2023-12-22

Popraw swoją wiedzę z certyfikowanymi szkoleniami IPC

Branża elektroniczna to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki, a zachodzące w nim zmiany sprawiają, że metody pracy oraz stosowane standardy ulegają nieustannym zmianom. Międzynarodowe stowarzyszenie IPC to organizacja, która stawia sobie za cel nie tylko ujednolicenie i aktualizację, ale przede wszystkim propagowanie i popularyzację najlepszych praktyk branżowych wśród producentów elektroniki na całym świecie. O to, w jaki sposób wdrożenie norm IPC wpływa na korzystający z nich podmiot, zapytaliśmy przedstawicieli PB Training, polskiej jednostki szkoleniowej prowadzącej szkolenia IPC dla krajowych producentów elektroniki.

Certyfikaty i szkolenia IPC – jakie dają korzyści?

Jak podkreślają eksperci PB Training, normy IPC zostały opracowane jako uniwersalne standardy pracy z myślą o tym, by można było je wdrożyć w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją zespołów elektronicznych. To z kolei oznacza zauważalne uproszczenie i przyspieszenie komunikacji pomiędzy podmiotami korzystającymi z tych standardów, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku komunikacji na linii zamawiający-producent.

Szkolenia dla elektroników w ofercie PB Training

Zakres dostępnych obecnie szkoleń IPC obejmuje wszystkie normy IPC stosowane aktualnie przez polskich producentów elektroniki, czyli:

  • IPC A-600 – dopuszczalność płyt drukowanych
  • IPC A-610 – dopuszczalność zespołów elektronicznych
  • IPC/WHMA-A-620 – wymagania i akceptacja dla kabli oraz wiązek przewodów
  • IPC 7711/7721 – poprawki, modyfikacja i naprawa zespołów elektronicznych
  • IPC J-STD-001 – wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych
  • IPC J-STD-001 SPACE – wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych z uwzględnieniem sprzętu elektronicznego do zastosowań kosmicznych

Oprócz tego dostępne są także autorskie szkolenia PB Training dla osób przygotowujących się do objęcia funkcji Operatora ESD.

Szkolenia IPC – certyfikowany Specjalista IPC

Certyfikat SPecjalisty IPC jest ważny przez 2 lata od daty wydania, a uzyskać go może każdy uczestnik szkolenia IPC, który z pozytywnym wynikiem zaliczy egzamin certyfikacyjny na koniec szkolenia. Co ważne, utrzymanie ciągłości uprawnień wymaga recertyfikacji przed upływem daty ważności – można ją przeprowadzić w PB Training.

Szkolenia IPC – certyfikowany Trener IPC

Certyfikat Trenera IPC może uzyskać uczestnik szkolenia IPC, który pozytywnie zaliczy egzamin certyfikacyjny w zakresie wybranej normy. Certyfikat ten uprawnia do przeprowadzania szkoleń z zakresu tej normy dla innych pracowników, włącznie z możliwością szkolenia Specjalistów IPC. Podobnie jak w przypadku Specjalisty, także i certyfikowany Trener IPC zdobywa uprawnienia na 2 lata, a po upływie tego czasu musi dokonać recertyfikacji w celu zachowania ich ciągłości.

certyfikowany Trener IPC

PB Technik – Autoryzowany Partner IPC w Polsce

PB Training to jednostka szkoleniowa PB Technik, która dysponuje najnowocześniejszym w Polsce Centrum Szkoleniowym IPC, spełniającym wszystkie wymogi IPC i pozwalającym organizować szeroki wybór szkoleń dla elektroników z zakresu obowiązujących norm. Wszystkie szkolenia IPC są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, posiadającą zarówno doskonałe przygotowanie merytoryczne, jak i ogromne doświadczenie zawodowe w zakresie poszczególnych norm.

Więcej informacji na temat możliwych terminów uzyskania certyfikacji oraz wszystkie szkolenia IPC dostępne aktualnie w PB Training można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej firmy pod adresem https://pbtraining.com.pl/pl/szkolenia

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *