2019-10-29

Oznaczenia i zastosowanie garnków kuchennych

Garnek garnkowi nierówny. Różnią się one między sobą kształtem, kolorem, a nawet materiałem wykonania. W poniższym artykule opowiemy, które garnki sprawdzą się w przypadku kuchni indukcyjnych, a które można bezpiecznie włożyć do zmywarki. Co więcej, przekonamy się, jak sprawdzić zastosowanie konkretnego garnka. Zapraszamy do lektury!

Garnki do indukcji oznaczenie:

Opisane poniżej symbole znajdują się przede wszystkim na spodniej części garnka. Zdarza się jednak, że są one umiejscowione również z boku, bądź… zupełnie ich nie ma. Co wtedy? O tym później.

1. Symbol mytych naczyń oznacza, że garnek można bez obaw myć w zmywarce. Ilustracja ta może mieć dowolną formę, ale zwykłe składa się z naczyń i kropelek wody.

2. Symbol kilku zwojów drutu oznacza, że dany garnek można bez obaw stosować na kuchenkach indukcyjnych. Motyw ten ma zwykle formę kilku pętelek.

3. Inne symbole (np. palnika gazowego) oznaczają, że garnek można stosować na wielu innych płytach grzejnych, w tym ceramicznych i halogenowych.

Nie ma oznaczeń? To żaden problem!

Może się zdarzyć, że dany garnek nie posiada żadnych oznaczeń co do swego zastosowania. Jak zatem sprawdzić, czy nadaje się on do kuchni indukcyjnych? Jest na to prosty sposób! Wystarczy, że do zewnętrznej strony dna garnka przyłożymy magnes. Jeśli zostanie on silnie przyciągnięty do jego powierzchni, możemy być pewni, że sprawdzi się on na kuchence indukcyjnej.

Dlaczego tak się dzieje? Zjawisko to jest spowodowane specyficzną strukturą samego naczynia. Jego dno ma konstrukcję wielowarstwową, przy czym pomiędzy poszczególnymi warstwami znajdują się elementy ferromagnetyczne, które intensywnie przyciągają magnes. Reakcja pomiędzy polem indukcyjnym, a zawartym w naczyniu ferromagnetykiem sprawia, że jego temperatura wzrasta znacznie szybciej.

Podsumowanie

Oczywiście to nie jedyny sposób na określenie zastosowania konkretnego garnka. Szczegółowe informacje dotyczące jego zastosowania powinny się znaleźć w dokumentacji dołączonej przez producenta. Jej brak zwykle negatywnie świadczy o jakości zakupionego przez nas produktu.

P.S. Jeżeli kiedykolwiek zepsuje Ci się indukcja to tutaj znajdziesz najpopularniejsze usterki i awarie płyt indukcyjnych.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *