2019-09-27

Robot do mycia okien – jak wybrać urządzenie, aby spełniło nasze oczekiwania?

robot myjacy oknaTak jak przy wyborze każdego innego sprzętu, tak też i tutaj należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Bardzo ważne jest, aby robot myjący okna miał dużą moc silnika, ponieważ to właśnie od tego parametru zależy jak skutecznie urządzenie oczyści powierzchnię oraz jak mocno przytwierdzi się do szyby.

Tak jak przy wyborze każdego innego sprzętu, tak też i tutaj należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Bardzo ważne jest, aby roboty myjący okna miał dużą moc silnika, ponieważ to właśnie od tego parametru zależy jak skutecznie urządzenie oczyści powierzchnię oraz jak mocno przytwierdzi się do szyby.

Równie ważnym aspektem jest szybkość mycia szyb – koniecznie uzyskajmy tę informację przed zakupem sprzętu. Wydajne urządzenie powinno oczyścić około jednego metra kwadratowego powierzchni w czasie nieprzekraczającym 3 minut.

Dla wielu osób ważny jest także poziom generowanego hałasu – praca urządzenia nie powinna utrudniać codziennego funkcjonowania (zwłaszcza jeśli w naszym mieszkaniu jest wiele powierzchni wymagających czyszczenia, a my planujemy często wykorzystywać jego zalety). Kółeczka lub rolki, na których przemieszcza się robot sprzątający,a także materiał powlekający dyski czyszczące powinny być dobrane tak, by nie zarysować czyszczonej powierzchni, ale także nie pozostawiać smug.

Ściereczki powinny dobrze chłonąć wilgoć, łatwo się zdejmować oraz bezproblemowo prać (czasami w dość wysokiej temperaturze).

Warto dowiedzieć się także, czy do urządzenia można podłączyć linkę mocującą, która ogranicza możliwość upadku i zniszczenia sprzętu. Ważna jest także informacja o szybkości mycia, oraz trybie pracy (najkorzystniej jest, jeśli urządzenie może pracować także w trybie manualnym – wyjątkowo wygodna jest możliwość sterowania pilotem, zwłaszcza w przypadku okien dachowych).

Na wygodę korzystania z urządzenia do mycia okien wpływać może również długość przewodu (o ile sprzęt nie posiada akumulatora). Warto jednak założyć, że jeśli mówimy o dużej wygodzie, to powinien to być sprzęt z wbudowaną baterią.

Nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego są zaprojektowane tak, by jak najlepiej wykorzystać nasz czas. Rozwiązania takie jak roboty sprzątające sprawiają, że możemy do minimum ograniczyć wysiłek wkładany w proces sprzątania. Urządzenia wyręczą nas w codziennym odkurzaniu mieszkania, a coraz częściej także w myciu podłóg, czy nawet okien! Zaoszczędzony w ten sposób czas poświęcić bardziej lubianym przez nas zajęciom.

Ciekawą marką na rynku, która produkuje roboty sprzątające, w tym odkurzacze automatyczne (również w wersji z możliwością mycia podłogi) i roboty do mycia okien (np. Winbot) to marka Ecovacs do znalezienia w ElektroGuru.com lub w popularnych marketach, czy sklepach online z urządzeniami RTV i AGD. Ecovacs ma tę zaletę, że jego urządzenia nie są wcale drogie, a pozwalają cieszyć się dużą oszczędnością czasu.

Czy opłaca się zakupić robota myjącego okna?

Wydaje się, że to zależy od naszych indywidualnych preferencji, a także od powierzchni okiennej jaką posiadamy w naszym domu / mieszkaniu. Przy małych powierzchniach, których nie musimy często czyścić efektywniejszym rozwiązaniem będzie tradycyjne mycie, ale jeśli w grę wchodzą duże powierzchnie wymagające częstego czyszczenia, to taki robot może oszczędzić sporo czasu i wydatek może okazać się sensowny.

W każdym razie na rynku nie ma wielu urządzeń i marek które produkują roboty myjące okna, łatwo przejrzeć wszystkie modele i wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom cenowym i jakościowym.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *