2020-12-28

Zalety programu antywirusowego NOD32

ESET nadal należy do najchętniej wybieranych marek antywirusowych na rynku. Podobnie jest z produktem NOD32, który może pochwalić się świetną jakością i niskim wpływem na wydajność jednostki. A więc, jakie są zalety programu antywirusowego NOD32? O tym przeczytasz poniżej!
Czego potrzebuje użytkownik antywirusa?

Bezpieczeństwo

Przede wszystkim oczekuje niezawodności. Tylko dzięki niej można bezpiecznie korzystać z komputera i innego urządzenia podłączonego do sieci internetowej. NOD32 cieszy się świetną opinią w niezależnych testach AV-Test. To świetna wiadomość dla użytkowników, którzy potrzebują narzędzia sprawdzonego i podążającego za zmianami w cyberbezpieczeństwie.

Niskie zużycie zasobów

Kolejna sprawa to jak najniższy wpływ na wydajność jednostki. Antywirus powinien być wręcz niezauważalny i jednocześnie chronić komputer, telefon czy tablet przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym. Nie jest to zbyt wysoko postawiona poprzeczka. ESET udowadnia, że można oddać użytkownikowi wydajny i nienarzucający się program do ochrony urządzeń.

Ochrona prywatności

Zasadnicze zalety programu antywirusowego NOD32 widać też przy ochronie prywatności. Posiada wbudowany Social Media Scanner, który umożliwia zabezpieczanie profili na Facebooku i Twitterze. To świetna funkcja pozwalająca na bezpieczne korzystanie z social media. Dzięki niej możesz obserwować, które posty są widoczne jedynie dla kręgu Twoich znajomych, a które udostępniane są szerszej grupie. NOD32 skanuje również zawartości dodawane w linkach, dzięki czemu nie naraża się odbiorców na kontakt ze złośliwym oprogramowaniem.

ESET Live Grid

To świetna funkcja dostępna dla użytkowników NOD32 i innych produktów ESET. Umożliwia tworzenie białej listy aplikacji na podstawie opinii innych. Dzięki temu bardzo szybko można dowiedzieć się o zagrożeniach, które mogły być jeszcze niezidentyfikowane w bazach sygnatur. W ten sposób skanowanie komputera zostaje przyspieszone, a użytkownik jest lepiej chroniony.

Blokada aplikacji exploit

Złośliwe oprogramowanie, które wykorzystuje błędy w kodzie aplikacji, może przyczyniać się do sporego zamieszania. Zalety programu antywirusowego NOD32 są widoczne również w tego typu zagrożeniach, które szybko są lokalizowane i eliminowane. Oprogramowanie exploit bazuje często na skrypcie Java, programach do czytania PDF i przeglądarkach internetowych. NOD32 skutecznie eliminuje takie zagrożenie.

Dlaczego warto wybrać NOD32?

Wyżej opisane zalety oprogramowania ESET NOD32 nie są jedynymi, które je charakteryzują. Warto podkreślić intuicyjny interfejs oraz dostosowanie funkcji komputera do działań wykonywanych w danej chwili. Podczas gier, pracy czy oglądania filmów irytujące okienka nie będą się pojawiać, co skutecznie zwiększy komfort korzystania z urządzenia. Co więcej, jest to rozwiązanie cenione przez miliony osób na całym świecie oraz firmy i korporacje. Dzięki niemu można chronić nie tylko domowe sprzęty, ale również punkty końcowe, serwery i stacje robocze. Jest to więc w pełni kompleksowa ochrona dla każdego.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *