2019-11-28

Telefon stał się nałogiem? A może by tak aktywniej spędzić czas?

Wyobraź sobie wakacje, w których połączysz przyjemne z pożytecznym. Aktywnie spędzisz czas, poznasz nowych ludzi i zdobędziesz nowe umiejętności. Co więcej zwiedzisz malowniczą część naszego kraju. Brzmi jak idealne wakacje? Tak właśnie jest. Obozy i rejsy żeglarskie na Mazurach to idealny pomysł na wakacje. Jeśli chcesz odpocząć od codziennych obowiązków i przeżyć niesamowite przygody to zapraszamy do skorzystania z oferty Szkoły Żeglarstwa PuntoVita. Organizujemy rejsy żeglarskie dla różnych grup wiekowych nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego. U nas nauczysz się żeglować od podstaw i będziesz miał również możliwość uzyskać patent żeglarski.

Świat wirtualny nowym światem?

Nowoczesne smartfony i ciągły dostęp do Internetu sprawiają, że ciągle przebywamy w wirtualnym świecie. Największy problem widoczny jest wśród nastolatków. Spędzają coraz częściej większość czasu w wirtualnym świecie, jednocześnie coraz mniej czasu spędzają aktywnie z rówieśnikami. Obozy żeglarskie to dobry moment na odpoczynek od telefonu. Załogi dobierane są pod względem grupy wiekowej. Pozwala to na zawarcie nowych znajomości z rówieśnikami. Dzień na obozie wypełniony jest całkowicie. Kilka godzin żeglowania, nauka manewrów i cumowania zajmuje czas i skutecznie odciąga wzrok od telefonu. Będąc na wodzie warto trzymać telefon w bezpiecznym miejscu pod pokładem, a nie np. w kieszeni z której mógłby wypaść i wpaść do wody.

żeglarstwo to dobra zabawa

Poza nauką załoga spędza razem czas na jachcie. Przygotowuje wspólnie posiłki i dba wspólnie o porządek. Przy dobrze zarządzającym sterniku/instruktorze wszystko odbywa się sprawnie oraz w atmosferze pełnej współpracy w grupie załogi. Wspólne gotowanie dostarcza zawsze mnóstwo przyjemności i integruje załogę. Kuchnia jachtowa może wydawać się prymitywna jednak jesteśmy w stanie przygotować większość dań z uwzględnieniem preferencji całej załogi. Na każdym rejsie czy szkoleniu żeglarskim spotkać się możemy z innymi, nieplanowanymi i nieprzewidzianymi atrakcjami…

A gdyby tak poznać nowych ludzi i zwiedzić kawałek pięknej Polski?

Poza nauką żeglowania na obozach żeglarskich przykłada się uwagę do innych aktywności. Na Mazurach jest mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Na naszych rejsach staramy się pokazać uczestnikom jak najwięcej. Odwiedzamy różne miejscowości i porty, każde z tych miejsc posiada inne atrakcje. Pływając z nami masz pewność, że odwiedzisz najciekawsze miejsca na Mazurach. Pokażemy Ci zarówno miejsca popularne takie jak Giżycko z przepięknym portem jachtowym oraz zabytkową Wieżą Ciśnień oraz Mikołajki, w których odwiedzimy Park Wodny „Tropikana”, a wieczorem obejrzymy pięknie oświetlony most dla pieszych.

Będziemy również w mniejszych miejscowościach, aby wypocząć w malowniczo położonych portach i zacisznych przystaniach.

atrakcje-mazur

Jeśli załoga wyrazi chęć istnieje możliwość cumowania jachtu przy „dzikim brzegu”. Jest to jedna z największych atrakcji rejsu żeglarskiego. Cumowanie „na dziko” wymaga zgrania załogi i sprawnego wykonywania poleceń sternika. Dziki brzeg to idealne miejsce na organizację ogniska w plenerze z dobrym jedzeniem i szantami. Wschody i zachody słońca w takim miejscu z pewnością na długo zapadną w pamięci naszych uczestników.

Zdobądź patent żeglarski na Mazurach i odkryj prawdziwy smak życia!

Żeglarstwo to sport, który staje się pasją coraz większej liczby osób. Dołącz do szerokiego grona żeglarzy i uzyskaj patent żeglarski. Weź udział w dwutygodniowym szkoleniu żeglarskim. Nauczysz się żeglarstwa zarówno w praktyce jak i w teorii. Kursy żeglarskie dla młodzieży organizowane przez mazurską Szkołę Żeglarstwa PuntoVita przygotują Cię do zdania egzaminu na patent żeglarza. Nasi instruktorzy posiadają doświadczenie w prowadzeniu szkoleń zarówno dla młodzieży jak i dorosłych.

kursy-zeglarskie-mlodziez

Jakie są zalety posiadania patentu? Przede wszystkim takie uprawnienie pozwala na samodzielne prowadzenie jachtu na wodach śródlądowych. Więc jeśli chcesz w przyszłości zorganizować własny rejs żeglarski z rodziną i znajomymi to patent żeglarski będzie potrzebny do wypożyczenia jednostki pływającej na przykład na Mazurach.

Zapraszamy na rejsy turystyczne i kursy żeglarskie organizowane przez Szkołę Żeglarstwa PuntoVita. Nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego, to z nami postawisz pierwsze kroki na jachcie. Uzyskasz niezbędne umiejętności do samodzielnego prowadzenia jachtu, poznasz kulturę żeglarską, życie oraz zwyczaje na jachcie. Dołącz do naszej załogi i razem z nami odkryj piękno Mazur. Odłóż telefon i wyrusz na niesamowitą przygodę, poznaj nowych ludzi i zdobądź umiejętności żeglarskie.

Źródło:

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *