2017-02-28

Okulary 3D, które nie potrzebują telewizora

Do tej pory filmy 3D mogliśmy zobaczyć jedynie dzięki specjalnym okularom albo drogim telewizorom oferującym możliwość oglądania trójwymiarowego obrazu gołym okiem. A może filmy trójwymiarowe bez telewizora? Firma Vuzix właśnie rozpoczyna wysyłkę swojego nowego produktu – Wrap 1200 VR.

Po założeniu okulary potrafią wyświetlić wirtualny ekran o przekątnej 75 cali, który wydaje się znajdować w odległości 3 metrów od oglądającego. Urządzenie wyświetla również obraz w trójwymiarze i waży nie więcej niż para zwykłych przeciwsłonecznych.
Okulary zostały wyposażone w słuchawki, dzięki czemu można zupełnie odciąć się od otoczenia i zagłębić w wirtualny świat. Istnieje też wersja urządzenia z systemem wykrywania ruchu głowy. Produktu firmy Vuzix może używać każdy, ponieważ szkła korekcyjne da się stosować razem z okularami 3D.

Okulary 3D – pomysł na luksusowy prezent

To nie pierwsze okulary, które mogą posłużyć za prywatny ekran – Vuzix już wcześniej oferował tego typu produkty, jednak dopiero ten model pozwala na korzystanie z technologii trójwymiarowej. Gadżet mógłby się nadać jako świetny prezent dla kinomaniaków lub zapalonych graczy, dzięki któremu można spokojnie obejrzeć film, zdjęcia czy pograć na konsoli.
Niestety, żeby móc pobawić się takimi okularkami, trzeba przygotować się na wydatek rzędu 500 dolarów.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *