2019-09-20

Dyktafon szpiegowski – jaki powinien być?

Dyktafony szpiegowskie należą do najpopularniejszych urządzeń detektywistycznych dostępnych na rynku. Na ich sukces wpływają prosta obsługa, skuteczność oraz stosunkowo niska cena. Jakie cechy powinno mieć urządzenie rejestrujące? Jakimi kryteriami kierować się podczas zakupu?

Dyskrecja

Dyskrecja to w przypadku urządzeń szpiegujących podstawa. Odpowiedni kamuflaż zwiększa szanse na nagranie konkretnych rozmów, bez obawy przed wykryciem. Jeśli urządzenie do rejestrowania dźwięku jest dobrze ukryte, może nam służyć tak długo, jak tylko pozwalają możliwości zasilania. Zadanie ułatwiają producenci, którzy coraz częściej oferują dyktafony zamaskowane jako przedmioty codziennego użytku. Długopis, pendrive, kluczyki, zegarek – każda z tych rzeczy może okazać się narzędziem służącym do inwigilacji. Dobierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na warunki, w jakich przyjdzie nam działać. Czy rejestrator podrzucimy w konkretne miejsce, czy może będziemy mieć go przy sobie? Każde użycie należy rozpatrywać indywidualnie.

Czuły mikrofon

Od czułości mikrofonu zależeć będzie jakość zarejestrowanej rozmowy. Jeśli podsłuch pozostawiamy w dużym pomieszczeniu, powinniśmy założyć, że w międzyczasie rozmówcy mogą przemieszczać się, chodzić z kąta w kąt. Ponadto, nawet nagrywając w zatłoczonym i głośnym miejscu, chcemy mieć pewność, że uchwyciliśmy najważniejsze informacje. Od zakresu pracy rejestratora może więc zależeć powodzenie akcji. Wiele z urządzeń do rejestracji dźwięku oferuje możliwość nagrywania w obrębie 10-12 m. Dobierając dyktafon, sprawdźmy, czy jest wyposażony w redukcję szumów. To pomoże w uzyskaniu czystszego i przejrzystego nagrania.

Aktywacja głosem

Aktywacja głosem to zwłaszcza w przypadku urządzeń rejestrujących dźwięk niezwykle przydatna funkcja. Na czym polega? Dyktafon po wykryciu głosów rozmówców automatycznie rozpoczyna nagrywanie, dzięki temu nie musimy być w pobliżu, by uruchomić urządzenie. Przez resztę czasu pozostaje w stanie czuwania, dzięki czemu zużywa mniej energii, co pozwala na dłuższą pracę. Nagrywanie ogranicza się wyłącznie do sytuacji, w której dochodzi do rozmowy. Dzięki temu nie musimy przesłuchiwać długich wielogodzinnych nagrań w poszukiwaniu najważniejszych informacji.

Czas pracy

W przypadku dyktafonów, im dłuższy czas pracy, tym lepiej. W końcu nigdy nie możemy być w stu procentach pewni, kiedy rozpocznie się wyczekiwana przez nas rozmowa. Wybierając urządzenia nasłuchujące, warto zdecydować się na te z możliwością dodatkowego zasilania. Wśród nich są podsłuchy w formie pendrive’ów, ładowarek oraz listew zasilających. Dodatkowo czas pracy wydłuża wspomniana wcześniej detekcja głosu.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *