2022-07-28

Dlaczego Prestashop daje tyle możliwości?

Każdy przedsiębiorca, który ma w planach rozpocząć biznes oparty na sklepie online, stoi przed dużym wyzwaniem związanym z wyborem platformy e-commerce. Jednak nawet kilkunastominutowe rozeznanie w rynku pozwoli nam skłonić się ku rozwiązaniu, które cieszy się największym zaufaniem nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Mowa tu oczywiście o platformie Prestashop, która już teraz ma ponad 36% udziału w rynku wszystkich sklepów internetowych w Polsce. Dlaczego warto postawić na Prestashop?

Otwarty kod źródłowy platformy

Dla wielu osób największą korzyścią jest otwartość platformy PrestaShop. Co to oznacza? W sytuacji, gdy przedsiębiorca chce skorzystać z oferty stworzenia strony, traktowanej jako gotowy produkt, nie może spodziewać się oryginalnych rozwiązań, nowatorskich funkcjonalności i dostosowania wszystkich opcji do własnych potrzeb. Z PrestaShop jest to możliwe. Dzięki zaawansowanej strukturze całego kodu nasz sklep internetowy działający na silniku Prestashop może być dosłownie skrojony do naszych potrzeb pod każdym względem. Oczywiście wymaga to zaangażowania specjalistów z dziedziny web-developmentu lub ekspertów wdrożeniowych PrestaShop, jednak szybko przekonamy się, że jest to idealne rozwiązanie, które pozwoli nam wyróżnić się spośród setek innych, podobnych do siebie witryn.

Intuicyjny panel administracyjny

Pozornie wydawałoby się, że tak zaawansowana platforma będzie niezwykle trudna do obsługi. Na szczęście jest wręcz przeciwnie, a panel administracyjny Prestashop zapewnia nam łatwą i intuicyjną obsługę wszystkim procesów biznesowych, począwszy od administrowania witryną, przez analitykę i raportowanie, aż po obsługę zamówień i dalszą obsługę klienta po sprzedaży produktów. Panel administracyjny Prestashop może być dowolnie dostosowany do naszych prywatnych potrzeb.

Szeroka modułowość rozwiązania

Sklepy PrestaShop to rozwiązanie, które zapewnia nam bardzo szeroką funkcjonalność pod kątem wdrażania nowych, innowacyjnych modułów, jeszcze bardziej usprawniających naszą witrynę i stawiającą ją wyżej w konkurencyjnej branży. Integracje z serwisami płatności online, usługą kurierską to oczywiście absolutne minimum. Dodatkowo nasz sklep może być zintegrowany z popularnymi marketplace, a także z obecnym w firmie systemem ERP bądź CRM, co zapewni jednorodność przepływu danych w całej firmie i przyspieszy realizacje każdego zamówienia. Na ogromny plus należy też zaliczyć ogromny potencjał skalowalności platformy – może być ona rozbudowywana wraz z rozwojem naszego biznesu. Nawet gdy my nie jesteśmy ekspertami z tego zakresu, to PrestaShop, ze względu na swoją popularność zebrała bardzo dużą społeczność, która doradzi i ułatwi proces implikowania zmian i rozszerzania funkcjonalności poprzez dostosowywanie nowych modułów.

Płatne czy darmowe rozwiązania? Decyzja zawsze należy do nas

Wiele platform e-commerce od początku działa w modelu płatności za każdą usługę. W przypadku PrestaShop to my jako właściciele strony mamy zawsze wybór, czy wolimy korzystać z funkcjonalności darmowych, czy jednak ze względu na wysoką jakość alternatywy, chcemy zainwestować w zakup modułów lub wtyczek płatnych. PrestaShop daje nam do wyboru obie możliwości, co należy uznać za ogromną korzyść i ewenement w branży platform e-commerce. Pamiętajmy, że w sieci znajdziemy wiele ciekawych modułów, które ubogacą nasz sklep. Warto zajrzeć między innymi tutaj: https://x13.pl/moduly-prestashop.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *