2019-01-08

Szorowarki do podłóg – co warto wiedzieć?

Widział je na pewno każdy nie raz. Są one bowiem masowo używane w hipermarketach, centrach handlowych, na szpitalnych holach czy w szkołach. Szorowarki do podłóg, bo właśnie o nich mowa, to urządzenia, które powszechnie używane są w tego typu miejscach.

Ich głównym przeznaczeniem są obiekty wielkopowierzchniowe, ale idealnie nadają się także do mycia podłóg w małych sklepach czy na ich zapleczach. Zapewniają szybkie czyszczenie i łatwe operowanie urządzeniem. Czym dokładnie są i jak pracują? Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Co to jest szorowarka i jak ona działa?

Szorowarki do podłóg są urządzeniami przeznaczonymi do zastosowania w różnego rodzaju obiektach wielkopowierzchniowych oraz małych sklepach i ich zapleczach. Są to urządzenia, które myją podłogi i posadzki na mokro. Mają konstrukcję jednotarczową i nie posiadają turbiny ssącej.

Oznacza to, że woda wraz z detergentem nie jest wciągana od razu przy czyszczeniu, jak w przypadku odkurzaczy piorących. Zachodzi zatem konieczność przeprowadzenia prac osuszających podłoże, np. przy wykorzystaniu właśnie odkurzaczy piorących lub parowych, które z powodzeniem wciągną powstałe mokre plamy i resztki wilgoci.

zastosowanie szorowarki do posadzek i parkietu

Szorowarki do podłóg posiadają regulowany gryf, który wykorzystywany jest do operowania urządzeniem. Istnieje możliwość idealnego dopasowania kąta ustawienia gryfu, tak, by osoba czyszcząca mogła dobrać optymalną dla siebie, wyprostowaną pozycję, która nie obciąża kręgosłupa.

Charakterystycznie wygląda praca, jaką wykonuje tarcza czyszcząca uzbrojona w szczotkę. Wykonuje ona ruchy wahadłowe, które przebiegają od strony lewej do prawej. Tajemnica skuteczności czyszczenia tkwi w dużej prędkości obrotowej. Osiągnięcie w maszynie wysokiego poziomu tego parametru czyszczenia przekłada się na ogromną jego skuteczność.

To właśnie dzięki temu, szorowarki do podłóg osiągają tak dobre opinie. Co ważne, prędkością obrotową można nawigować i dostosowywać ją do potrzeb i stopnia zanieczyszczeń znajdujących się na podłodze. Możną ją zmniejszać oraz podwyższać, tak, by osiągnąć możliwie najlepsze efekty sprzątania przy jednoczesnym zoptymalizowaniu poboru energii. Czyszczenie z wykorzystaniem szorowarek odbywa się przy wykonywaniu przez operatora kroków w tył. Chodzi o to, by nie nachodzić na mokrą powierzchnię.

Kilka słów o szorowarkach producenta Viper

Początki firmy Viper to rok 1996. Choć tak naprawdę, o istnieniu firmy można mówić już od roku 1982, kiedy to William Chen został wyłącznym dystrybutorem urządzeń Rug Doctor w Chinach, Hongkongu i Makao. W 1994 roku została otwarta linia produkcyjna. Od tej pory, obok dystrybucji, William Chen rozpoczął produkcję urządzeń czyszczących.

W 1996 roku nazwa firmy została zmieniona i na rynku pojawiła się właśnie marka Viper. Producent posiada zatem bogate doświadczenie w zakresie opracowywania i doskonalenia technologii wykorzystywanych w urządzeniach i maszynach czyszczących.

Szorowarki do podłóg, jakie oferuje firma Viper, mogą wykorzystywać szczotki o różnej twardości włosia, co zapewnia możliwość dostosowywania pracy do potrzeb. Występują one także jako urządzenia, które różnicują się wagą oraz szerokością tarczy. Im cięższe urządzenie, tym bardziej wydajne czyszczenie. Cechą charakterystyczną tych szorowarek jest wysoka skuteczność oraz wyjątkowa swoboda operowania urządzeniem, dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań ergonomicznych i funkcjonalnych.

Szorowarki jednotarczowe do podłóg i posadzek – ranking

Viper DS 350 to jedna z najbardziej skutecznych szorowarek dostępnych na rynku. Urządzenie wyróżnia zastosowanie dwóch biegów, które pozwalają na zmianę prędkości obrotowej talerza czyszczącego. Operator zyskuje możliwość pracy z szybkością 175 obr/min lub po zmianie biegu może wykorzystać prędkość 350 obr/min, która zapewni skuteczne czyszczenie nawet wyjątkowo trudnych zanieczyszczeń. Urządzenie umożliwia wykorzystanie szczotki twardej, miękkiej do dywanów, a także zastosowanie różnych rodzajów padów.

viper ds 350 szorowarka do podłóg

Szorowarka jest wygodna w obsłudze i posiada technologię eliminującą szarpnięcie przy rozruchu.Waga urządzenia to 39,2 kg, a średnica szczotki 432 mm, co umożliwia szybsze sprzątanie dzięki większej powierzchni mycia przy jednorazowym ruchu.

Bardzo dobre możliwości czyszczące wykazuje Viper LS 160 HD.

szorowarka do podłóg ls 160 hd

Jest to urządzenie, które zostało wyposażone w mocny silnik o wartości 1800W, co sprawia, że produkt okaże się skuteczny przy trudnych zabrudzeniach. Urządzenie waży 35,2 kg i posiada szczotkę o średnicy 432 mm. Szorowarka pracuje z wykorzystaniem prędkości tarczy 160 obr/min.

Viper LS 160 to z kolei nieco mniejsza wersja omawianego przed chwilą urządzenia.

szorowarka viper ls 160

Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych czy małych sklepach, gdzie stopień zabrudzeń nie jest aż tak wysoki, a cichy tryb pracy ma znaczenie. Urządzenie posiada silnik o mocy 1300 W oraz wykorzystuje prędkość szczotki 160 obr/min. Waga to 35,2 kg, a szerokość czyszczenia wynosi 432 mm (podobnie jak w opisanych wcześniej modelach).

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *