2022-11-14

Firma informatyczna – jaką wybrać?

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług outsourcingowych, zwłaszcza w zakresie informatyki. Utworzenie własnego działu IT pochłonęłoby zawrotną sumę pieniędzy, tymczasem skorzystanie z usług zewnętrznej firmy to dobra metoda na oszczędzanie. W parze z ekonomią musi iść jednak wysoka jakość usług, a to zagwarantuje nam tylko dobra firma informatyczna. Jak taką znaleźć? Na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji o współpracy? Podpowiadamy. 

Lista firm IT

Najprostszą metodą na znalezienie firmy informatycznej jest skorzystanie z potencjału Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, żeby móc zapoznać się z rankingiem największych firm IT w Polsce albo po prostu znaleźć tę działającą w okolicy. Trzeba jednak pamiętać, że specjaliści z zewnętrznej firmy będą mieli dostęp do ważnych danych. Nie należy zdawać się zatem na przypadkowy wybór, przed nawiązaniem współpracy trzeba pozyskać kilka niezbędnych informacji. Po pierwsze, należy upewnić się czy firma IT, którą zamierzamy wybrać, ma już na swoim koncie wiele realizacji i czy przynajmniej kilka z nich zyskało poświadczenie w postaci referencji. Warto upewnić się jak długo firma funkcjonuje na rynku i jakie są opinie klientów na jej temat. Z komentarzami użytkowników można zapoznać się na forach internetowych albo w mediach społecznościowych. Oczywiście ważny jest również zakres usług. Warto więc sprawdzić jak wielu specjalistów pracuje w firmie outsourcingowej i w jakich dziedzinach się specjalizują. Najpewniejszym sposobem jest wybranie firmy z polecenia, która spełnia wszystkie powyższe kryteria. Jedną z nich jest ta: kompaniainformatyczna.pl/.

Czym może zajmować się firma informatyczna?

Kompania Informatyczna działa na rynku od kilku lat, a zespół ma na swoim koncie wiele realizacji, w tym wykonywane dla znanych osób, fundacji i firm. Pracują w niej specjaliści z wielu różnych dziedzin m.in. z zakresu oprogramowania Microsoft, sieci komputerowych, sprzętu komputerowego, procedur i bezpieczeństwa danych.  Każdy specjalista może zająć się swoją ulubioną dziedziną, w której posiada największa wiedzę. To z kolei przekłada się na sprawne wykonywanie zadań i rozwiązywanie problemów z siecią IT, a także na profesjonalną obsługę. Polecana przez nas firma informatyczna oferuje szeroki zakres usług. Specjaliści mogą wdrożyć system zabezpieczeń zgodny z regułą Defence in depth, zainstalować pakiety oprogramowania, zorganizować szkolenia dla pracowników, a nawet przeprowadzić audyt w Twoim dziale IT. Ta ostatnia propozycja jest przydatna zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy sami niekoniecznie orientują się w skomplikowanych zasadach funkcjonowania sieci informatycznej, ale chcieliby uzyskać wgląd w jej działanie i zdobyć informacje na temat efektywności swoich pracowników. W audycie oprócz wniosków znajdą się również konkretne wskazówki. Z całą ofertą Kompanii Informatycznej można zapoznać się tutaj: https://kompaniainformatyczna.pl/obsluga-firm/obsluga-informatyczna/obsluga-informatyczna-firm-outsourcing-it/.

Firma informatyczna Warszawa

Dobrym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z firmą działającą w niedużej odległości od siedziby Twojego przedsiębiorstwa, ale nie jest to warunek konieczny. Obecnie wiele spraw można rozwiązać zdalnie, dlatego też lokalizacja nie stanowi żadnego ograniczenia. Nawet jeżeli działasz poza stolicą, możesz nawiązać współpracę z dobrą firmą IT z Warszawy.

Dobre warunki finansowe

Kompania Informatyczna oferuje atrakcyjne warunki współpracy również od strony finansowej. Przede wszystkim można zdecydować o wyborze abonamentu, usługi doraźnej lub przedpłaconej. Co więcej, w ramach abonamentu do wyboru mamy kilka planów dla małych, średnich i dużych firm. Dzięki temu płacisz za to, czego naprawdę potrzebujesz. Warto dodać, że na nowych klientów czekają atrakcyjne zniżki, nawet do 50%.

Firmy programistyczne

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą IT? Korzyści jest wiele, przede wszystkim finansowych. Nie trzeba inwestować w zakup sprzętów, w rekrutację i szkolenia pracowników, po prostu wybieramy potrzebne usługi i płacimy za ich wykonanie. Kolejna zaleta to dostęp do specjalistycznej wiedzy. Nawet jeśli znajdziesz najlepszego informatyka, jedna osoba nie jest w stanie zająć się wszystkim na najwyższym poziomie, zwłaszcza tak rozległą dziedziną wiedzy, jaką jest IT. Nie musisz wiązać się umowami, a jeżeli już zdecydujesz się na dłuższą współpracę, możesz wybrać pakiet, który jest najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Korzystanie z usług zewnętrznej firmy IT to skuteczny sposób na oszczędzanie i podniesienie efektywności działu informatycznego w Twoim biznesie. Skorzystaj z usług zaufanej firmy outsourcingowej i rozwijaj swoje przedsiębiorstwo, poświęcając zaoszczędzony czas i środki na dalszą ekspansję rynkową.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *