2017-08-16

Profile aluminiowe do montażu taśm LED – tanie, solidne i stabilne!

Oświetlenie typu LED coraz częściej zastępuje inne źródła światła. Diody LED są nie tylko wydajniejsze w pracy i bardziej energooszczędne, a tym samym przyjazne środowisku, niż tradycyjne żarówki, ale również możemy z nich korzystać ponad dwudziestokrotnie dłużej niż ze zwykłego oświetlenia! Nie bez znaczenia jest również to, że dzięki trwałym i funkcjonalnym profilom LED możemy bez problemu tworzyć konstrukcje umożliwiające oświetlenie zarówno ogromnej hali jak i maleńkiej szafki!

Definiując, czym jest profil aluminiowy LED?

Czym jest profil aluminiowy do taśmy LED oraz jakie korzyści daje nam wybór tego rodzaju instalacji? Pisząc najprościej, profil LED to rodzaj listwy, do wykonania której używa się aluminium poddanego anodowaniu. Wybór tego rodzaju aluminium jest bardzo ważne, ponieważ dzięki procesowi elektrochemicznemu, jakim jest anodowanie, na powierzchni aluminium tworzy się tlenek glinu. W wyniku anodowania aluminium staje się bardziej wytrzymałe, twardsze i odporniejsze na korozję niż zwykłe aluminium. Dzięki temu profile LED są trwalsze oraz na długo zachowują estetyczny wygląd.

Wytrzymałość to tylko jedna z zalet profili LEDowych. Dodatkowym atutem tego rodzaju listw jest to, że mogą mieć one niemal dowolną długość. Dzięki temu bez problemu możemy zamówić profil, który posłuży nam jako baza do oświetlenia montowanego na przykład w niewielkiej garderobie, jak i profil odpowiedni do zamontowania na suficie w charakterze instalacji oświetlającej całe pomieszczenie!

Zwłaszcza że unikatowa konstrukcja profili oraz zakładanych w nich taśm LEDowych sprawia, że bez problemu możemy dodawać kolejne moduły do już funkcjonującej instalacji.
Kolejną ważną zaletą profili LEDowych jest ich bardzo łatwy montaż! Jeżeli chcemy stworzyć instalację na suficie lub na ścianie, wystarczą nam do tego kołki rozporowe lub proste wkręty. W przypadku mebli, gdzie korzystamy z niewielkich profili, montaż jest jeszcze bardziej banalny! Wystarczy zwykła taśma dwustronna, dzięki której nie tylko możemy zaoszczędzić sobie wiercenia i związanego z tym bałaganu, ale również nie niszczymy ścianek mebla.

Rodzaje profili aluminiowych

Warto również wspomnieć o tym, że profile LED przedłużają żywotność taśm LEDowych, chronią je przed kurzem, wilgocią i przegrzaniem oraz zwiększają bezpieczeństwo całej instalacji. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór tego rodzaju oświetlenia, warto sprawdzić, jakie rodzaje profili aluminiowych dostępne są w sprzedaży oraz które z nich najlepiej sprawdzą się w konkretnych zastosowaniach. Zwłaszcza, że na rynku znajdziemy profile o różnej wysokości, kształtach, a nawet kolorach!

Profile aluminiowe możemy podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Mamy więc profile z surowego aluminium, stosowane głównie w miejscach zasłoniętych, gdzie instalacja nie jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Wspomniane już profile z aluminium anodowanego – świetnie sprawdzające się w sytuacjach, gdy instalacja powinna być zarówno wytrzymała jak i elegancka, a także profile wykonane z płyty MDF, które mogą mieć różne kolory, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako element dekoracyjny wnętrza.

Oprócz tego profile dzielimy również ze względu na ich kształt i przeznaczenie. Przykładowo profile niskie doskonale sprawdzają się w sytuacjach, kiedy każdy centymetr jest na wagę złota, a profile wysokie mogą pełnić funkcję dekoracyjną w miejscach, gdzie ważna jest również estetyka instalacji. W sprzedaży znajdziemy również praktyczne profile wpuszczane, które możemy wmontować w dowolną powierzchnię, dzięki czemu świetnie sprawdzają się tam, gdzie potrzebne jest dyskretne i klimatyczne oświetlenie.
Na uwagę, zwłaszcza osób poszukujących profili odpowiednich do wnętrz o dużej kubaturze, zasługuję również profile architektoniczne, które są większe i cięższe od innych profili. Profile architektoniczne dzielą się na podtynkowe i natynkowe, co sprawia, że przy ich użyciu możemy tworzyć interesujące aranżacje idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Do wyboru mamy również profile kątowe stworzone z myślą o narożach i kątach wewnętrznych oraz profile okrągłe i półokrągłe.

Ile kosztuje solidny profil aluminiowy do taśmy LED? Cena za 1 metr!

Profile aluminiowe swoją popularność zawdzięczają również stosunkowo niewielkiej cenie, która, oczywiście, uzależniona jest od zastosowanego materiału, długości oraz przeznaczenia profilu, a także sklepu, w którym dokonujemy zakupu. Warto przy tym pamiętać, że od profili aluminiowych w dużej mierze zależy funkcjonalność oraz bezpieczeństwo całej instalacji, dlatego nie należy na nich przesadnie oszczędzać. Z drugiej jednak strony znalezienie niedrogich profili o bardzo dobrej jakości również nie jest trudne!

Zwłaszcza jeśli zapoznamy się z ofertą rodzimych producentów. Przykładowo w sklepie WroLED solidny profil aluminiowy do taśmy LED możemy kupić już za kwotę 5 zł za metr! Tak korzystny stosunek ceny do jakości sklep internetowy WroLED zawdzięcza temu, że oprócz wyrobów znanych marek sprzedaje również własne profile, które wyrabia jako producent profili aluminiowych Tech Light. Dzięki temu WroLED jest w stanie zapewnić niskie ceny bez szkody dla jakości swoich autorskich wyrobów!

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *