Naprawa odbiorników LCD Plazma Samsung

Samsung LE 26/32/40 R74 LCD

Brak kanałów w paśmie U HF.

Usterka pojawiła się w kilku egzemplarzach tych modeli, a polegała na ograniczeniu strojenia kanałów analogowych, tzn. nie można było dostroić tunera do kanałów od 21 do 68 UHF. Najłatwiej zlokalizować usterkę poprzez funkcję autowyszukiwania.

W trybie cyfrowym skutkuje to zwykle brakiem kanałów, lub też jednym muitipleksowym. Należy sprawdzić napięcie 33V na tunerze. Jeżeli spadło do 5V, usterka jest zwykle spowodowana uszkodzoną diodą Zenera D1004, typ S334, która może być zwarta. Napięcie 33V pochodzi z układu IC1013, który też może być uszkodzony. Można to sprawdzić oscyloskopem na wyprowadzeniu 7, powinien tu występować przebieg o częstotliwości 97kHz.

Samsung LE27S73BDX LCD

Zablokowany.

Kiedy telewizor jest zablokowany, należy wejść do trybu serwisowego. W tym celu należy wyłączyć telewizor, nacisnąć przycisk [ INFO ], [ MENU ], następnie [ MENU ] i ponownie włączyć telewizor. W menu należy wybrać pozycję RESET, która wyczyści pamięć telewizora.

Samsung LE-32R74BD LCD

Brak kanałów cyfrowych.

Jeżeli nie ma dostępu do kanałów cyfrowych, podczas gdy nie ma problemu z kanałami analogowymi, należy sprawdzić połączenia między główną płytką a płytką kanałów cyfrowych.
Innym problemem w tym modelu jest tryb wygrzewania, w który przechodzi telewizor po ponownym zamontowaniu płyty głównej. Aby wyjść z tego trybu należy nacisnąć przycisk zmiany poziomu głośności na panelu telewizora.

Samsung LE32M87BDX chassis GTU-32HEN (lcd)

Pulsujący obraz, fonia normalna.

Przez parę sekund obraz jest normalny, potem znika i ekran staje się ciemny. Fonia w tym czasie jest prawidłowa. Po zniknięciu obraz ponownie się pojawia. W pierwszej kolejności sprawdzono napięcia zasilające: +24V, +12V, +5V. Wszystkie one były prawidłowe. Podobne objawy mogą sugerować poważne zmniejszenie pojemności kondensatorów elektrolitycznych na linii zasilania +24V w zasilaczu i inwerterze. Wszystkie one okazały się sprawne. Na wejście HDMI był podłączony sygnał tunera satelitarnego cyfrowego. Po odłączeniu tego sygnału obraz jest stabilny, np. z telewizji kablowej. Okazało się, że urządzenie cyfrowe zewnętrzne dla OTVC, jakim jest tuner satelitarny, było uszkodzone. Z tego przypadku jest wniosek, że należy sprawdzić urządzenia cyfrowe zewnętrzne podłączone do OTVC.

Samsung plazma wszystkie modele PDP TV 59″/64″

Charakterystyczny dźwięk (buczenie) dobywający się z odbiornika.

Po wstępnych oględzinach zlokalizowano miejsce, z którego dochodzi charakterystyczne buczenie. Tym miejscem jest płyta Y-Main, a konkretnie transformator w układzie przetwornicy DC-DC. Przeprowadzono próbę wypełnienia wolnej przestrzeni między ramką transformatora a zwojnicą specjalną  żywicą epoksydową. Po wyschnięciu  masy  żywicznej i włączeniu płyty Y-Main okazało się, że uciążliwy hałas ustąpił. A więc można albo wymienić kompletną płytę  na nową ze zmodyfikowanym transformatorem, albo zastosować uszczelnienie.

Porównywarka cen sprzętu RTV