2018-09-13

Jaki stół montażowy z komputerem do kontroli jakości wyrobów?

Niezbędnym elementem profesjonalnego stanowiska kontrolno – pomiarowego, jest oczywiście komputer. Na drugim miejscu, bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie, zapewniające komfort i bezpieczeństwo pracy. Jaki stół montażowy z komputerem do kontroli jakości wybrać, by spełniał on (nie tylko) powyższe wymagania?

Duża powierzchnia, duże możliwości

Stół montażowy EC-3-0006 to przykład stanowiska pracy, które doskonale spełnia powyższe warunki.

Duża powierzchnia blatu (1650x700x25mm) i dwie zainstalowane nad nim półki, umożliwiają bezpieczne przechowanie podstawowych narzędzi kontrolnych i pomiarowych, których łączna waga nie przekracza 40 kg.

Ciekawym pomysłem jest możliwość wykorzystania dodatkowej, tylnej ścianki, umożliwiającej zamocowanie pojemników magazynowych.

Ergonomiczne stanowisko komputerowe

stół montażowy komputerStół z komputerem EC-3-0006 od producenta RA Construction jest przystosowany do pracy z komputerem. Dzięki specjalnemu ramieniu ze standardowym mocowaniem VESA, możliwe jest stabilne przymocowanie monitora komputerowego i usadowienie go w wybranym położeniu.

To praktyczne rozwiązanie, pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni roboczej, która od teraz nie będzie zajęta przez skądinąd duży, niewygodny a przede wszystkim delikatny monitor. Co więcej, ruchome ramię ułatwi dopasowywanie monitora do potrzeb pracownika, spełniając przy tym zaostrzone zalecenia BHP.

Precyzja i profesjonalizm oświetlenia

Kolejnym atutem tego funkcjonalnego i wygodnego stanowiska kontrolno – pomiarowego, jest doskonale rozplanowane oświetlenie.

Zadbano o to, by intensywnie rozświetlało ono przestrzeń roboczą blatu. Starania te zaowocowały zaimplementowaniem w konstrukcji stołu dwóch opraw oświetleniowych, z których każda ma moc 36 W.

Oczywiście przy zamawianiu stołu, Klient ma możliwość wprowadzenia modyfikacji w doborze mocy oświetlenia oraz rozmieszczeniu wyżej wymienionych źródeł światła, uwzględniając przy tym specyfikę pracy na danym stanowisku.

Bezpieczeństwo

Silne oświetlenie powierzchni roboczej sprawdzi się zwłaszcza w przypadku serwisowania i kontroli niewielkich, precyzyjnych układów elektronicznych.

Niezależne badania i analizy wykazały, że do oświetlenia takich stanowisk wymagane jest źródło światła o natężeniu 1000 lx. Stół EC-3-0006 doskonale spełnia te wymogi, co rzecz jasna przedkłada się również na bezpieczeństwo pracownika.

Stół montażowy EC-3-0006 to produkt wygodny i funkcjonalny. Duże obciążenie (do 300 kg) pozwoli na kontrolę i serwis różnych detali, a regulowane skokowo (co 50 mm) półki, pozwolą łatwo spersonalizować każde stanowisko pracy.

Jaki stół montażowy z komputerem do kontroli jakości wyrobów?
5 (100%) 1 vote

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *