2022-06-09

Jaką drukarkę wybrać do domu? Zwróć uwagę na te parametry!

Wybór drukarki do domu z pewnością jest nie lada wyzwaniem dla klienta. W domowym zaciszu korzystamy z drukarek podczas pracy, drukowania zdjęć, czy ważnych materiałów. Faktem jest, że na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Nowoczesne drukarki są dostępne na wyciągnięcie ręki. Przekonaj się już teraz, że solidna drukarka przyda się w Twoim domu. Jaką drukarkę wybrać do domu? Jakie parametry są ważne? O czym pamiętać podczas zakupu? Czym się kierować?

Drukarka laserowa czy atramentowa?

Drukarki występują w wielu wersjach, z których każda ma liczne funkcjonalności. Dobrać możemy model atramentowy lub laserowy. Jaką drukarkę wybrać do domu? Przede wszystkim musimy się zastanowić, do czego posłuży nam sprzęt. Sporadyczne drukowanie sprawi, że doskonale posłużą nam atramentowe urządzenia. Są one bardzo popularne, gdyż odznaczają się niewielką ceną i dobrą jakością wydruku. W sytuacji, gdy planujemy często drukować w kolorze, postawmy na modele laserowe. Cena jest nieco wyższa, ale wydajność tonera wpływa na komfort odbiorcy.

Nie bez znaczenia są drukarki laserowe kolorowe, które pozwalają drukować prezentacje lub zestawienia w kolorze. Użytkownik musi jednak mieć na uwadze to, że z powielaniem zdjęć z wyjazdów lub podróży bardzo dobrze poradzi sobie model atramentowy. Doskonałe odwzorowanie kolorów uzyskamy za pomocą papieru fotograficznego.

laserowa drukarka

Jakie parametry są najważniejsze?

Wśród najważniejszych parametrów drukarek można wyróżnić:

  • Rozdzielczość druku – jest ona wyrażona w jednostkach dpi. Określają one, ile punktów może nadrukować urządzenia na powierzchnię jednego cala. Im większa wartość, tym bardziej precyzyjny wydruk. Co ciekawe,rozdzielczość modeli atramentowych sięga nawet do 9600×2400 dpi. Do drukowania tekstu wystarczająca będzie rozdzielczość 600×600 dpi. Wszystko zależy od tego, co zamierzamy drukować.
  • Dodatkowe funkcje i wyposażenie – funkcje dodatkowe warto dobrać do swoich oczekiwań. Warto rozważyć funkcję drukowania dwustronnego. Niektóre modele drukarek mają specjalny duplex, który dba o automatyczne ustawienie kartek do druku, tak aby zapewnić dwustronne wydruki. Ciekawym wyborem jest możliwość podłączenia drukarki do Wi-Fi lub sieci LAN. Dzięki temu można drukować dokumenty z dowolnego miejsca w domu.
  • Szybkość wydruku – ta cecha określa liczbę stron, które urządzenie wydrukuje w ciągu minuty. Jeśli chodzi o domowe zastosowanie, ten parametr nie jest pierwszorzędną kwestią.
  • Miesięczne obciążenie – obejmuje liczbę wydruków, jakie urządzenie może wykonać w ciągu miesiąca. Konieczne jest zastanowienie się, ile dokumentów zamierzamy drukować w skali miesiąca. Jeśli wartości te są duże, dobrym rozwiązaniem jest drukarka laserowa.

wybór drukarki

Wybór idealnej drukarki do domu nie jest łatwym zadaniem. Pamiętajmy o tym, że inny model sprawdzi się w dużej organizacji, a inny w niewielkim mieszkaniu. Zarówno laserowe, jak i atramentowe modele mają szerokie grono zwolenników. Nie zapominajmy o ważnych parametrach, które dadzą nam informacje o działaniu drukarki.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *