2020-04-30

Potrzebny Ci nowy telewizor? Samsung prezentuje bogatą ofertę modeli

Przełom wiosny i lata to idealny moment na zakup nowego telewizora. Brak dużych świąt, przy których daje się prezenty, sprawia, że sklepy często przeceniają swój towar. Jednak jak najlepiej wybrać nowy telewizor? Samsung oferuje bogatą linię nowoczesnych modeli. Te, dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym funkcjom, zaspokoją potrzeby każdego miłośnika filmów i telewizji. Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupię, o co zapytać sprzedawcę i co dokładnie sprawdzić. W końcu telewizor kupuje się na lata, a nie tylko na chwilę.

Telewizor? 32 cale to minimum

Przy wyborze nowego telewizora najważniejsza jest przede wszystkim wielkość ekranu i jego paleta kolorów. Tę pierwszą zmierzysz i sprawdzisz bez większego kłopotu. Wystarczy, że przyjdziesz do sklepu, staniesz przed ekranem w odległości od 2 do 4 metrów i już wiesz, jak duży powinien być Twój nowy telewizor. 32 cale to absolutne minimum, jeżeli chodzi o długość przekątnej. Jednak dla większej rodziny, siedzącej dalej od ekranu, lepszy będzie większy telewizor. 55 cali przekątnej wystarczy, by pięknem obrazu mogło się cieszyć nawet kilka osób naraz. Więcej rozmiarów odbiorników i tego jak najlepiej je dopasować do wnętrza pokoju znajdziesz na www.neo24.pl/telewizory.html.

Jak zwykle w przypadku sprzętu elektronicznego rozmiar nie jest wszystkim. Technologia, przy pomocy której przygotowany został ekran, jest równie istotna, jeśli nie ważniejsza. Obecnie standardem w branży są matryce zbudowane z diod LED. Samsung wykorzystuje w swoich urządzeniach technologię QLED. Ta pozwala na „wyświetlanie” głębszych czerni. Cudzysłów wziął się stąd, że ekran QLED umożliwia wygaszanie indywidualnych pikseli na ekranie, dzięki czemu ciemne barwy nie są po prostu poświatą o ciemniejszym kolorze. Za czerń na ekranie QLED odpowiadają wyłączone piksele, które nie emitują żadnego światła.

Nowoczesne funkcje? Do ich obsługi wystarczy pilot do telewizora

Przy wyborze nowego urządzenia warto także rozpatrzeć wszystkie funkcje, które powinien pełnić. Sam ekran wystarczy, gdy chcesz podłączyć do niego telewizję satelitarną. Jednak to nie koniec możliwości nowoczesnego sprzętu RTV. Teraz telewizory mogą same połączyć się z internetem. Dzięki temu będziesz mógł od razu oglądać filmy z platform streamingowych, na przykład z Netflixa czy HBO GO.

Inną ciekawą funkcją jest Inteligentne Skalowanie Obrazu. Zwiększa ona rozdzielczość nagrania do 4K. Wykorzystuje do tego algorytmy sztucznej inteligencji, które wypełniają luki w rozciąganym obrazie. Cały proces przebiega tak, by oglądany film pozostał jak największy i najostrzejszy. W ten sposób obejrzysz stare nagrania z rodzinnych przyjęć w zupełnie nowej jakości. Dzieje się tak dzięki wbudowanemu procesorowi Quantum. To właśnie on odpowiada za większość funkcji, jakimi może się pochwalić nowoczesny telewizor Samsung.

Telewizor Samsung także dla graczy

Innym rodzajem tego użytecznego rozwiązania jest Quantum HDR. Analizuje on wyświetlane treści i na bieżąco dostosowuje ustawienia ekranu tak, by jego jasność i kontrast gwarantowały niezapomniane przeżycia. W podobny sposób działa funkcja Real Game Enhancer, spotykana we flagowych modelach telewizorów Samsung. Jedyna różnica polega na tym, że RGE dostosowuje obraz z myślą o graczach. Wyświetlana zawartość nie jest więc wyłącznie atrakcyjna dla oczu, ponieważ dodatkowo wszystkim usprawnia rozgrywkę.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *