2023-01-09

Stolarstwo: Dlaczego warto kupić używaną frezarkę do drewna?

Frezarka do drewna jest urządzeniem, które cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników o różnym charakterze wykonywania pracy. Jest to maszyna stolarska, którą z łatwością możemy napotkać zarówno w warsztatach o charakterze profesjonalnym, jak również w prywatnych garażach czy pomieszczeniach gospodarczych. Dlaczego warto postawić na zakup modelu używanego? Czy spełni on nasze oczekiwania? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!.

Frezarka do drewna i jej krótka charakterystyka

Frezarka do drewna https://maszyny-stolarskie.com.pl/frezarki/ jest nowatorskim urządzeniem, dzięki któremu możemy nadać każdemu kawałkowi drewna pożądany kształt. Drewniana powierzchnia modyfikowana zostaje poprzez skrawanie. Frezarka pozwala w o wiele krótszym czasie, przy mniejszym nakładzie sił uzyskać satysfakcjonujące efekty, niż praca z tradycyjnym dłutem. Frez jest narzędziem obróbczym. Wykonując ruch obrotowy, przesuwając się po drewnie, nadaje mu zamierzony kształt.

Rodzaje frezarek do drewna 

W związku z różnorodnymi czynnościami, jakie wykonuje się w drewnie, wyróżnić możemy różne rodzaje frezarek do drewna. Do najczęściej wykonywanych czynności zaliczyć można krawędziowanie, żłobienie, rowkowanie oraz zdobienie krawędzi drewna profilami. To sprawia, że na rynku dostępne są m.in. frezarki:

  • krawędziowe,
  • nutowe (lamelownice),
  • jednowrzecionowe,
  • wielowrzecionowe,
  • górnowrzecionowe,
  • dolnowrzecionowe

i inne. Wybór zależy przede wszystkim od charakterystyki pracy, jaką będziemy wykonywać na konkretnej maszynie. Każdy z rodzajów frezarki służy do innych czynności w drewnie, pozwalając na wydajną i niezwykle precyzyjną pracę w danym materiale.

Używana frezarka do drewna- dlaczego warto?

Używana frezarka do drewna będzie wyjątkowo trafionym pomysłem na udaną inwestycję. Tego typu maszyny najczęściej spotykane są w przemyśle meblarskim. To dział, który wykonuje przy użyciu frezarek najczęściej małe, delikatne szczegóły czy wyżłobienia i dekoracje mebli. W związku z tym używane frezarki nie są zbyt intensywnie wyeksploatowane. Wykonywana na nich praca posiada „lekki” charakter, który nie narusza ich konstrukcji, nie prowadzi do silnej amortyzacji. Dzięki temu używane maszyny bardzo często całkowicie spełniają oczekiwań swoich nowych właścicieli. Na szczególną uwagę zasługuje także cena używanych frezarek w porównaniu do nowych modeli. To niejednokrotnie koszt nawet o 50- 60% niższy, niż zakup nowej maszyny.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *