2020-11-28

Co to jest data center i jakie są z tego korzyści?

Data center to rozwiązanie dla firm, które na co dzień gromadzą, wykorzystują i przechowują duże ilości danych. A nie ma co ukrywać, że jest to podstawa prosperowania coraz większej liczby działalności gospodarczych. Dlatego kluczowe jest, by dane były bezpieczne oraz by mieć do nich zapewniony nowoczesny i bezpieczny dostęp.

Data center to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez firmy o różnym profilu działalności. To przede wszystkim bardzo ważne w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo przechowywania danych, ale to niejedyna zaleta takiego rozwiązania. Co to jest data center? Jakie korzyści daje? Odpowiedzi w poniższym artykule.

Data center – co to dokładnie jest?

Data center – Google data center, DC, baza danych, centra danych – to miejsca, w których zainstalowane są serwery zbierające i przetwarzające dane. Jednak nie jest to zwykła serwerownia. To zgromadzenie sprzętu o dużym potencjale obliczeniowym, który pozwala na przechowywanie i przetwarzanie danych. Skorzystanie z takiej usługi (choć w Polsce jest to rozwiązanie całkiem nowe) przekłada się na bezpieczeństwo i wydajność prowadzonego biznesu, a tym samym na jego wyniki finansowe. Takim nowoczesnym powstającym i bezpiecznym miejscem gromadzenia i przetwarzania danych jest data center Warszawa w Jawczycach. Data center to konieczna opcja dla tych firm, których główna to (bardzo popularna ostatnio) działalność online. Taki typ prosperowania firmy łączy się z tym, że strony takich przedsiębiorstw muszą działać bez zarzutu całą dobę.

Korzyści z data center

Data center to nie tylko korzyści wynikające z bezpieczeństwa danych, ich przetwarzania i łatwego dostępu do nich. Takie miejsce to także zabezpieczenia, które nie pozwalają na utratę danych. Data center Warszawa to także wysokiej jakości zabezpieczenia przeciwpożarowe i antywłamaniowe – miejsce to ma certyfikat potwierdzający, że jest najbezpieczniejszym tego typu obiektem w Polsce . A to zapewnia konieczny spokój, jeśli chodzi o niezawodność działania naszej firmy. Nowoczesne data center to także rozwiązania ekologiczne – data center Warszawa wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych. To również ekologiczna klimatyzacja, niezawodne systemy zasilania oraz całodobowe wsparcie inżynierów fachowców. Data center to oszczędności – możliwość wynajęcia zaawansowanego technologicznie sprzętu, bez konieczności kupowania go.

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych to jedna z podstaw bezkolizyjnego działania firmy – dlatego warto przyjrzeć się nowatorskiemu rozwiązaniu, jakim jest data center.

Materiał zewnętrzny

Porównywarka cen sprzętu RTV

1 komentarz - Co to jest data center i jakie są z tego korzyści?

  1. Глеб pisze:

    Nalezy zadbac o przestrzen potrzebna do okablowania zarowno skladajaca sie z kabli miedzianych jak i mediow swiatlowodowych. Aby umozliwic rozwoj okablowania w przyszlosci warto wybrac rozwiazanie, ktore zapewnia obsluge napowietrznych sciezek i kanalow Operatorzy telekomunikacyjni zapewniaja zapas przepustowosci gwarantujacy wysoka predkosc przesylania w ramach odseparowanej sieci Data Center Interconnect. Najwydajniejszym obecnie rozwiazaniem na rynku jest Lambda, oferowane m.in. przez T-Mobile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *