszkodzić łańcuchy DNA. To właśnie ten rodzaj promieniowania został zastosowany w oczyszczacza powietrza jak VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza, nie oznacza to jednak, że urządzenie nie jest bezpieczne w użytkowaniu, gdyby tak było, oczywiście żaden oczyszczacz Vestfrost nie byłby dopuszczony do sprzedaży. W oczyszczaczach powietrza promieniowanie zachodzi w taki sposób, aby nie oddziaływać na człowieka, dzięki czemu nie ma obaw, że korzystając z oczyszczacz Vestfrost narazimy się na niebezpieczeństwo.

Dioda UV-C LED czyli lepsza jakość sterylizacji

Oczyszczacze powietrza jak VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza z lampą UV to zaawansowane urządzenia, z tego też powodu rtęciowe lampy UV zostaly w nim zastąpione przez tzw. diody UV-C LED. Tego typu diodę charakteryzuje 300-krotnie szybsze działanie oraz blisko 4-krotnie dłuższy czas pracy w porównaniu do konwencjonalnych lamp UV. To nie tylko lepsza skuteczność ale także wpływ na bezpieczeństwo.

Oczyszczacz Vestfrost czy warto?

Każdy z trzech oczyszczaczy Vestfrost został wyposażony w lampę UV-C LED, która skutecznie wspiera proces filtracji, jednak co warto dodać, nie jest to jedyny wykorzystany w oczyszczaczu Vestfrost sposób filtracji. We wnętrzu oczyszczacza znajdują się również filtr wstępny, węglowy, HEPA oraz jonizator, które w połączeniu z lampą UV stanowią bezpieczny i skuteczny sposób na sterylizację powietrza. Oczyszczacze tego duńskiego producenta, charakteryzuje również bardzo prosta obsługa, a także możliwość zdalnego sterowania przy pomocy aplikacji mobilnej, jak widać zatem urządzenia do sterylizacji powietrza jest z pewnością bardziej zaawansowane technologicznie. Oczyszczacze Vestfrost są ciche i kompaktowe, a ich ciekawy design, sprawia, że z łatwością dopasujemy tego typu urządzenie do wielu wnętrz.

Dobrej klasy oczyszczacz powietrza, jak VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza, to szybki i efektywny sposób na eliminację szkodliwych zanieczyszczeń. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze, przedszkolu czy przychodni lekarskiej. Do kupienia w profesjonalnych sklepach z tego typu sprzętem.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *