2022-03-01

Design Thinking: szkolenie z projektowania doskonałych produktów

Pojęcie Design Thinking staje się coraz popularniejsze zarówno w biznesie, jak i rozmaitych instytucjach publicznych. Co to jest Design Thinking i jak poprzez szkolenie z Design Thinking wznieść projektowanie produktów i usług na wyższy poziom? Zapraszamy do zapoznania z naszym artykułem.

Co to jest Design Thinking?

Design Thinking to innowacyjne podejście do tworzenia nowych produktów, procesów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Design Thinking wykorzystywane jest często przy tworzeniu innowacyjnych produktów i usług cyfrowych, ale może być zastosowane w dowolnej kategorii, gdy zależy nam na osiągnięciu ponadprzeciętnej satysfakcji użytkownika końcowego. To także metoda na poszukiwanie rozwiązań dla prawdziwych problemów klientów.

Szkolenia Design Thinking

W poznaniu tej metody odkrywania potrzeb konsumentów, a następnie projektowaniu rozwiązań, które dostarczają doskonałą satysfakcję użytkownikowi końcowemu pomóc mogą specjalistyczne kursy Design Thinking online oraz warsztaty i szkolenia z Design Thinking organizowane w tradycyjnej sali szkoleniowej.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kursów i szkoleń Design Thinking skierowanych do trochę innych użytkowników. Najważniejsze z nich to między innymi:

  • Kurs Moderatora Design Thinking – pod tą nazwą znajdziemy programy rozwojowe przygotowujące do pełnienia roli moderatora w procesach odkrywania potrzeb konsumenta oraz projektowania produktów i usług. Głównym celem kursu na moderatora Design Thinking jest wyposażenie uczestników w kompetencje niezbędne do prowadzenia warsztatów i procesów metodą design thinking. Są one skierowane między innymi do pracowników działów rozwoju produktu, działów marketingu, projektantów UX oraz UI, trenerów biznesowych, pracowników agencji kreatywnych itp.
  • Szkolenie Design Thinking – celem tego typu ogólnych szkoleń jest zapoznanie uczestników z możliwościami jakie stwarza metoda design thinking, jej zaletami, głównymi zasadami. Pozwalają one zbudować świadomość organizacji jak wykorzystać tą metodę w rozwoju produktów i usług. Szkolenia tego typu dostępne są zarówno w postaci szkoleń stacjonarnych, zawłaszcza w miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź, Katowice, Lublin, Gdańsk, Szczecin czy Bydgoszcz, jak też w postaci szkoleń online realizowanych na żywo.
  • Kurs design thinking online – oferowane są one w postaci e-learningu oraz kursów multimedialnych. Ich niewątpliwą zaletą jest atrakcyjna cena, jednakże nie pozwalają one na kontakt na żywo z prowadzącym czy trenerem (materiały szkoleniowe mają postać odtwarzanego nagrania video), więc dopytanie o trudne kwestie czy uzyskanie indywidualnych konsultacji w trakcie tego typu kursu nie jest możliwe. Niektóre z kursów Design Thinking są bezpłatne. Darmowe kursy mają jednak często ograniczoną jakość, warto więc zapoznać się z opiniami zanim zdecydujemy się na udział w kursie. Nie mniej mogą być dobrą metodą zapoznania się z podstawami Design Thinking.

Gdzie szukać szkoleń i kursów Design Thinking?

Listę szkoleń, warsztatów oraz kursów poświęconych Design Thinking oraz kursów dla moderatorów design thinking można znaleźć na https://eventis.pl/szkolenia/design-thinking. Na stronie zgromadzono szkolenia i kursy od kilkunastu profesjonalnych organizatorów szkoleń w tej dziedzinie, wraz z informacjami o terminie i miejscu ich realizacji. Strona pozwala zapoznać się z programem szkoleń, informacjami do kogo są kierowane, a także z cenami. Rejestracja na wybrane szkolenie lub kurs Design Thinking możliwa jest za pośrednictwem strony.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *