2019-07-08

Steam Box Mini – czy warto kupić parowy odkurzacz?

Oczyszczanie i dezynfekcja powierzchni przemysłowych to – z punktu widzenia przedsiębiorstwa – zadania kluczowe, istotnie wpływające na poziom produkcji i jakość pracy. Do realizacji tych zadań niezbędny jest odpowiedni sprzęt, umożliwiający wygenerowanie silnego i wydajnego strumienia pary i detergentu. W poniższym artykule przyjrzymy się dwóm ciekawym modelom Steam Box Mini, wyprodukowanym w wariancie 6 i 10 barów. Przeanalizujemy ich możliwości, sprawdzimy ich ewentualne zastosowanie i odpowiemy sobie na pytanie, czy warto zdecydować się na ich zakup.

Steam Box VAC Mini, czyli potęga 10 bar

Steam Box Mini w wariancie o podwyższonym ciśnieniu roboczym (10 bar) to zaawansowane urządzenie dezynfekujące i czyszczące, charakteryzujące się wysokim stopniem ochrony nierdzewnej obudowy (IPX5) i możliwością ciągłego generowania strumienia pary wodnej z jednoczesnym wprowadzaniem detergentu. Oprócz funkcji generowania pary, sprzęt ten może również oczyszczać na mokro daną powierzchnię. Ponadto, wewnątrz obudowy odkurzacza umiejscowiono specjalny zawór pływakowy, który odcina dopływ zasilania w momencie przekroczenia wartości granicznej pojemności zbiornika.

steam box mini

To jednak nie wszystkie możliwości tego urządzenia. Steam Box VAC Mini w wariancie 10 bar posiada również funkcję automatycznego uzupełniania wody, uwzględniając przy tym możliwość zastosowania szeregu akcesoriów i końcówek, zwiększających efektywność pracy. Ponadto wprowadzono w nim szereg innowacyjnych technologii, zapobiegających np. pokrywaniu się grzałek osadem kamiennym.

Steam Box Mini, czyli taniej i funkcjonalniej

Alternatywą dla powyższego rozwiązania jest myjnia przemysłowa Steam Box Mini, w przypadku której ciśnienie robocze jest nieco niższe i wynosi około 6 bar – https://multi-matic.pl/produkty/parownica-przemyslowa-steam-box-mini-6-bar/. Urządzenie to posiada trwały wyświetlacz wraz z dedykowanym interfejsem. Oprócz niego producent wyposażył je również w pojemny zbiornik detergentu i wytrzymałą obudowę. Warto też nadmienić, że sprzęt ten posiada możliwość (w wariancie opcjonalnym) wykorzystywania w procesie czyszczenia gorącej wody, co znacznie ułatwi proces dezynfekcji.

steam box vac mini

Podobnie jak w przypadku wariantu z ciśnieniem 10 bar, również i tu mamy do czynienia z urządzeniem automatycznie uzupełniającym poziom wody w zbiorniku. Ponadto sprzęt ten posiada wbudowane, samoczyszczące grzałki elektryczne, na powierzchni których kamień nie będzie się osadzać. Istotnym elementem urządzenia jest dedykowany panel sterujący, wyświetlający bieżące dane na temat aktualnych parametrów pracy maszyny.

Warto, czy nie warto?

Obydwa urządzenia to sprzęt najwyższej klasy, który zdecydowanie sprawdzi się w zastosowaniach przemysłowych. Możliwość zasilenia ich zarówno napięciem jedno jak i trójfazowym to istotna zaleta tych myjni. Ponadto można nimi sterować bezpośrednio z poziomu rączki pistoletu parowego, co jeszcze bardziej ułatwia pracę i zwiększa jej efektywność. Dzięki wysokiemu poziomowi ochrony, produkty te doskonale sprawdzą się zarówno w zawilgoconych, jak i zapylonych pomieszczeniach. Z kolei duża liczba dostępnych funkcji (potęgowana przez kompatybilne końcówki i akcesoria) sprawi, że z tej maszyny zadowolone będą również profesjonalne firmy sprzątające i dezynfekujące.

Podsumowując, Steam Box Mini to urządzenie, które – niezależnie od wariantu – sprawdzi się w czyszczeniu powierzchni przemysłowych. W konfiguracji z niższym ciśnieniem roboczym otrzymujemy sprzęt o wysokim stopniu zautomatyzowania i dużej liczbie funkcji. Z kolei wariant z ciśnieniem 10 bar sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na wyjątkowej skuteczności czyszczenia.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *