2019-02-02

Wytrzymałe laptopy do zadań specjalnych

Na rynku można znaleźć laptopy wzmacniane, częściowo wodoodporne i inne rodzaje, które posłużą osobom o wysokich wymaganiach. Są coraz tańsze, co pokazuje, że wielu klientów sklepów szuka rozwiązań ponadstandardowych.

Jeszcze niedawno superwytrzymały laptop w ofercie sklepów był rzadkością, skierowaną głównie do zasobniejszych miłośników sportów ekstremalnych. Jednak rosnąca popularność samych komputerów przenośnych przyniosła rosnące zainteresowanie takimi rozwiązaniami. Okazuje się, że odporny na zniszczenia laptop może przydać się również freelancerowi, który często podróżuje czy rodzicom. Ci ostatni wiedzą, że zwykły notebook w domu pełnym energicznych dzieci nie zawsze się sprawdza.

Laptop przydatny w warunkach ekstremalnych

W naprawdę ekstremalnych warunkach sprawdzi się tzw. laptop pancerny. Zwykle ma on mocniejszą budowę i grubą pokrywę, która chroni przed wstrząsami. To coś dla pracujących w terenie reporterów czy budowlańców, którzy chcą korzystać z komputera w wysokich i niskich temperaturach. Gruba obudowa chroni też przed piaskiem czy kurzem.

wytrzymałe laptopy

Takie laptopy są jednak zwykle dość drogie. W sklepach pojawia się ostatnio sporo takich w średniej cenie, które również zapewniają ochronę większą niż standardowa. Na pierwszy rzut oka mogą one przypominać komputery starszego typu, bo są grubsze i cięższe niż nowoczesne ultrabooki. W tym jednak tkwi ich siła, i to dosłownie, bo trudniej je uszkodzić i lepiej znoszą upadki. Zobacz, który laptop tego typu ma najlepsze parametry do twoich potrzeb. Wśród takich modeli wymienia się Dell Latitute E7450 czy Lenovo E31-70.

Jeśli chodzi o laptopy wodoodporne, to na rynku jest tylko kilka takich modeli: najpopularniejszy to Getac B300. Można też wyposażyć swój sprzęt w specjalną nakładkę z neoprenu lub gumy, która zwiększy prawdopodobieństwo tego, że sprzęt przetrwa zalanie wodą.

Obudowa i klawiatura, które wytrzymają starcie z wodą czy piaskiem

Aby zapobiec dostaniu się do wnętrza laptopa piasku czy wody warto wybrać taki z klawiaturą wyspową. Klawisze wystają w nim ponad jednolite podłoże i nie ma rys, w które mogłyby dostać się krople lub kurz. Podróżnikom przyda się też laptop z podświetlaną klawiaturą, który pozwoli komfortowo pisać na tarasie o zmierzchu.

Z myślą o wytrzymałości warto kupować komputery w obudowie z aluminium, zamiast plastikowej powłoki. Warto też przemyśleć, czy laptop z ekranem dotykowym będzie najlepszym rozwiązaniem. Często w upale czy kurzu takie ekrany są zawodne bo niszczą się od wilgoci. Dlatego akurat do zastosowania w ciężkich warunkach lepsze będą tradycyjne komputery przenośne.

wytrzymałe laptopy

Jak jeszcze można wzmocnić swój laptop?

Osoby, które szukają wytrzymałości, ale nie chcą zbyt dużego i ciężkiego sprzętu, mogą też wzmocnić zwykły domowy netbook specjalną osłoną. Można wybrać plastikowe etui uniwersalnego typu, sprzedawane zwykle do komputerów o najpopularniejszych wymiarach. Kilka firm ma też specjalne obudowy do komputerów danej marki. Największy wybór oferuje Apple z nakładkami o różnej grubości i w wielu kolorach.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *