2019-10-26

Czy warto naprawiać sprzęt agd?

Awaria sprzętu AGD nie należy do miłych doświadczeń i co najgorsze bardzo często wiąże się z koniecznością zakupu nowego sprzętu. Na szczęście w wielu sytuacjach, można swoje ulubione urządzenia przywrócić do życia bez potrzeby wydawania fortuny.

Fachowe doradztwo kluczem do sukcesu

Jeżeli sprzęt agd odmówi posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie, to warto jak najszybciej skontaktować się z doświadczonym fachowcem. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują kompleksowe naprawy od A do Z, np serwis www.fixagd.pl.

serwis agd katowice

Odpowiedni specjalista „serwisant” dokładnie oceni, czy dany sprzęt nadaje się do naprawy, czy też lepszym rozwiązaniem jest zakup nowego. Osoby, które czują się na siłach i znają się nieco na sprzęcie agd, mogą oczywiście samodzielnie spróbować poradzić sobie z usterką. Warto jednak wspomnieć o tym, że gdy sprzęt agd jest na gwarancji, to samodzielne naprawy mogą oznaczać jej automatyczną utratę.

Profesjonalny punkt naprawy AGD

Jak wspomniano powyżej, w przypadku awarii sprzętu agd warto jak najszybciej skorzystać z pomocy doświadczonych firm. Niestety znalezienie porządnego fachowca wcale nie jest prostym zadaniem. Na rynku można znaleźć wiele nierzetelnych firm, które naciągną nas na niepotrzebne koszty i co gorsze, które tylko prowizorycznie naprawią sprzęt.

Aby uniknąć takiej sytuacji warto stawiać na firmy, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i wieloma zadowolonymi klientami. Każda profesjonalna firma na swoje usługi udziela pełnej gwarancji, która jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości usług. Tylko rzetelne firmy posiadają oryginalne części i akcesoria, dzięki czemu są w stanie poradzić sobie nawet z większymi awariami. Sporą zaletą jest również to, że firmy te zapewniają swoim klientom błyskawiczne naprawy (nawet bezpośrednio u klienta).

Kiedy warto naprawić sprzęt AGD?

Jeżeli mamy bardzo stary sprzęt agd i uległ on awarii, to warto zastanowić się również nad jego wymianą. Znalezienie starych części może zająć sporo czasu i wiązać się z wysokimi kosztami. Pamiętać należy również i o tym, że nowy sprzęt agd działać będzie sprawniej niż stare urządzenia. W dzisiejszych czasach producenci stawiają na energooszczędne agd, dlatego też w dłuższej perspektywie można sporo zaoszczędzić.

Aby dokonać udanego wyboru należy dokonać oceny stanu technicznego sprzętu. Pamiętaj jednak, że sprzęty produkowane z przed lat charakteryzowały się lepszym wykonaniem pod względem jakości względem nowych. Warto na ten temat porozmawiać z doświadczonym serwisantem który zasugeruje czy w danym przypadku lepiej naprawić czy kupić nowy.

Jakie są najczęstsze awarie AGD?

Jeżeli chodzi o lodówki, to jak powszechnie wiadomo w ich przypadku najczęściej awarii ulega sprężarka. Cena tego podzespołu wiążę się z wydatkiem od 350 do 750 zł. Koszt naprawy wyniesie z kolei około 150 zł. Nową lodówkę można kupić już od 1000 zł, dlatego też warto przekalkulować naprawę swojego sprzętu. W przypadku pralek automatycznych większość usterek dotyczy z kolei grzałki.

Do większości pralek dostępnych na rynku pasować będzie grzałka o mocy 2000 W, którą można kupić od 130 zł. Dobry fachowiec za przyjazd, wykonanie ekspertyzy i wymianę grzałki policzy sobie około 150 zł. Przy takiej awarii opłacalność naprawy jest widoczna gołym okiem zwłaszcza, jak zwróci się uwagę na ceny zakupu nowych pralek.

Gdzie oddać stary sprzęt AGD?

Gdy naprawa jest nieopłacalna, to niezbędny jest oczywiście zakup nowego sprzętu agd. Inwestując w nową pralkę lub lodówkę pamiętać należy o tym, że sklepy zobowiązane są do zabrania starego sprzętu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zakupem uszkodzonego sprzętu agd zainteresowane są również firmy, które zajmują się ich naprawą.

W każdej gminie znajdują się również specjalne punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wiele firm wywożących śmieci od czasu do czasu organizuje również odbiór gabarytów.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *