2023-03-14

Płyty indukcyjne – jakie są ich zalety i co warto o nich wiedzieć?

Płyty indukcyjne na stałe zagościły w wielu domach zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Są one znacznie bezpieczniejsze od takich rozwiązań jak płyta ceramiczna, płyta elektryczna, czy płyta gazowa. Główną zaletą płyty indukcyjnej jest to, że grzeje ona garnki i ich zawartość, a nie ona sama, jak w przypadku innych technologii. Ponadto technologia indukcyjna, to także duża oszczędność na energii elektrycznej, dzięki czemu inwestycja w wysokiej klasy sprzęt może nam się zwrócić w postaci znacznie niższych rachunków za prąd.

Jak działa płyta indukcyjna? – płyty indukcyjne i ich zalety!

Elegancko wykończona czarna powierzchnia płyty zamienia energię elektryczną w pole magnetyczne i przez powstanie prądów wirowych dania znajdujące się w naszych garnkach zostają podgrzane. Inne działanie ma płyta gazowo ceramiczna, czy elektryczna i z tego powodu należy również pamiętać, że potrzebujemy do naszych płyt indukcyjnych również zakupić odpowiednio przystosowany komplet garnków, czy patelni. Płyty indukcyjne to bezpieczeństwo użytkowania ze względu na inny sposób nagrzewania naczyń oraz także możliwość korzystania z wielu innych interesujących udogodnień związanych z tą technologią.

Używanie odpowiednich naczyń na naszej indukcyjnej płycie grzewczej to gwarancja uzyskania dużej mocy grzania, kiedy tego potrzebujemy i bezpieczeństwa. Co więcej, wybierając najnowocześniejsze rozwiązania, można również zapewnić sobie duży komfort podczas przygotowywania posiłków. Płyta indukcyjna Electrolux to doskonałe parametry techniczne, które zapewniają pełne wykorzystanie energii elektrycznej, która kierowana jest na pole grzewcze. W każdej nowoczesnej płycie indukcyjnej możemy znaleźć wiele bardzo przydatnych rozwiązań, które pozwolą na dużą wygodę podczas gotowania.

Wybierz podłączenie płyty indukcyjnej i zapewnij sobie komfort podczas gotowania!

Wybierając płytę indukcyjną marki Electrolux, możemy mieć pewność, że w korzystnej dla nas cenie zapewnimy sobie wysoki komfort podczas przygotowywania naszych posiłków. Jeśli mamy odpowiednie naczynia, które podgrzeje płyta indukcyjna, ale jeszcze planujemy uzupełnić naszą kolekcję, to funkcja rozpoznawania średnicy garnka Infinite dostosowuje się do kształtu, dzięki czemu energia cieplna z płyty grzewczej w skuteczny sposób podgrzewa jego zawartość w równomierny sposób.

Płyta indukcyjna to nowoczesna technologia, która poszerza nasze możliwości wygodnego i szybkiego przygotowywania posiłków na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest funkcja bridge, która umożliwia nam łączenie pół grzejnych, które przez to tworzą jedną znacznie większą całość, zapewniając komfort użytkowania patelni grillowych, czy naczyń o niestandardowych i większych rozmiarach. To rozwiązanie i rozpoznawanie wielkości garnka, sprawiają, że niezależnie od tego, jakie garnki w tym momencie posiadamy, to zawsze w wygodny sposób przygotujemy każdy posiłek.

Jakie rozwiązania można znaleźć w płytach indukcyjnych?

Marka Electrolux to lider technologiczny, który tworzy wysokiej klasy płyty indukcyjne do zabudowy z atrakcyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają doskonałą moc grzania płyty grzewczej, którą możemy z łatwością kontrolować. Jeśli chcemy szybko dokończyć nasz obiad lub jeśli potrzebujemy dogotować kolejną porcję makaronu, to niezwykle przydatna jest funkcja PowerBooster. Równomierne nagrzewanie się pól grzejnych pomimo użycia maksymalnej mocy, sprawia, że nasz posiłek jest bardzo szybko podgrzewany, a przy tym nie ryzykujemy przypaleniem go.

Płyta indukcyjna to także łatwe czyszczenie, ponieważ powierzchnia płyty grzewczej zawsze pozostaje w bezpiecznej dla nas temperaturze, więc kilka chwil po gotowaniu możemy z łatwością pozbyć się wszystkich zabrudzeń, które na innych kuchenkach mogłyby zdążyć już zaschnąć, przez byłyby trudne do usunięcia. Jak już wiadomo do płyt indukcyjnych, potrzebne są nam odpowiednie naczynia, a rozpoznawanie obecności garnka, to dodatkowe zabezpieczenie przed niechcianym poparzeniem. Co więcej, jeśli będziemy potrzebować natychmiast wyjść z domu, to funkcja pauzy umożliwia nam całkowicie zatrzymać działanie pól grzejnych, dzięki czemu nie musimy się martwić, że nasz posiłek dalej będzie podgrzewany pod naszą nieobecność.

Wśród technologii marki Electrolux możemy znaleźć takie rozwiązania, które poprawiają funkcjonalność płyty grzewczej, jak SenseBoil, czy SensePro. Funkcja SenseBoil ochroni nas przed wykipieniem poprzez zredukowanie mocy, z jaką działają pola grzejne przy pomocy kontroli wysokości temperatury. Płyty indukcyjne SenseFry, to wyjątkowa pomoc dla każdego domowego kucharza. Z łatwością ustawimy pola grzewcze tak, aby w równomierny sposób podgrzewały potrawę znajdującą się na patelni, dzięki czemu niczego nie spalimy i uzyskamy najlepszy poziom wysmażenia.

Warto również pamiętać, że chociaż montaż płyty jest dosyć prosty, to do podłączania urządzeń do instalacji elektrycznej warto zatrudnić fachowca, który pomoże nam w bezpieczny i prawidłowy sposób zamontować oszczędne i bardzo funkcjonalne płyty indukcyjne. Odpowiednio zamontowane będą niezawodnie funkcjonować przez wiele lat, a każda funkcja w wysokim stopniu poprawi nasz komfort podczas gotowania.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *